1153
0

Українка виграла золото на чемпіонаті Європи серед юніорів

Вікторія Солнцева фінішувала першою у дисципліні 50 м брас

У перший день чемпіонату Європи з плавання серед юніорів, який проходить у Познані (Польша), Вікторія Солнцева виграла «золото», повідомляє Федерація плавання України.

Вона фінішувала першою у дисципліні 50 м брас, пропливши дистанцію за 30.83. Цим результатом В. Солнцева встановила рекорд чемпіонатів Європи з плавання серед юніорів, побивши рекорд російської спортсменки Юлії Єфимовій, яка раніше пропливла таку дистанцію за 31.45. Спортсменка також встановила рекорд України та юнацький рекорд України.

У полуфіналі на дистанції 50 м брас В. Солнцева фінішувала із результатом 31.09, також встановивши рекорд чемпіонатів Європи з плавання серед юніорів та юнацький рекорд України.

«У фіналі Вікторія змагалася із чемпіонками Німеччини та Італії, випередивши їх усього на кілька сотих секунди, - сказав тренер В.Солнцевої Сергій Бондар. – Попереду в неї серйозні змагання на дистанції 200 м та 100 м брасом, адже серед її суперниць є навіть олімпійська чемпіонка».

Для інших українських плавців перший день змагань у Польщі пройшов без медалей.  Федір Боличев зайняв восьме місце у фіналі на дистанції 50 м батерфляй  із результатом 24, 86.

В естафеті 4 х 100 м вільний стиль чоловіча команда у фіналі здобула дев`яте місце, а  жіноча - 10 місце.

Чемпіонат Європи з плавання серед юніорів проходить 10-14 липня у Познані (Польща). Україну на європейському турнірі представляють 23 спортсмени: Дмитро Сідорченко,  Максим Кріпак, Богдан Плавін, Вікторія Солнцева, Анастасія Малявіна, Михайло Романчук, Ілля Тесленко, Федір Боличев, Дмитро Туркін,  Орина Якуба,  Тарас Бойчук, Маргарита Смірнова, Олексей Журавльов, Олексій Моргун, Владислав Савенков, Володимир Загурський,  Христина Панчішко, Павло Ніконоров, Сергій Рослий,  Артур Плаксюк, Ангелина Мікіш, Максим Олексєєнко та Данило Колодяжний.