Гран При Монако: Росберг побеждает вопреки всему! +ВИДЕО

Компанию Нико на подиуме составили пилоты Red Bull

Гран При Монако: Росберг побеждает вопреки всему! +ВИДЕО

 

Монако є Монако. Тут і тільки тут завжди в кожному повороті відбувається перевірка гоночної майстерності, витримки та концентрації пілота. Якщо бодай на мить ти розслабився – сталеві відбійники з радістю готові прийняти гонщика у свої жорсткі обійми. Чергова гонка вулицями Монако не стала винятком – Феліпе і Ромен за чотири дні так і не знайшли спільної мови з машиною й трасою, а тому на фінішний прапор, якщо і позирали, то тільки по телевізору і без жодної радості від цього. Але стали не єдиними жертвами найтехнічношої траси в сучасній Формулі 1.

А все найцікавіше починалося ще вчора. Під час третьої практики Масса перед першим поворотом не зумів розминутися зі стіною, після чого на виході з Sainte Devote його Ferrari остаточно перетворилася на кілька центнерів карбоново-металевого брухту, відновити який до початку кваліфікації механікам просто забракло часу. Сама ж кваліфікація подарувала чимало інтриги, адже починалася під акомпанемент дощу – хіба буває щось більш цікаве й екстремальне ніж гонки в Монако на мокрому асфальті?! Проте, дощ вщух, траса поступово підсохла, так і не вплинувши остаточно на розстановку в пелотоні, особливо  в третій частині кваліфікації.

Пілоти Mercedes знову стали найкращими, зайнявши перший ряд стартового поля, в той час як другий, хіба що трошки несподівано окупували Феттель з Веббером, і тільки за двома машинами Red Bull в гонку вирушали Ряйкконен і Алонсо. Всі фаворити чемпіонату практично в унісон говорили, що від Mercedes варто навіть у гоночному режимі чекати сильного виступу, але все-одно такі заяви зі стану Red Bull, Ferrari та Lotus звучали більшою мірою як комплімент суперникам, які обов’язково матимуть проблеми з шинами під час гоночної дистанції. А шини компанія Pirelli вже традиційно привезла найбільш м’які з існуючих у її виробничій лінійці – Soft і SuperSoft. Як виявилося пізніше – проблеми якщо й мали місце, то вони були аж ніяк не більшими ніж у решти записних фаворитів. Тільки четверо пілотів для початку гонки обрали більш жорстку м’яку гуму – це були Ріккардо, Грожан, Гутьєррес і Масса, боліди решти пілотів були взуті у комплекти SuperSoft.

Старт гонки в Монако – це завжди одне з найбільш очікуваних і цікавих видовищ, яке нерідко завершується появою машини безпеки на трасі, і яке часто залишається аж до завершення гонки найцікавішим її епізодом. Але не сьогодні. Після того як червоні вогні світлофорів згасли, все було в рамках розумного – жодної серйозної колізії, яка б спричинила необхідність виїзду Бернда Майландера. В першій десятці тільки Баттон зумів відіграти позицію у Сутіла, решта пілотів зберегли свої стартові позиції.

Дует пілотів Mercedes, які знали, що Росс Брон дав повну свободу дій обом, зберегли своє лідерство, причому сам старт у Ніко вийшов не найкращим. Було добре видно, що він на розгоні трошечки забарився – цього, можливо було б достатньо для Феттеля на будь-якій іншій трасі, але не тут. Після цього на наступні два десятки кіл над трасою нависла традиційна для Монако напруга й інтрига – чи знадобиться Mercedes зайвий піт-стоп, щоб втамувати голод ласого до гуми шасі W04, чи зможуть лідери обігнати один одного за рівних умов на необгінній в цілому трасі, чи з’явиться автомобіль безпеки. На всі питання відповіді були отримані трохи згодом і у різний час.

В самому ж пелотоні ситуація поступово стабілізувалася, машини потрохи розтягувалися на трасі, утворюючи кілька різних груп. Одну з них очолював Фернандо Алонсо, який не міг підтримувати темп лідерів і поступово  відставав від них. За спиною іспанця вели жваву боротьбу Баттон, Перес, Сутіл і Вернь. Причому найгарячішим було протистояння між напарниками по McLaren – спочатку Перес обігнав Баттона, зрізавши при цьому шикану в 10-му повороті, а потім повернув позицію напарнику.

Гострі враження усім учасникам міг подарувати Шарль Пік, машина якого повільно повзла в бокси, а за кілька десятків метрів від піт-лейн наказала довго жити, запалавши в Rascasse жовтогарячим полум’ям, вогонь маршали загасили швидко, а француз пішки повернувся в бокси.

Коли перша третина дистанції добігала кінця пілоти почали планово з’являтися на піт-лейн, де на них чекали механіки з новими комплектами шин. Хвилю піт-стопів відкрив Веббер на 26-му колі, після чого за австралійцем потягнулися й інші. Ряйкконен, Баттон і Масса – на 27-му, Алонсо – на 29-му.

І тут Феліпе примудрився повторити свій невдалий учорашній досвід – наприкінці стартової кривої бразилець врізався у відбійник лівим боком машини, після чого вже неконтрольований болід влетів у стіну з зовнішнього боку першого повороту. Аварія була майже ідентичною тій, у яку Масса потрапив вчора під час практики – те саме місце, таке ж блокування коліс, і навіть рейки відбійника ще явно пам’ятали присмак карбону, відлитого в Маранелло і пофарбованого у червоний…

Невідомо скільки зірок за системою EuroNCAP отримала б Ferrari, але Масса двічі довів, що рівень безпеки сучасний формульних болідів знаходиться на дуже високому рівні. Сам же бразилець був доставлений в медичний центр для проходження більш детального обстеження – дві такі аварії це вам не жарти, здоров’я однозначно набагато важливіше.

Практично одразу в бокси вирушив Феттель, якого на виїзді з піт-лейн упіймав автомобіль безпеки – червоні уламки треба було оперативно й безпечно прибрати з першого повороту. Звісно в таких випадках масова хвиля піт-стопів стає абсолютно звичним явищем, і можна тільки поспівчувати тим пілотам, які змушені чекати поки механіки обслужать їх напарників. Зокрема, так сталося в боксах Mercedes – поки Росбергу міняли шини, Хемілтон втрачав дорогоцінні секунди, яких виявилося вдосталь, щоб британець після повернення на трасу опинився вже позаду пари Red Bull.

Покатавшись за спиною срібного Mercedes SLS, тільки на 39-му колі пелотон повернувся у бойовий режим, який, щоправда, нічого принципово нового не приніс – Росберг залишився лідером не залишивши жодного шансу Феттелю, а Веббер утримав Хемілтона позаду себе. Було добре видно протягом усієї гонки, що Алонсо почувається не в своїй тарілці – Фернандо не міг підтримувати темп лідерів і стримував більш швидких Баттона, Переса і Сутіла. А тим часом у протистоянні двох напарників по McLaren вперед знову вийшов мексиканець, який скористався з невдалої спроби Баттона обігнати Алонсо.

І тільки здавалося, що гонка набуде свої звичних як для Монако рис, як одразу поквап Чілтона разом з небажанням Мальдонадо відступити зіграли ще одну визначну арію цьогорічної вистави на Лазуровому узбережжі. Пілоти Williams і Marussia не поділили трасу в районі Басейну, і болід венесуельця влетів у захисний бар’єр, видозмінивши при цьому конфігурацію самої траси. Тут уже однією машиною безпеки справа не обійшлася – над трасою замайоріли червоні прапори – гонку зупинили для того, щоб прибрати уламки і відновити бар’єр.

На щастя з самим Пастором нічого страшного не сталося і він на своїх двох дістався боксів. А пауза в гонці затягнулася на 25 хвилин – порівняно з Малайзією-2009, Кореєю-2011 або Канадою-2011, можна сказати, що не затягнулася взагалі.

Під час зупинки команда повідомила Алонсо, що Переса необхідно пропустити – це була відповідь на дії іспанця, який захищаючи позицію від атаки Чеко зрізав шикану 10-го повороту. Обличчя дворазового чемпіона було один з найбільш похмурих серед усіх присутніх на стартовому полі. Воно й не дивно – іспанець розраховував боротися за перемогу або подіум в гіршому випадку, відігравати відставання від Феттеля, а натомість застряг у другій половині десятки – приємного мало.

Черговий рестарт обійшовся без несподіванок і змін в лідерській групі, стабільність – це ще одна ознака Монако. Згодом Сутіл у шпильці 6-го повороту знайшов шпаринку й просочився повз здивованого Баттона, ще через п’ять кіл Адріан так само елегантно об’їхав і Фернандо.

Як не дивно, але проблем з гумою на машинах Mercedes видно не було. Більше того, Росберг зумів відірватися від Феттеля, на п’яти якому наступав Марк. Та й узагалі між усіма пілотами з 2-ї по 12-ту позицію в цей час відставання було менше однієї секунди, от тільки обігнати опонента без ризику потрапити в аварію було практично неможливо. Це з особливим успіхом зумів продемонструвати Ромен Грожан – француз на виході з тунелю наздогнав Ріккардо, причому наздогнав у прямому й переносному сенсі одночасно:

Переднє крило Lotus зустрілося з заднім Toro Rosso і обидві машини вилетіли у технічну зону безпеки звідки виїхали тільки для того, щоб дошкутильгати до боксів. Швидка заміна заднього крила й досі непередбачена в Формулі 1, хоча, не виключено, що з появою Грожана в пелотоні команди поміркують і над цим питанням. А в Монако гонка для Даніеля Ріккардо завершилася достроково. Для Грожана ж ця аварія стала третьою за уїк-енд, тож француз виграв заочне змагання з Массою, а від стюардів після гонки отримав штраф у десять місць на старті в Канаді.

Щоб безпечно прибрати уламки з траси на ній знову, вже втретє за гонку, з’явився Майландер. Ще п’ять кіл за спиною машини безпеки наближали Росберга до омріяної перемоги, залишалося тільки не розслаблятися і довести розпочате до логічного завершення.

Після рестарту Ніко вкотре залишився лідером, на давши жодної можливості Феттелю атакувати себе. В пелотоні, знову зібраному докупи, продовжилася гаряча боротьба: Перес атакував Ряйкконена, але собі надломив поперечну частину переднього крила, а Кімі «подарував» повільний прокол заднього лівого колеса. Фіну довелося позапланово їхати на піт-лейн і в гонку він повернувся останнім, штампуючи при цьому одне швидке коло за іншим. Серхіо ж почав втрачати гоночний темп і змушено зупинив машину ліворуч від останнього повороту Anthony Noghes. Баттон за час до кінця гонки зумів обігнати Алонсо, а Ряйкконену вистачило часу для того, щоб в’їхати в топ-10.

Ніко Росберг упевнено довів гонку до свого тріумфу, а Себастіан Феттель показав найшвидше коло, вкотре роздратувавши власну команду. Перша перемога Ніко в сезоні стала для нього другою в кар’єрі. Компанію німцеві на подіумі склали пілоти Red Bull, що дозволило Феттелю відірватися в особистому заліку, а команді – в Кубку конструкторів.

Mercedes уже майже наздогнав Lotus, а от Force India продовжує приємно дивувати всіх, крім McLaren – п’яте місце Сутіла і дев’яте Ді Рести допомагає утримувати «індійців» попереду гранда з Уокінга.

Продовження сезону за два тижні відбудеться в Монреалі, де сценарій і головні герої, мабуть, будуть вже трохи іншими. В будь-якому випадку – побачимо все це пізніше!

Гран Прі Монако

 

Пілот

Команда

Час

Піт

1.

Н. Росберг

Mercedes

2:17:52.056

1

2.

С. Феттель

Red Bull

+ 3.888

1

3.

М. Веббер

Red Bull

+ 6.314

1

4.

Л. Хемілтон

Mercedes

+ 13.894

1

5.

А. Сутіл

Force India

+ 21.477

1

6.

Дж. Баттон

McLaren

+ 23.103

1

7.

Ф. Алонсо

Ferrari

+ 26.734

1

8.

Ж.-Е. Вернь

Toro Rosso

+ 27.223

1

9.

П. Ді Реста

Force India

+ 27.608

1

10.

К. Ряйкконен

Lotus

+ 36.582

2

11.

Н. Хюлькенберг

Sauber

+ 42.572

1

12.

В. Боттас

Williams

+ 42.691

1

13.

Е. Гутьєррес

Sauber

+ 43.212

2

14.

М. Чілтон

Marussia

+ 49.885

3

15.

Г. ван дер Гарде

Caterham

+ 1:02.590

3

16.

С. Перес

McLaren

+ 6 кіл / не фінішував

1

Найшвидше коло гонки: Себастіан Феттель (Red Bull) - 1:16.577 (77-ме коло)

Не фінішували:

Р. Грожан

Lotus

 

аварія

Д. Ріккардо

Toro Rosso

 

аварія

Ж. Б’янкі

Marussia

 

гальма

П. Мальдонадо

Williams

коло

аварія

Ф. Масса

Ferrari

 коло

аварія

Ш. Пік

Caterham

 коло

коробка передач

Особистий залік

1.

С. Феттель

Red Bull

107

2.

К. Ряйкконен

Lotus

86

3.

Ф. Алонсо

Ferrari

78

4.

Л. Хемілтон

Mercedes

62

5.

М. Веббер

Red Bull

57

6.

Н. Росберг

Mercedes

47

7.

Ф. Масса

Ferrari

45

8.

П. Ді Реста

Force India

28

9.

Р. Грожан

Lotus

26

10.

Дж. Баттон

McLaren

25

11.

А. Сутіл

Force India

16

12.

С. Перес

McLaren

12

13.

Д. Ріккардо

Toro Rosso

7

14.

Н. Хюлькенберг

Sauber

5

15.

Ж.-Е. Вернь

Toro Rosso

5

Кубок конструкторів

1.

Red Bull Racing

Renault

164

2.

Scuderia Ferrari

Ferrari

123

3.

Lotus F1 Team

Renault

112

4.

Mercedes AMG Petronas

Mercedes

109

5.

Sahara Force India F1 Team

Mercedes

44

6.

McLaren

Mercedes

37

7.

Toro Rosso

Ferrari

12

8.

Sauber F1 Team

Ferrari

5

 

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
  miklm
  miklm, 27.05.2013 16:00
  0
  hybrid—27.05.2013 13:39
  cubiq07—26.05.2013 23:24

  Что Кими баран, что Перес. Но Кими больше!Понимает же, что прои...грывает, но нет - надо выпенрдится... Ладно Перес, но Кими Дурак, ох дурак
  ееее... ми одну гонку дивились?ти бачив, як ван дер гарде найшвидше коло встановлював?кожен(!) в цій гонці міг їхати швидше свого попередника, тільки обганяти не юуло куди. розуміли це всі окрім переса і стюардів.окремо по пересу: дуже хороша і зріла їзда була в першій половині минулого сезону. як тільки підписав контракт з маклареном, немов підмінили. мозги, мабуть, в заубері за контрактом залишив.
  Ты совершенно прав, каждый мог ездить быстрее предыдущего, но обогнать негде. Вот вопрос, не кажется ли, что на последнем пять круге пять гонщиков пропустили Кими по указанию?
  МН
  МН, 27.05.2013 18:04
  0
  дивують деякі коменти..чесно...
  скільки розмов про то, шо зараз їздять машинки, а не гонщики.. і ось вам, найповільніша, але найнебезпечніша, найвимогливіша до пілотажу, концентрації, де їде не машина, а їде наєзнік..

  то, яка по вашому має бути формула??
  якщо монако - недостатньо цікава, то я хз, що вам тре...

  дивився "на одном диханіі", "от і до"
  сами лише плани з камери на болідах чого варті
  тут справді видно, що будь які технічні навороти нічо не варті без майстерності пілота
  вопчєм,монако - це монако
  як і завжди
  hybrid
  hybrid, 27.05.2013 21:06
  0
  Hassassin—27.05.2013 14:28
  відновити машину після того, як Масса її знищив в третій практиці
  доречі як там, нічого не чутно? особисто я був впевнений, що там якась техніна проблема була, дуже вже незрозуміло виглядали обидві аварії...

  Hassassin—27.05.2013 14:28
  згадай Сутіля, який зміг чисто й спокійно обійти Алонсо і Баттона. Просто в Монако треба дуже добре думати головою.
  та сутіль взагалі в монако шарить, досі пам"ятаю його перемогу в практиці під дощем у спайкері (чи хто там був до форс індії).
  miklm—27.05.2013 16:00
  не кажется ли, что на последнем пять круге пять гонщиков пропустили Кими по указанию?
  обгони ті не показали. думаю, кімі був на нових колесах і злий, от і пообганяв.
  hybrid
  hybrid, 27.05.2013 21:09
  0
  МН—27.05.2013 18:04
  то, яка по вашому має бути формула??
  якщо монако - недостатньо цікава, то я хз, що вам тре...
  не фанат монако, але правєдний гнєв розумію
  а треба їм росказати, як все погано і наскільки раніше все було краще, при тому шо того "раніше" вони і не пам"ятають
  толком
  Hassassin
  online
  Hassassin, 28.05.2013 01:22
  0
  В Феррарі сказали, що перша аварія Масси - його вина, друга - тех.проблема. (Хоча не треба бути провидцем, щоб не зрозуміти, що тех.проблеми і друга аварія стали наслідком першої).
  Так, Спайкер.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.