КОЛЛИНА: «Современный арбитр должен быть спортсменом»

Куратор судейского корпуса Украины посетил курсы арбитров в Риме

789
2

Старший офіцер УЄФА у справах суддівства і куратор системи арбітражу в Україні П'єрлуїджі Колліна  відвідав щорічні зимові курси  арбітрів УЄФА, які цього тижня проходять у Римі.

Колліна прийняв участь у відкритті заходу разом з головою Комітету арбітрів УЄФА Анхелем Марією Вільяром Льоною і закликав молодих суддів проявити відповідальність і відданість своїй професії.

«Зрозумійте, ви представляєте ваші національні асоціації, УЄФА та самих себе. Багато людей, включаючи молодих арбітрів, будуть спостерігати за вами. Тому ви маєте стати зразком чесної гри на футбольному полі.

Будьте готові. Враховуючи той факт, що швидкості у сучасному футболі і увага засобів масової інформації до дій арбітрів помітно зросли, ви маєте бути готовими до тиску у прийнятті складних рішень на полі у долі секунди», - сказав італійський фахівець на урочистому відкритті зимових курсів арбітрів УЄФА.

Крім того, Колліна відмітив, що арбітри мають захищати гравців від агресивних підкатів, які можуть загрожувати їх футбольній кар’єрі, та не приймати участь у конфліктах з футболістами.

«Сучасний арбітр має бути спортсменом і на 100% витримувати усі навантаження протягом матчу. Якщо ви втомилися під час напруженого поєдинку , ви маєте бути готовими прийняти вірне рішення наприкінці зустрічі», - підкреслив Колліна, продемонструвавши арбітрам, як приклад, відеоматеріал останніх хвилин фінального матчу Ліги чемпіонів 1998/1999 «Манчестер Юнайтед» - «Баварія».

Нагадаємо, матч закінчився перемогою англійців з рахунком 2:1, які забили два своїх м’ячі протягом трьох останніх хвилин гри.