Дарья Зевина – двукратная чемпионка Европы по плаванию

Зевина стала единственным представителем сборный, кто сумел увезти из Шартра золото

1775
3

На чемпіонаті Європи з плавання на короткій воді, який відбувся у французькому місті Шартр, українські спортсмени здобули 7 нагород.

Найвища сходинка п'єдесталу пошани підкорилася лише Дарині Зевіній. Киянка спочатку перемогла на 100-метрівці на спині – 57,07. А в завершальний день змагань Даша тріумфувала і на дистанції вдвічі довшій – 2.01,97. До речі, це – новий рекорд чемпіонатів Європи. А попередній належав теж Зевіній. Рік тому в польському Щецині вона пропливла 200 м за 2.02,25.

Сергій Фролов, для якого континентальна першість розпочалася четвертим місцем на 400 м вільним стилем й особистим рекордом на цій дистанції – 3.42,73, фінішував другим на 1500-метрівці. 14.30,87 забезпечили не лише «срібло», а й особисте досягнення, яке Сергій покращив одразу майже на п'ять секунд.

Нарешті «доплив» до медалі й Ігор Борисік. На 200 м брасом він другим доторкнувся до бортика – 2.05,12. А компанію на п'єдесталі пошани йому склав Андрій Коваленко, якому дісталася «бронза» з результатом 2.05,21 – особистий рекорд.
У цьому ж виді програми серед жінок третьою стала Ганна Дзеркаль – 2.21,94. Це найкращий час, показаний Ганною на цій дистанції в її кар'єрі.

Завершальну крапку у виступі синьо-жовтої збірної на чемпіонаті Європи поставив Андрій Говоров. На 50-метрівці батерфляєм він фінішував третім – 22,72.

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка привітав спортсменів із здобутими нагородами континентальної першості й побажав подальших перемог на водних доріжках світу.