Іван ХОМУТОВ: «Україна зробила крок у розвитку хокею»

Інтерв’ю з нападаючим ХК «Компаньон-Нафтогаз»

Іван ХОМУТОВ: «Україна зробила крок у розвитку хокею»
© ПХЛ

Фінальна серія чемпіонату ПХЛ між «Соколом» та «Донбасом-2» переїжджає до Донецька. На нас очікують третій та четвертий матчі серії, які 20 та 21 березня відбудуться на арені «Дружба». Під час київських матчів фінальної серії ми поспілкувались з одним із найкращих бомбардирів першого етапу, екс-гравцем ЦСКА та «Автомобіліста», а нині лідером атак київського «Компаньон-Нафтогазу», російським нападаючим Іваном Хомутовим.

- Іване, як Ви оцінюєте рівень чемпіонату ПХЛ? Яким вийшов дебютний рік існування ліги?
- Я вважаю, що керівництво ПХЛ та Федерації багато зробили для створення такої ліги в Україні. Звісно, рівень чемпіонату значно виріс у порівнянні з минулим роком. Чемпіонат став цікавішим. Чотири-шість команд ПХЛ досить рівні, демонструють змістовну гру та пристойні швидкості. Гадаю, що перша четвірка команд не загубилася б і в російській ВХЛ. Аутсайдерами там точно б не були.

- В півфінальній серії проти «Сокола» Вашій команді вдалося показати дуже пристойний рівень гри. Чого на Вашу думку не вистачило «Компаньон-Нафтогазу» для виходу в фінал?
- В першу чергу не вистачило гравців. Було багато травмованих, не мали змоги допомогти команді Євген Єсаулов та Андрій Шурупов, по ходу серії вилетіли й інші виконавці. Не вистачило нам лави запасних. В іншому випадку, гадаю, ми змогли б пройти «Сокіл» та потрапити до фіналу.

- Ви дуже якісно провели другу половину чемпіонату, являєтесь одним із найкращих бомбардирів регулярної першості. Чи були у Вас пропозиції переходу до інших команд ліги чи з-за кордону?
- Пропозиції були і є зараз, але я бажаю залишитись у «Компаньон-Нафтогазі». Зараз буде розмова з керівництвом клубу з підсумків сезону. Будемо обговорювати всі деталі. Гадаю, що все буде нормально і я залишусь в команді.

- Який мікроклімат панує у команді? З ким із партнерів більше всього спілкуєтесь?
- Спілкуюсь з усіма. З росіянами трішки більше, але команда у нас взагалі дуже дружня. Розподілу на українців, росіян та білорусів немає. Всі хлопці дружні та комунікабельні.

- Хто на Вашу думку стане першим чемпіоном ПХЛ? Будете слідкувати за фінальною серією між «Соколом» та «Донбасом-2»?
- Буду слідкувати. Я гадаю, що виграє «Донбас-2». У них команда більш зіграна, мобільніша. Також не слід забувати, що «Сокіл» віддав багато сил у півфінальній серії проти нас. Саме тому я вважаю фаворитом донецьку команду.

- А за якою з команд слідкуєте в КХЛ та НХЛ?
- В КХЛ слідкую за своєю колишньою командою – ЦСКА. Часто передивляюсь їх матчі. В НХЛ слідкую за «Нью-Джерсі» та російськими хокеїстами (Іван свого часу два сезони провів у фарм-клубі «Нью-Джерсі» «Лоуелл Девілз» – прим. автора).

- Що очікує на ПХЛ у найближчому майбутньому? Яким має бути розвиток ліги?
- Гадаю, що ліга має розвиватись, і так воно й буде. Для цього потрібно будувати льодові ковзанки, палаци та розвивати хокей у регіонах. Безумовно, зі створенням Професіональної хокейної ліги Україна зробила великий крок у розвитку хокею. Сподіваюсь, що в наступному сезоні в ПХЛ з’являться нові команди та гравці. Повторюсь, але саме відсутність льодових палаців є головною проблемою для ліги та розвитку хокею у вашій країні.
Важливо, що Україна прийматиме чемпіонат Європи з баскетболу 2015 року. Можливо, це дозволить збудувати нові арени-трансфермери та закрити проблему з хокейними майданчиками.
А перший крок уже зроблено – це створення ПХЛ. Так що керівництву ліги та Федерації потрібно продовжувати йти у цьому напрямку.

Федерація хокею України

 

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
© 2003-2019 Sport.ua
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности