«Кубок Вадима Гетьмана» додав у справедливості. Хоча «Інноваційний приз» і виграв президент федерації

Бiльше честі в холодній воді

«Кубок Вадима Гетьмана» додав у справедливості. Хоча «Інноваційний приз» і виграв президент федерації

Організаторами вітрильних перегонів на «Кубок Вадима Гетьмана» свого часу виступили ті люди, які знали Вадима Петровича, були його учнями або соратниками. Відповідно, філософією найбільшої в країні регати стали чесність, гідність, професіоналізм - якості, що були притаманні людині, яка заклала підгрунтя незалежної фінансової системи України. На жаль, щороку, нагадуючи читачам «УМ» про принципи цих змагань, доводиться ловити себе на думці, що в суспільстві згадані постулати за цей час не поширилися. Принаймні хоча б настільки, щоб знайти замовників брутального вбивства екс-голови Нацбанку, народного депутата Вадима Гетьмана. Добре, що хоча б вітрильний спорт залишається таким собі «острівцем», де щороку торжествують цілком природні для порядних людей принципи. Під час нагородження за підсумками «Кубка Гетьмана-2006» усі новачки найбільше відзначали добру організацію, чесне суддівство та професіональні новації.

Цього року, як ніколи, регату супроводжував постійний потужний вітер. Для вітрильного спорту це, з одного боку - «плюс», з іншого - вимога максимальної концентрації уваги. Авторові цих рядків довелося відчути всі принади примхливої погоди, коли колишній капітан далекого плавання на своєму моторному човні вивіз журналістів у відкрите Київське море. Ми мали можливість упритул спостерігати за стартом останніх етапів перегонів крейсерських яхт. Видовищність і наповненість адреналіном цього виду спорту описати важко, ще важче було фотокорам, які намагалися зловити статичний кадр на бурхливих хвилях.

Сьомий «Кубок Гетьмана», певно, виявився найбільш «спортивним» порівняно з попередніми. Цьому сприяла низка змін, про які розповів голова оргкомітету турніру Ігор Мітюков: «Ми прийняли Кодекс класифікації яхтсменів, запровадили систему гандикапу, організували новий тип змагань. Відтак є переконання, що всі ці нововведення стануть новим кроком у розвитку українського вітрильного спорту. Ми вдячні всім компаніям, які своєю участю і підтримкою проекту засвідчили не лише повагу до принципів Вадима Гетьмана, що лежать в основі змагань, а й готовність активно втілювати в життя ідею соціально відповідального бізнесу». 

Отже, цього разу команди, чиї яхти належать до різних класів, мали рівні можливості у змаганні за статуетку з кубинського мармуру. Уже вп`яте (і вчетверте поспіль) почесну нагороду з рук вдови Вадима Гетьмана Валентини Опанасівни отримав шкіпер яхти «Океан» Олександр Казнадій. «Ці змагання для мене - свято, адже це спосіб життя яхтсмена. Регата для нас - як день народження», - поділився емоціями шкіпер. І, звісно, «новонароджений» із задоволенням прийняв процедуру вкидання у холодну воду - так традиційно вітають переможців-яхтсменів.

Утім це був лише вінець змагань, які виявилися напрочуд різнобарвними. У кожного виду програми - дитячих перегонах на «Оптимістах», турнірі судномоделістів чи катамаранів «Топкет» - були свої цікаві особливості, а найважливішим, мабуть, став розіграш «Інноваційного призу». «Гетьманські» перегони в цьому класі повинні допомогти Федерації вітрильного спорту України просунутися далі в гострій проблемі створення національного українського класу, власного монотипу. Адже поки на Київському водосховищі ми спостерiгаємо  своєрідний парад  іноземних розробок, а вони не є доступними для всiх.

«Інноваційний приз» виграв президент вітрильної національної федерації, народний депутат від «Нашої України» Василь Гуреєв. І ця перемога була дійсно справедливою - це факт, підтверджений його спортивними візаві. «Ти не переміг, якщо на шляху до перемоги втратив повагу своїх суперників», - констатував пан Гуреєв.

ТАБЛО

«Малий Кубок Гетьмана» (перегони на «Оптимістах»): Артем Савчук, Олексій Логвін, Олексій Гумін (хлопці); Євгенія Пущінська, Анастасія Тищенко, Анастасія Виноградова (дівчата)

Судномодельний спорт: Олексій Огієнко (юніори); Сергій Огієнко, Андрій Коваль, Андрій Казанцев (дорослі)

Катамарани «Топкет» (капітани): Ерік Брандштаттер, Сергій Кальченко, Сергій Ананьїн.

«Інноваційний приз»: «Бармалей» (Василь Гурєєв), «Дашка» (Юрій Орлов), «Алі-Мар» (Олександр Мазін)

«Кубок Вадима Гетьмана»: «Океан» (Олександр Казнадій), «Гетьман» (Віктор Сидоренко), «Анатолія», «Скорпіо», «Оксамит України»

Ігор КОРОЛЬОВ, Україна молода

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Загрузка...
Комментарии
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
    Комментарии отсутствуют. Вы можете стать первым.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
© 2003-2020 Sport.ua
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности