Тарас КАБАНОВ: «Президент вирішував, хто вийде на поле»

Екс-гравець запорізького «Металурга» - про виліт команди до Першої ліги

Тарас КАБАНОВ: «Президент вирішував, хто вийде на поле»
© Тарас Кабанов

У 2006-2009-х роках він виступав за цей клуб. В інтерв’ю «Футбол 24» Кабанов поділився власними міркуваннями стосовно причин вильоту «металургів» із Прем’єр-ліги та згадав особливості роботи в цій команді.

- Вся біда в тому, що дуже багато кваліфікованих гравців покинули команду, - каже нападник. - Тим паче, після першого кола «Металург» набрав лише 9 очок. Молодій-новій команді було важко вилізти із дна турнірної таблиці. Це і призвело до того, що Запоріжжя не буде представлене в наступному сезоні в Прем’єр-лізі. Із тих матчів, що я бачив, «Металургу» також не вистачало футбольного везіння. Візьміть хоча б останню гру із «Кривбасом». У першому таймі запоріжці значно краще виглядали за криворіжців. Але дитячі помилки призвели до голу. А потім «Металург» не зміг відігратися.

- Погоджуєтеся з тим, що в цій ситуації винне керівництво клубу? Продаючи своїх талановитих футболістів, воно б мало подбати про їхню заміну. А кваліфікованих гравців в «Металург» не запрошували…
- Це питання не до футболістів, а до самого керівництва. Це ж воно створює команду, їм видніше кого вони хочуть запросити. Не все залежить від футболістів.

- Це зрозуміло, але ж ви футболіст із досвідом, знаєте дуже добре цю «кухню» і можете аналізувати ситуацію. Тим паче, що запорізький «Металург» для вас не чужа команда…
- Однозначну відповідь важко дати. Не забувайте ще про тренерську чехарду. За той час, який я провів в Запоріжжі, змінилося, здається, п’ять тренерів. Лутков ішов, потім приходив, так само і деякі інші. Це теж негативно позначилося на результаті команди. Не повинно так бути, що фахівець попрацював 2-3 місяці і пішов у відставку, а потім знову повернувся. Це нічого хорошого команді не приносить.

- А які у вас спогади залишилися про період кар’єри в запорізькому «Металурзі»?
- Дуже хороші спогади про період, який мені приніс багато друзів. В нас був хороший колектив. Ми і досі із багатьма проводимо вільний час разом. Тому із Запоріжжям в мене пов’язані лише приємні спогади.

- Це правда, що в запорізькому «Металургу» тренери нічого не вирішують, за них це робить власник клубу Ігор Дворецький? Коли ви грали за цей клуб, пан Дворецький також визначав склад команди на гру?
- Нам цього не оголошували, але зрозуміло, що власник клубу має вплив на тренерів. Цього не можна заперечувати, таке, думаю, є в кожній команді. А в Запоріжжі президент занадто багато втручався в роботу тренерів.

- Яке саме втручання ви маєте на увазі?
- Як ви і казали, він міг визначити склад на гру. Це ж прерогатива тренера, лише він кожного дня бачить хто і як тренується, наскільки готовий. Але, наскільки мені відомо, бувало, президент вирішував, хто вийде на поле. Тренер міг не погоджуватися з цим, але в нього іншого варіанту не було.

- Цікаво, якими критеріями при цьому послуговувався президент клубу?
- Нам про це не розповідали. Нам просто оголошували склад на гру і все. Хто потрапляв в стартовий склад, той і виходив на поле та робив свою роботу. Від нас же нічого не залежить. Говорять, ми граємо. Звичайно, були серед нас невдоволені, були і задоволенні таким станом справ. Кожен по-своєму на це реагував.

- А у вас не було тоді такого відчуття, що працювати на тренуваннях, бути в хорошій формі замало для того, щоб потрапляти в основу? Це ж треба ще і з президентом нормальні стосунки мати…
- Президент практично на кожному тренуванні бував. Він за усіма спостерігав і робив свої висновки.

- На тренуванні президент клубу міг накричати на гравця?
- Такого не було. Міг просто підказати, але не кричав ні на кого.

- Тарасе, як гадаєте, запорізькому «Металургу» буде складно повернутися в Прем’єр-лігу?
- Головне зберегти склад. В «Металурзі» дуже багато молодих та перспективних гравців. Якщо їх не розпродадуть, буде поставлене завдання повернутися в еліту і підсилять кількома гравцями команду, то Запоріжжя через сезон повернеться в Прем’єр-лігу. Там непогана команда, з теперішньою грою їм буде не важко це зробити. Усе залежить від керівництва клубу. Якщо воно поставить завдання повернутися в еліту, ніхто нікого не продаватиме і футболісти вирішать це завдання.

- Футбол в Прем’єр-лізі і в першому дивізіоні суттєво відрізняється?
- Деякі матчі в Прем’єр-лізі грати легше. В першому дивізіоні інший рівень команд, силовий футбол. А в еліті більше команд, які і самі грають, і тобі дозволяють. Тому там легше показати свою майстерність.

- Тобто, в першій лізі команди брак майстерності компенсують силовою грою?
- Саме так.

Андрій ЗАХАРЧУК

Подписывайся на наш канал в Telegram и узнавай все самые свежие новости первым!

Источник — Sport.ua

(1 голос)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Новости партнеров
Комментарии
  supergrass
    supergrass, 13.05.2011 12:28
  0
  Отакої, президент визначав склад команди на гру.
  Тоді результати сезону закономірні.
  supergrass
    supergrass, 13.05.2011 12:28
  0
  Отакої, президент визначав склад команди на гру.
  Тоді результати сезону закономірні.
Вы не авторизованы.
Если вы хотите оставлять комментарии, пожалуйста, авторизуйтесь.
Если вы не имеете учётной записи, вы должны зарегистрироваться.
Продолжая просматривать SPORT.UA, Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности