258

Карпаты - Шахтер - 1:0

«Карпаты» выигрывают Copa del Sol + ВИДЕО

Карпаты - Шахтер

В іспанському місті Ла Манга відбувся фінал представницького міжнародного турніру Copa del Sol-2011. У грі за головний приз зустрілися два українських клуби – «Шахтар» і «Карпати». У цікавому та видовищному матчі перемогу святкували «зелено-білі».

Перед грою тренери обох команд – і Олег Кононов, і Мірча Луческу – мали серйозні кадрові проблеми. Адже ціла група як шахтарів, так і карпатівців, поїхали у розташування своїх національних збірних. Не був порожнім і лазарет обох команд, а опорник «Карпат» Ґодвін пропускав гру через вилучення у півфіналі.

Гра розпочалася з атак «Карпат». Зокрема, на 4-ій хвилині небезпечно прострілював Лукас, але Чижов вибив м’яч на кутовий. Однак перший по-справжньому гольовий момент створив «Шахтар». Руденко після пасу назад вийшов з воріт, намагаючись випередити Адріано, але бразилець його обіграв і прострілив – м’яч потрапив до Віценця, який розстрілював ворота. Але команду від неприємностей врятував Мілошевіч, у падінні вибивши м’яча на кутовий. А за хвилину Руденко у красивому польоті перевів круглого на кутовий після удару Вілліана.

Відбивши дві атаки суперника, «Карпати» продовжували володіти ігровою та територіальною ініціативою. Підопічні Олега Кононова добре контролювали м’яч, та й загалом діяли досить впевнено. А от гравці «Шахтаря» здивували – вони почали грати надто жорстко, а подекуди відверто брутально. Особливо в цьому плані відзначилися екс-карпатівець Кобін та Чижов. Але фінський арбітр Анті Мунука лише добросовісно фіксував ці порушення, а жовту картку Кобіну показав лише на 38-ій хвилині, хоча на той момент Василь награв уже на червону. А Чижов відзначився тим, що у боротьбі на другому поверсі ліктем розсік брову Лукасу. Іспанець повернувся на поле з перев’язаною головою.

На перерву команди пішли за рахунку 0:0, хоча принаймні по разу мали забивати. На 25-ій хвилині Кобін у підкаті віддав передачу на Косту, який обвідним ударом метрів з вісімнадцяти поцілив у стійку. А за десять хвилин уже Лукас з лівого флангу подав зі штрафного, а центральний захисник «Карпат» Тубіч перестрибнув своїх візаві, і здавалося, напевно головою пробив по воротах. Кіпер «Шахтаря» Худжамов був безсилий врятувати ситуацію, але й цього разу круглий поцілив у стійку.

Другий тайм розпочався з атак «Карпат», що, як і в першому таймі,  відзначалися якісним контролем м’яча. На 49-ій хвилині після чергової атаки «Карпат» лише своєчасний вихід з воріт Худжамова, який в останній момент зняв м’яч з голови Тіаго, врятував «Шахтар» від пропущеного м’яча. Донеччани на це відповіли ударом Кости, але Руденко правильно обрав позицію у воротах і спокійно заволодів м’ячем. А ще за дві хвилини вже Кожанов після масованої атаки «Карпат» потужно пробив з лінії карного майданчика – трохи вище. Забракло влучності й удару Кожанова на 57-ій хвилині.

І все ж «Карпати» свого досягли. На 59-ій хвилині «зелено-білі» перехопили м’яч, Мартинюк по діагоналі відпасував на Худоб’яка і кращий атакувальний півзахисник України 2010 року другим дотиком з правої поцілив у праву «шістку». Відчайдушний стрибок Худжамова виявився марним – 1:0.

Повівши в рахунку, «Карпати» не зупинилися на досягнутому і продовжували нав’язувати супернику свою гру. Напруга у володіннях Худжамова як мінімум не спадала. Спочатку кіпер «Шахтаря» лише в останню мить випередив Тіаго, а згодом після пострілу Мартинюка метрів з 28-ми круглий пройшов поряд з каркасом воріт. На 67-ій хвилині все той же Тіаго ледь не подвоїв рахунок. Але після його удару з-за меж карного майданчика у нижній кут Худжамов перевів м’яча на кутовий.

Олег Кононов, аби ще більше посилити тиск на ворота «Шахтаря», на 72-ій хвилині замість бразильця випустив прудконогого Кополовця. І вже за три хвилини Михайло міг відзначитися голом. Отримавши передачу від Лукаса в карному майданчику, йому тільки в останній момент завадили пробити оборонці.

Гравці «Шахтаря» робили все можливе, аби принаймні перевести гру у серію післяматчевих пенальті, але карпатівці й надалі продовжували контролювати матч і були ближчими до того, щоб збільшити свою перевагу, ніж шахтарі відігратися. Тож «Карпати» впевнено довели гру до перемоги і здобули Кубок Сонця.