|
1347
0

Бенфіка - Ферро-ЗНТУ - 105:105

Запорізький клуб зіграв внічию перший матч кваліфікаційного раунду Кубка виклику

Бенфика - Ферро-ЗНТУ

Перший матч кваліфікаційного раунду

«Бенфіка» (Лісабон, Португалія) - «Ферро-ЗНТУ» (Запоріжжя). 105:105 (24:24, 30:24, 23:30, 28:27). Лісабон. 29 вересня. 400 глядачів.
Судді: Х. Мартін (Іспанія), Я. Янач (Словаччина), М. Уєхендрік (Естонія).

«Бенфіка»: Еванс (19 + 10 підбирань + 5 передач), Маскаренхас (6 + 10 підбирань), Рід (11 + 7 підбирань), Дженкінс (8), Генрі (15 + 4 передачі); Тавареш (14), Мінхава (8), Евора (11 + 4 підбирання), Жордао (13 + 3 підбирання + 3 передачі).

«Ферро-ЗНТУ»: Рибалко (13 + 3 передачі + 2 підбирання + 2 перехоплення), Тіггс (19 + 4 передачі + 2 підбирання + 2 перехоплення), Робертс (9 + 5 підбирань), Бернс (19 + 6 підбирань + 3 перехоплення), Мейс (21 + 5 підбирань + 8 передач + 2 перехоплення); Шапошников (7), Хантер (15 + 5 підбирань), Кондрусевич (2).

Кидки з гри: 2-очкові: 34/60 – 25/42, 3-очкові – 7/20 – 12/25. Штрафні кидки: 16/22 – 19/25. Підбирання м’яча: 19/19 – 22/8.

У першій чверті гості тривалий час володіли ініціативою і завдяки активності головним чином Кевіна Тіггса і Кеддріка Мейса навіть створили відрив у 12 очок (22:10), але протягом двох останніх хвилин періоду гравцеві «Бенфіки» Елвісу Еворі вдалося записати до свого активу вісім очок і встановити рівновагу.

У другій 10-хвилинці господарі активізувалися й до великої перерви вже мали перевагу в шість очок – 54:48. Триочковий кидок Кордела Генрі на початку третього періоду дозволив «Бенфіці» віддалитися на 9 пунктів, але розвинути цей успіх португальській команді не вдалося. Натомість гості завдяки двом влучанням здалеку свого капітана Олександра Рибалки розпочали заключну чверть зустрічі за мінімальної переваги – 78:77, а протягом наступних семи хвилин довели її до 10 пунктів (97:87). Господарі схаменулися і скоротили відставання до чотирьох очок.

Грати залишалося 1 хвилину 13 секунд, і Кирило Большаков бере тайм-аут. Однак хвилинна перерва позитивно позначилася на діях суперників: після «трюльника» Генрі рахунок стає хитким – 102:101 на користь гостей. За півхвилини до фінальної сирени невтомний Мейс триочковим влучанням, здавалося, поставив крапку, але залишку часу господарям вистачило, щоб зменшити відставання, а на останніх секундах Вінсент Хантер припустився порушення на тому ж Генрі, котрий безпомилково пробив обидва фоли – 105:105.

Загалом, слід віддати належне американським новачкам «Ферро-ЗНТУ», на рівні провели гру обидва Олександри – Рибалко та Шапошников, кілька хвилин на паркеті провів навіть травмований Георгій Кондрусевич, відзначившись при цьому двома очками. Ну, а долю путівки у наступний раунд має вирішити матч-відповідь, що відбудеться у Палаці спорту «ЗАБ» 6 жовтня.

Наводимо рахунки перших матчів за участю майбутніх вірогідних суперників переможця пари «Бенфіка» - «Ферро-ЗНТУ» на груповому етапі змагань. Швейцарський «Лугано-Баскет» вдома програв російському «Тріумфу» (Люберці) – 85:91, а в Софії болгарський «Лукойл-Динамо» в кваліфікації Кубка Європи з рахунком 71:78 поступився грецькому «Арісу».