Українці — переможці чемпіонату Європи серед поліцейських

Українські легкоатлети виграли чемпіонат Європи серед поліцейських

2261
3
Александр Нартов

Донецьк на два дні став ареною чемпіонату Європи серед поліцеських. За два дні наші спортсмени здобули 35 медалей і встановили чотири рекорди змагань. Володаркою першого з них ще вчора стала Віра Ребрик, пославши списа на 57,71 м. Сьогодні колеги по збірній підхопили естафету.

Першою рекордсменкою чемпіонатів Європи у другий день змагань стала Ганна Міщенко на дистанції 800 метрів (2.04,12 хв). Другою з результатом 2.04,60 фінішувала Ольга Завгородня. Ще два рекорди встановлювалися у стрибкових секторах. До вчорашнього «золота» у стрибках у довжину Віктор Кузнецов сьогодні додав ще одну медаль найвищого гатунку. 17,04 метри на початку змагань у потрійному стрибку забезпечили йому перемогу і найкращий результат за всю історію змагань. Віктор Ястребов зупинився на другій позиції (16,38). А у секторі для стрибків у висоту 2,21 метри дозволили піднятися на найвищу сходинку п`єдесталу Олександру Нартову. Співавтором рекорду чемпіонатів став німець Мартін Гунтер, але на відміну від українця 2,21 йому підкорилися лише з третьої спроби. Олександр узяв переможну висоту з другого разу.

Наталія Погребняк, вигравши 100-метрівку, стала перможницею і з бігу на 200 метрів (24,52 с). Юлія Баралей до «бронзи» на 400-метрівці додала срібну нагороду на вдвічі коротшій дистанції (24,94). У чоловіків перші два місця також залишилися за нашими атлетами – Олексієм Рємєнєм (21,53) та Віталієм Пархоменко (21,69).

Олександр Борисюк виграв дистанцію 800 метрів (1.54,35 хв), Максиму Жудіну до бронзової медалі німця Робіна Шембери не вистачило 35 сотих секунди. Він четвертий з часом 1.55,13.

Захоплююча боротьба до останнього кола точилася на дистанції 3000 метрів з перешкодами у чоловіків. Українець Павло Олійник та Крістіан Біле постійно змінювали один одного на лідерській позиції, але у підсумку першим фінішну лінію перетнув саме Біле (8.58,.97 хв). Олійнику дісталося «срібло» (9.02,26). Третім став ще один наш співвітчизник Юрій Грицак (9.33,29).

Тетяна Філонюк, чудово виступивши на чемпіонаті Європи у Барселоні на марафонській дистанції, у Донецьку бігла 5000 метрів. З часом 17.28,36 хвилин вона фінішувала третьою. У чоловіків у цій дисципліні перемога на рахунку нашого співвітчизника Максима Кривоноса (15.03,45 хв).

Олександру Шагову для досить упевненої перемоги на дистанції 110 мерів з бар`єрами вистачило 14,34 секунд. На старт жіночої 100-метрівки з бар`єрами вийшла наша багатоборка Ганна Мельниченко, щоправда випередити фінку Єлісу Талвіккі Леінонен їй не вдалося. З часом 14,65 секунд вона фінішувала слідом. А от у семиборстві Ганна впевнено перемогла Ірину Ількевич. За підсумками усіх видів у Мельниченко 5200 очок, а в Ількевич – 4534.

Володар срібної медалі у метанні диска Павло Карсак сьогодні спробував свої сили у штовханні ядра, проте цей його виступ виявився менш вдалим. З результатом 14,73 метри він шостий. А перемогу з також скромними 18 метрами здобув німець Хендрік Мюллер.

Ще два німці – Тіло Рух і Парік Шпіннер – розіграли нагороди у багатоборстві. Цього разу вони змагалися у дещо незвичному дев`ятиборстві: у програмі були відсутні стрибки з жердиною. Та й взагалі сценарій змагань вийшов дивним: Рух учора не фінішував на 400-метрівці, а сьогодні не завершив дистанцію 110 метрів з бар`єрами. У підсумку на його рахунку лише 3661 очко. У Шпіннера 5911 пунктів.

Саме багатоборці і завершували программу 15-го чемпіонату Європи серед поліцейських. А за кілька хвилин до їхньої заключної 1500-метрівки чоловіки та жінки змагалися у видовищній швецькій естафеті 100-200-300-400 метрів. У дівчат перемогли українки (2.07,78 хв) у складі Ірини Ількевич, Наталії Погребняк, Юлії Баралей та Ольги Завгородньої. Наші чоловіки поступилися лише німцям (1.53,08 хв). Максим Жудін, Олексій Рємєнь, Віталій Пархоменко та Олександр Шагов подолали дисатнцію за 1.55,52 хвилини.

Саме між українцями і німцями ще з учорашнього дня розгорнулася боротьба за перемогу у медальній таблиці. У підсумку наша команда упевінено перемогла (35 нагород: 17 золотих, 13 срібних і п`ять бронзових). У німців 23 медалі (дев`ять золотих, по сім срібних та бронзових) і не менш упевнене друге місце. Третя сходинка за Росією (шість медалей, три з яких золоті).