ГУТЦАЙТ: «Це був наш спортивний фронт. Ми представляємо націю переможців»
Глава НОК України розповів про підсумки 2024 року та виступ на ОІ-2024
- 02 сiчня 2025, 23:47
- |
- 03 сiчня 2025, 00:09
- 118
- 0
Голова НОК України Вадим Гутцайт розповів про підсумки 2024 року та виступ українців на Олімпіаді-2024 у Парижі:
«Перша і головна перемога - це те, що ми, збірна команда України, брали участь в Олімпійських іграх завдяки нашим Збройним силам, завдяки тільки їм - нашим хлопцям і дівчатам, які боронять нашу країну. Ми змогли поїхати й брати участь в Олімпійських іграх. Ну, і звісно, 12 медалей! Я не можу сказати три перемоги, тому що було 12 медалей на Олімпійських іграх - це виступ, який вражає.
Під час повномасштабної війни наша команда здобула 22-ге місце у загальному заліку. Більше 200 країн брали участь в Олімпійських іграх, а ми були 22-ми. Тому, дякуючи нашим спортсменам, тренерам, усім тим, хто допомагав - лікарям, масажистам, федераціям. Ми були об'єднаною командою. Особливо під час повномасштабної війни всі ми об'єдналися, і це був наш спортивний фронт. Ми показали, що ми, українці, - нація переможців.
Коли закінчуються якісь змагання, вже наступного дня починається підготовка до інших змагань. Коли закінчилися Олімпійські ігри в Парижі, вже наступного дня ми почали думати й планувати, як потрібно готуватись до Олімпійських ігор у Лос-Анджелесі.
Звісно, всі федерації, всі команди, всі головні тренери зробили висновки. Міністерство молоді та спорту зараз проводить комісію, визначають головних тренерів, державних тренерів, старших тренерів, які вже працюватимуть над підготовкою до Лос-Анджелеса. І вже в цих комплексних цільових програмах, які складають головні тренери, чітко визначено, хто буде готуватись, як буде готуватись, і які медалі ми плануємо отримати в 2028 році. Тому, звісно, робота вже почалася, і ми працюємо.
Виступ рф? Більше 300 спортсменів з рф було на попередніх Олімпійських іграх. Вони були у п'ятірці рейтингу за здобутими медалями у 2021 році в Токіо. А у Парижі їх майже не було. Тому я вважаю, що ми не просто зробили це - ми перемогли в цій дипломатичній боротьбі, бо ми їх повністю витіснили з Олімпіади. Їх не було у рейтингах, їх не було під своїми прапорами. Якщо вони й були, то тільки під нейтральним прапором. Це була дуже копітка робота з першого дня війни. Ми всі цим займалися, і я особисто з перших днів займався, щоб спортсменів із країни-агресора не було на Олімпійських іграх. Це дуже важливо, що ми це зробили.
Завжди, після Олімпійських ігор, ми уважно спостерігаємо, які команди формуються, які спортсмени формуються для наступних змагань. На наступний рік ми вже почали зустрічатися з головними тренерами, зі спортсменами, президентами федерацій, щоб обговорити, що робити далі. Де потрібна допомога, кому потрібно допомогти. Робота вже розпочалася. Звісно, перший рік після Олімпіади - це час, коли деякі спортсмени можуть трохи відпочити, тому що до наступної Олімпіади ще чотири роки. А молоді спортсмени вже починають активно тренуватися, бо цього року будуть чемпіонати Європи, чемпіонати світу - головні старти для кожного спортсмена».