Провал – позаду, попереду – тріумфи. Чому Німеччина виграє ЧС-2022

Команді Ханса-Дітера Фліка під силу взяти «золото» мундіалю у Катарі...

Матеріал підготовлено за підтримки Parimatch Ukraine. Parimatch Ukraine - народжена в Україні перша ліцензійна онлайн беттінг-компанія та найбільший інвестор у розвиток українського спорту.

Заряджай на чемпіонат світу разом з Parimatch!

Національна збірна Німеччини - це особлива команда у світі футболу. В якій би складній ситуації не перебував цей колектив, і яким би тернистим не бачився їхній шлях, але німці практично завжди доходять до найпізніших стадій на топових турнірах - чемпіонатах світу та Європи. Невипадково у 1990 році тодішній форвард збірної Англії Гарі Лінекер виголосив промову, яка стала легендарною. Після поразки від німців у півфіналі ЧС-1990 в серії пенальті англієць заявив: «Футбол - це проста гра. 22 особи ганяють м'яч по полю протягом 90 хвилин, а наприкінці Німеччина перемагає».

Насправді, Німеччина перемагає далеко не завжди, тому що станом на поточний момент найчастіше на чемпіонатах світу перемагала збірна Бразилії, проте європейська команда у Катарі зробить все, щоб наздогнати «селесао» й стати 5-разовими тріумфаторами в історії мундіалів.

Чому саме збірна Німеччини виграє ЧС-2022? Давайте пройдемося, як то кажуть, по пунктах…

Німеччина пройшла через провал, тепер час для тріумфів

Минулий чемпіонат світу, який відбувся у 2018 році, приніс чимало несподіванок, але його головною сенсацією став, безумовно, ранній виліт діючого на той момент чемпіона світу - збірної Німеччини. «Бундестім» потрапили аж ніяк не у найскладнішу групу, але так і не змогли нав'язати конкуренцію Швеції та Мексиці, пропустивши вперед у квартеті з представниками УЄФА та КОНКАКАФ ще й команду із зони АФК - національну збірну Південної Кореї.

Четверте місце у групі на ЧС-2018 не могло бути сприйняте ніяк інакше, аніж провал. Втім, кардинальних кадрових рішень керівництво Німецького футбольного союзу зробити не наважилося, і головним тренером залишився Йоахім Льов, котрий працював на цій посаді із 2006 року. Наставник, який привів «Бундестім» до перемоги на ЧС-2014, повіз команду ще й на Євро-2020, який відбувся через пандемію коронавірусу у 2021 році, а після вильоту на континентальній першості вже в 1/8 фіналу таки залишив свою посаду, поступившись нею Хансу-Дітеру Фліку.

Примітно інше - збірна Німеччини востаннє до ЧС-2018 так критично провалювалася аж на Євро-2004, коли «Бундестім» також не змогли вийти з групи. Після того на кожному значущому турнірі (чемпіонаті світу чи Європи) німці обов'язково доходили щонайменше до півфіналу. Зокрема, разом із Клінсманом, в помічниках якого тоді був Льов, вони здобули «бронзу» на домашньому ЧС-2006, після чого вже з Йоахімом на чолі ставали володарями «срібла» на Євро-2008, а також «бронзи» ​​- на ЧС-2010, Євро-2012 та Євро-2016. Про перемогу на ЧС-2014 у Бразилії з історичним приниженням «селесао» у півфіналі із рахунком 7:1 вже згадувалося вище…

Логічно, що після фіаско на ЧС-2018, а також відносної невдачі на Євро-2020, для збірної Німеччини нарешті знову має настати горезвісна «світла смуга». Принаймні, на турнір до Катару «Бундестім» приїхала нехай і не без проблем, проте команда Фліка не має настільки катастрофічних неприємностей, як, наприклад, відсутність Каріма Бензема, Н'Голо Канте та Поля Погба у Франції… Це означає, що німці зроблять все можливе, щоб з лишком реабілітуватися за попередні невдачі й знову зробити своїх уболівальників найщасливішими на світі…

Флік знає, як повертати команді колишню велич

Другою причиною потенційного тріумфу збірної Німеччини на ЧС-2022 у Катарі є постать головного тренера «Бундестім». Про Ханса-Дітера Фліка до 2019 року знали, мабуть, лише найбільш добре обізнані з життям-буттям німецького футболу вболівальники. Для решти він залишався загадкою, аж до моменту затвердження Фліка на посаді головного тренера «Баварії», яке сталося у листопаді 2019-го. Мюнхенці якраз позбулися Ніко Ковача, на місце якого вирішили призначити не когось із авторитетних фахівців, а саме екс-помічника колишнього коуча Ханса-Дітера Фліка.

Getty Images/Global Images Ukraine. Ханс-Дітер Флік

Кар'єру тренера Флік розпочинав у 1996 році в скромному «Бамменталі», після чого з 2000 по 2005 роки працював із «Хоффенхаймом», який на той час тільки починав робити кроки до футболу топ-рівня, отримавши професійний статус й пробившись у четверту лігу німецького футболу. Із «Хоффенхаймом» Флік встиг піднятися до Третьої Бундесліги, а потім прийняв запрошення Німецького футбольного союзу увійти до тренерського штабу «Бундестім», ставши помічником у Йоахіма Льова. Згодом Флік взагалі відійшов більше в сторону функціонера, ставши спортивним директором збірної Німеччини, а потім - «Хоффенхайма».

Повернення на тренерський шлях у Фліка сталося влітку 2019-го, коли він був призначений асистентом у Ковача в «Баварії», а невдовзі змінив хорвата на чолі мюнхенців. Важливо, що на момент приходу Ханса-Дітера на посаду коуча «Баварії» його команда йшла на четвертому місці в турнірній таблиці Бундесліги. Щоб зробити крок нагору, мюнхенцям знадобилося кілька місяців, але вже після 20-го туру «Баварія» очолила пелотон і не впустила «золото» чемпіонату до самого його фінішу.

Сезон-2019/20 й зовсім став для «Баварії» історичним, оскільки мюнхенський гранд, окрім завоювання національного чемпіонства, зумів виграти ще й Кубок Німеччини, а також перемогти у Лізі чемпіонів, тим самим оформивши горезвісний «требл», причому лише у другий раз в історії «Баварії» (вперше з клубом це сталося за підсумками сезону-2012/13, коли мюнхенців очолював легендарний Юпп Хайнкес).

Те, наскільки швидко й легко Флік вивів «Баварію» із, здавалося б, серйозної кризи вразило багатьох аналітиків та фахівців. Сам же Ханс-Дітер провів з мюнхенцями ще один сезон, вигравши ще й Суперкубок УЄФА, й клубний чемпіонат світу, і знову чемпіонат Німеччини, а потім прийнявши пропозицію Німецького футбольного союзу піти в «Бундестім».

Причому національна команда Німеччини, як уже зазначалося вище, після ЧС-2018 та Євро-2020 так само, як і «Баварія», переживала аж ніяк не найкращі свої часи. Але Флік дуже швидко все «налаштував» як слід, а десь і «полагодив» непрацюючі механізми. За Ханса-Дітера «Бундестім» провів 16 матчів, у яких здобув 10 перемог при 5 нічиїх і лише 1 поразці. Так, збірна Німеччини видала аж ніяк не вражаючу Лігу націй, де посіла третє місце після Італії та Угорщини, але зуміла обійти Англію, проте варто згадати, що після приходу до «Баварії» команда із Фліком на чолі тимчасово відкотилася й зовсім на проміжне сьоме місце, після чого був потужний спурт, що завершився легендарним треблом ...

Ноєр на місці, Вернера є кому замінити, в Мюллера особлива мотивація

Перед стартом ЧС-2022, мабуть, ключовою кадровою проблемою у команді Фліка називалася потенційна відсутність 36-річного голкіпера Мануеля Ноєра. Досвідчений страж воріт та капітан «Бундестім» отримав травму ще на початку жовтня у складі «Баварії», але до початку турніру у Катарі встиг відновитись, й навіть взяв участь у товариському матчі проти Оману (1:0).

Незважаючи на те, що у складі збірної Німеччини є воротарі калібру Марка-Андре тер Штегена з «Барселони» та Кевіна Траппа з «Айнтрахта», саме Ноєр є ключовою фігурою нинішньої німецької команди. Мануель - не просто воротар, його стиль гри практично зробив революцію у футболі, якщо така взагалі можлива за нинішнього ступеня прогресу гри. Справа в тому, що Ноєр намагається діяти максимально близько до центральних захисників, що допомагає «Баварії» та збірній Німеччини вибудовувати гру в цій зоні. Мануель практично завжди активно задіяний у виходах його команд з оборони в атаку, що підтверджує і статистика: в середньому у Ноєра в поточному сезоні 39 передач у перерахунку на 90 хвилин, в той час як у тер Штегена аналогічний показник становить 31, а у Траппа - 26.

Getty Images/Global Images Ukraine. Мануель Нойер

Крім того, особливо варто виділяти капітанську роботу Ноєра. З пов'язкою на плечі Мануель регулярно виступає із 2016 року, і щось змінювати в цьому аспекті після приходу до команди Флік не став. Ноєра особливо виділяють за його відкритість, послідовність та комунікативні навички на полі, а також за його межами. Ця людина забезпечує гармонію всередині «Бундестім», а тому для Фліка та всіх шанувальників «Німецької машини» було неймовірно важливо, чи зможе Мануель зіграти на турнірі у Катарі.

А ось без кого Німеччині таки доведеться обходитись на ЧС-2022, то це форвард Тімо Вернер. Флік був дуже роздратований тим, що не зможе розраховувати на цього нападника на турнірі у Катарі: «Нам доведеться обійтися без чудового форварда з високою результативністю в національній команді, а також без справжнього командного гравця».

Вернер, який у серпні за 20 мільйонів євро перейшов із «Челсі» до «Лейпцига», отримав травму в заключному поєдинку групової стадії Ліги чемпіонів проти «Шахтаря». Замість нього Фліку доведеться розраховувати на 33-річного Томаса Мюллера, 18-річного Юссуфа Мукоко та 29-річного Нікласа Фюллькруга, якого напевно знають далеко не всі у широких вболівальницьких масах.

Для Мюллера участь у ЧС-2022 матиме особливу додаткову мотивацію. Окрім прагнення стати дворазовим чемпіоном світу, Томас спробує перевершити рекорд результативності на мундіалях, що належить з 2014 року його співвітчизнику Мірославу Клозе. На даний момент на рахунку останнього 16 голів у фінальних стадіях чемпіонату світу, а Мюллер є найближчим переслідувачем з числа футболістів, що продовжують грати, і має в активі 10 голів. Інше питання, що на ЧС-2018 Томас не забив жодного м'яча, але той мундіаль, як уже згадувалося, був абсолютно провальним для всіх німців…

18-річний Мукоко з кожним сезоном дедалі більше підбирається до статусу лідера атак дортмундської «Боруссії», будучи одним із найбільш значущих з економічної точки зору активів цього клубу. Втім, у збірній Німеччини Юссуфа дебютував лише напередодні ЧС-2022 - 16 листопада у спарингу проти Оману, де показав себе не дуже вдало (20 дій за 48 хвилин, з яких вдалими виявилися лише 4). Однак, якщо Флік таки викликав Мукоко до збірної для участі у ЧС-2022, то, як сказав головний тренер дортмундської «Боруссії» Едін Терзич, наставник національної команди «має достатньо знань та досвіду, щоб приймати такі рішення».

А ось персона Фюллькруга у когорті форвардів збірної Німеччини на ЧС-2022 виглядає, мабуть, найцікавіше. Цьому нападнику «Вердера», який більшу частину кар'єри провів саме в таборі команди з Бремена, але також виступав за «Нюрнберг» та «Ганновер», у лютому наступного року стукне вже «тридцятник». Однак солідний вік не завадив Фліку викликати дебютанта в стан «Бундестім», і той 16 листопада у прем'єрному матчі в національній команді вже встиг забити Оману, принісши перемогу із рахунком 1:0. Станом на поточний момент Ніклас Фюллькруг другий у бомбардирських перегонах Бундесліги сезону-2022/23. На рахунку форварда «Вердера» 10 забитих м'ячів у 14 поєдинках, що поступається лише показнику Крістофера Нкунку із «Лейпцига», в якого 12 голів у 15 матчах.

Цікаво, що Фюллькруг другий у Бундеслізі-2022/23 за кількістю завданих ударів (45), а також другий - за ударами головою (12), і четвертий - за ударами з-за меж штрафного (14). Це говорить про те, що Ніклас може стати цікавою опцією для Фліка, а суперникам збірної Німеччини доведеться вкрай непросто у спробах розгадати, яким чином за рахунок вікового дебютанта наставник «Бундестім» намагатиметься урізноманітнити гру своєї команди.

Експерти Parimatch Ukraine дають коефіцієнт на те, що Бундестім видасть переможний перфоманс в Катарі - 11.0.

Заряджай на чемпіонат світу разом з Parimatch!

Олексій Сливченко Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Футбол | 22 листопада 2024, 11:59 0

Родрі схиляється до аргентинського футболіста

Коментарі