Далі – останній бар'єр. Шахтар і в другому матчі обіграв Генк
Донецький клуб у Києві оформив вихід до плей-оф групового турніру Ліги чемпіонів
- 10 серпня 2021, 22:25
- |
- 11 серпня 2021, 11:42
- 23901
- 239
Після перемоги в Бельгії шанси «Шахтаря» на вихід до наступного раунду, звичайно ж, розцінювалися вище, ніж у «Генка». Але, з іншого боку, скасування правила переваги виїзного голу свідчило про те, що гостям досить забити всього один м'яч і не пропустити в своїми ворота, щоб розраховувати на додатковий час. До того ж поразка гірників у третьому турі чемпіонату України явно не додало їм настрою. Тож невелике хвилювання наших вболівальників за загальний результат протистояння все ж таки було присутнє.
У порівнянні із першим матчем цих суперників у «Шахтаря» відбулася лише одна заміна. Місце травмованого Соломона зайняв Алан Патрік. У «Генка» таких змін було дві. Замість Садика і Ндайішіміе вийшли Куеста та Торстведт.
Вже на 4-й хвилині господарі поля мали відкривати рахунок в цій зустрічі. Атаку від своїх воріт розпочав Трубін, далеко вибивши м'яч в поле. Педріньо виграв верхову боротьбу у захисника і головою віддав пас на хід Тете, який вибіг віч-на-віч з воротарем. На жаль, але бразилець не зумів виграти «міні-дуель» у Вандервоордта і м'яч вилетів на кутовий.
«Шахтар» продовжував володіти ігровою перевагою і через три хвилини після подачі кутового навіть забив гол. Однак ще до взяття воріт арбітр дав свисток, показавши, що Траоре підіграв собі рукою. Наступний небезпечний момент виник біля воріт «Генка» на 15-й хвилині. Вже перебуваючи у штрафному майданчику, Тете завдав сильного удару, але м'яч влучив у захисника і відскочив до Педріньо, а той пробив повз ліву штангу. А на 19-й хвилині Алан Патрік теж з меж штрафного майданчика цілився в дальній кут, але трохи не влучив.
Гості довго захищалися, втім, пам'ятаючи про атаку. І на 26-й хвилині вони не просто ідеально вибігли вперед, а й цілком могли розраховувати на успіх. Артеага з лівого флангу навісив м'яч на лінію воротарського майданчика, куди на великій швидкості кинувся капітан бельгійців Хейнен. Влуч він ударом головою у ворота, навряд чи б Трубін зумів виручити. А так м'яч пролетів над поперечиною.
Не забиваєш ти - забивають тобі. Вже вкотре це неписане футбольне правило спрацювало на сто відсотків. «Шахтар» тут же кинувся в контратаку, Додо віддав передачу Тете, а той технічно відпасував на Траоре. Удар форварда гірників з близької відстані виявився точним і, головне, таким, що не беруться для голкіпера.
Далі на 32-й хвилині футболісти «Генка» створили ще один непоганий момент поблизу воріт Трубіна, але воротар гірників впорався з підступним ударом все того ж Хейнена. А потім в одному з епізодів відчув нездужання і на 37-й хвилині попросив заміну Педріньо. Замість нього вийшов Судаков. Ось так в іграх з бельгійцями українська команда через травму втратила вже другого футболіста.
Після перерви гості пішли вперед великими силами, сподіваючись відігратися. Вони деякий час навіть володіли деякою ігровою перевагою, створивши кілька небезпечних моментів біля воріт Трубіна. Так на 54-й хвилині після передачі справа від Хейнена на ударній позиції прямо перед голкіпером виявився Бонгонда. Однак пробив він неточно вище цілі. І тут же Іто знову на правому фланзі створив напруженість і робив дуже неприємний для гірників простріл. Благо, що Марлон встиг вибити м'яч на кутовий.
«Шахтар» більше діяв на контратаках. Одна з них на 59-й хвилині вийшла досить гострою, але Тете, увірвавшись до штрафного майданчика і пробиваючи в ближній кут, промахнувся. А бельгійці продовжували створювати небезпечні моменти біля воріт господарів поля і на 64-й хвилині стадіон ахнув, коли після розіграшу кутового Онуачу головою пробив у поперечину.
А потім ми стали свідками повернення Коноплянки після одужання і відновлення від чергової травми. Причому цікаво, що Де Дзербі випустив його на поле замість Судакова, який сам вийшов на заміну наприкінці першого тайму. Тим часом гра продовжувала носити обоюдогострий характер з шансами забити гол у обох команд.
Вдаліше знову виявилися гірники. Вони на 76-й хвилині забили другий м'яч, причому в цій результативній атаці безпосередню участь взяли гравці, що вийшли на заміну, Марлос і Коноплянка. Все почалося з того, що Марлос підхопив м'яч поблизу центру поля і на великій швидкості кинувся вперед. Потім послідувала передача на правий фланг на Додо, а той зробив простріл уздовж воріт. Передачу прийняв Коноплянка, від нього м'яч відскочив до Траоре і той з розвороту пробив по воротах. Цього разу м'яч влучив у захисника і опинився у Маркоса Антоніо, після чого бразилець несильним, але точним ударом відправив його в сітку воріт.
Було в цьому матчі і ще одне повернення футболіста після важкої травми. Йдеться про Сікана. Причому майже відразу ж після свого виходу на поле на 86-й хвилині він міг забити третій гол, але після прострілу справа в падінні пробив у воротаря.
А «Генк» в кінцівці поєдинку на 90-й хвилині все ж забив. Відзначився Дессерс, який вийшов на заміну. Потім ще був небезпечний удар у виконанні Бонгонда, однак Трубін м'яч парирував.
В підсумку «Шахтар» виграв у непростому матчі і вийшов до наступного раунду Ліги чемпіонів.
Ліга чемпіонів. 3-й відбірковий раунд. Матч-відповідь.
«Шахтар» - «Генк» - 2:1 (перший матч - 2:1)
Траоре (27), М.Антоніо (76) - Дессерс (90)
Судаков (42), Трубін (71), Вітао (92) - Лукумі (45+1), Муньос (95)
«Шахтар»: Трубін, Матвієнко, Вітао, Марлон, Додо, М.Антоніо, А.Патрік (Марлос, 67), Майкон (Степаненко, 84), Тете, Педріньо (Судаков, 37; Коноплянка, 67), Траоре (Сікан, 85).
«Генк»: Вандервоордт, Артеага, Лукумі (Дессерс, 68), Куеста, Муньос, Грошовскі (Ейтінг, 62), Хейнен, Торстведт (Ндайішиміе, 62), Іто (Садік, 82), Онуачу (Пейнтсіл, 82), Бонгонда.
Арбітр: Іштван Ковач (Румунія)
НСК «Олімпійський» (Київ, Україна)
ШАХТАР - ГЕНК. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ