П'ять висновків після матчу Генк - Шахтар
Дебют Де Дзербі на євроарені: без нервів і запитань поки не виходить
- 04 серпня 2021, 10:46
- |
- 05 серпня 2021, 01:37
- 20189
- 36
Єврокубковий матч - проти віце-чемпіона Бельгії в третій кваліфікації Ліги чемпіонів - став для нового головного тренера «Шахтаря» Роберто Де Дзербі не тільки прем'єрним біля керма «гірників», а й взагалі в кар'єрі. Знову, як і після двох стартових поєдинків італійського тренера в чемпіонаті України, можна сказати, що гра залишила суперечливі враження. З одного боку, начебто є непоганий результат, але з іншого - часом за цей результат було дуже стрьомно. Головні висновки з гри в Бельгії читайте нижче.
1. Обстановка не по кайфу
Обидва поєдинки в рамках УПЛ «Шахтар» провів проти «закритих» команд - «Інгулець» і «Львів» практично не думали про атаку, спорудивши в своєму штрафному майданчику «автобус». Однак і ті нехитрі суперники створили певні проблеми захисту донеччан, який виявився найбільш вразливою ланкою команди. В даному випадку було цікаво подивитися, наскільки «Шахтар» і його тренерський штаб впораються з тиском сильнішого опонента - можливо, і не топового, але цілком боєздатного. Гра проти «Генка» проходила для «гірників» вже за іншим сценарієм. Ні, з точки зору контролю м'яча і кількості підготовчих передач «помаранчево-чорні» так само істотно і цього разу перевершили свого опонента, однак, здалося, бельгійці були готові саме до такої гри з боку свого суперника. Не володіючи виконавцями позамежного класу, тренер «Генка» ван ден Бром зробив ставку не на контроль м'яча і гру першим номером, а на рваний темп. Господарі добре оборонялися в середньому блоці, але чергуючи оборону з швидким переходом в контратаки, який організовувався завдяки високому пресингу. До того ж, господарі дуже жорстко зустрічали головного креативщика «гірників» Соломона, часто свідомо порушуючи на ньому правила. Не можна сказати, що до такого сценарію «Шахтар» виявився неготовим. Швидше за все готовим, адже саме для цього Де Дзербі перевів Матвієнка на лівий фланг захисту - щоб протистояти Іто. Але манера гри «магістрів» все одно виявилася незручною, некомфортною для гостей. Вони пропустили в досить простій ситуації. І могли цілком програти цей матч, якби «синьо-білі» мали більш міцний характер і більш серйозний кадровий потенціал.
2. Фарт цього разу був на нашому боці
На 54 хвилині гри Онуачу міг робити дубль і напевно знімати питання про переможця, коли бив з розвороту з близької відстані. Але удар у нігерійського таранного форварда не вдався: і несильно, і не в кут. Трубін парирував. А вже через дев'ять хвилин «гірники» зрівняли рахунок. В даному випадку дозволю собі говорити не з позиції клубних симпатій, а об'єктивності. ВАР на цій стадії єврокубків не передбачений, тому рішення головного арбітра є першим і останнім. Особисто мені здається, що фолу Муньоса на Педріньйо не було. Або так: півзахисник «гірників» явно «домалював» цей фол. Добре, що суддя купився. Погано, що Тете з «точки» пробив невпевнено, хоча м'яч в підсумку і опинився в сітці. Через три хвилини рефері міг показувати Марлону пряму червону картку: бразилець відверто вдарив ліктем в обличчя Іто. Суддя обмежився «гірчичником». До речі, мені здається, що Марлон ще не раз накосячить: не переконує цей центрбек у своїй надійності. Як, втім, і Вітао. На совісті цієї пари гол Онуачу. Та й ще пару неприємних моментів було в їхньому «виконанні». В даному випадку - добре все, що добре закінчується.
ФК «Шахтар»
3. Характер «Шахтаря» і тренерська реакція
Безумовно, везіння (чи суддівський лібералізм) - це лише частина камбека «Шахтаря». Не можна не сказати і про те, що донеччани після пропущеного м'яча не кинули грати, шукати свого шансу в атаці, проявивши досить і терпіння, і характеру. І нехай перший гол «гірників» спірний, але другий - майже шедевр. Де Дзербі відчув момент, коли потрібно посилювати гру, випустивши Марлоса і Ісмаїлі, а трохи раніше Патрика. Ці досвідчені гравці відразу потрапили в «ноти», спорудивши другий гол. Дії Марлоса і Ісмаїлі в тому моменті - просто шикарні. Ми скільки завгодно можемо критикувати нашого натуралізованого бразильця за невміння і небажання грати у відборі, і будемо в цьому праві, але за вмінням бачити поле і віддати вивірену передачу в УПЛ йому все ще немає рівних. Можливо, для матчів рівня групового етапу ЛЧ його вже не вистачить, але з «Генком» саме Марлос зробив різницю. На пару з Ісмаїлі, який, радше за все, остаточно витіснить Корнієнка зі стартового складу.
4. Ліміту на легіонерів в ЛЧ немає, але...
У стартовому складі «Шахтаря» виявилося лише двоє українців: Трубін і Матвієнко. Напевно, щоб хоч якось підсилити їхню роль, Де Дзербі віддав Миколі капітанську пов'язку. Але головні ролі в цій команді апріорі відведені легіонерам. Відверто кажучи, якщо «Шахтар» проб'ється в групу ЛЧ, чого я йому щиро бажаю, дана ситуація навряд чи зміниться. Можливо, це не вина «помаранчево-чорних», а їхня біда, але... Якщо в єврокубках таким ось чином можна вирішувати свої питання, то в чемпіонаті країни доведеться «добирати» ще двох гравців з українським паспортом в стартовий склад. А це, судячи з усього, вже проблематично.
5. Повторна гра проти «Генка» може виявитися складнішою
Крапка з цьому протистоянні ще не поставлена, швидше, кома. Все вирішиться в матчі-відповіді в Києві. Вбачається, що бельгійці, яким втрачати абсолютно нічого, можуть спробувати не віддавати ініціативу «гірникам», а зіграти першим номером. У подібних умовах в офіційних поєдинках «Шахтар» Де Дзербі ще не грав. Грав на зборах, і не перемагав, коли суперник пропонував агресивний пресинг. Дуже цікаво буде подивитися в таких умовах на Де Дзербі, на його реакцію і реакцію підопічних. В цілому рівень «Шахтаря» вище, досвіду у нашої команди - більше в рази, але гра у відповідь обіцяє «гірникам» серйозні складності. Будемо сподіватися, що вони з честю вийдуть з ситуації.