Топ-10 переходів зими: Озіл, Йовіч, Коваленко та інші

Sport.ua шерстить недавно закрите трансферне вікно

Унікальне безриб'я. Втім, дуже і дуже очікуване. Пандемія коронавірусу продовжує випробовувати на міцність «короля спорту». Навіть не випробовувати, а переробляти. Через «чуму 21 століття» в проблемах погрузли практично всі клуби - і бідні, і багаті. Тому гучних переходів не було. Взимку, як правило, міграційні процеси в європейському футболі на порядок тихіші, ніж в літній «Юріїв день», але щоб так тихо...

Проте, навіть серед всієї цієї «безмовності» ми знайшли кілька трансферів, які заслуговують на увагу.

Віктор КОВАЛЕНКО

Колишній клуб:
«Шахтар»
Куди перейшов: «Аталанта»
Ціна питання: 700 тисяч евро

За цим трансфером з придихом стежила буквально вся футбольна Україна. Тому що хороший футболіст йшов з найкращого клубу країни в гарну італійську команду, та й, будемо відверті, стежити з подібним ентузіазмом і цікавістю фактично було більше ні за ким. Спочатку в трансфер молодого півзахисника «гірників» не надто вірилося: навіщо гравець ротації «Шахтаря» потрібен в одній з найбільш специфічних і атакуючих команд Європи?

Говорили про «мізерну» (в порівнянні, звичайно) зарплату Віктора в «Шахтарі», про його бажання більше заробляти і ще більше грати. А ще говорили про те, що «помаранчево-чорні» дуже хотіли зберегти хлопця у себе, але він уперся з несамовитістю камікадзе. Хто в цьому випадку прогадав, а хто виграв, покаже лише час. На даному етапі можемо лише констатувати, що у Коваленка на новому робочому місці буде одна з найвищих зарплат серед колег - близько двох мільйонів євро на рік.

Месут ОЗІЛ

Колишній клуб: «Арсенал»
Куди перейшов: «Фенербахче»
Ціна питання: вільний агент

Один з найкращих атакуючих півзахисників світу - з цим статусом Озіл вже давно і міцно розлучився. Його мрія реалізувалася: він перейшов в «Реал». Але там не склалося, і Месута оперативно сплавили в «Арсенал». У лондонському клубі на перших порах він знайшов спокій і довгоочікувану свободу дій. Однак з відходом з команди багаторічного наставника Венгера, німець швидко перетворився з лідерів колективу в головний його тягар.

Озіл практично три останні сезони не грав за «Арсенал», а в нинішньому навіть не був заявлений клубом на чемпіонат Англії. Проте, Месут справно отримував належні йому за контрактом 350 тисяч фунтів на тиждень і нікуди не збирався йти. Відразу з кумира уболівальників він перетворився на ізгоя. Його всіма правдами і неправдами намагалися «виставити» з клубу, але він чинив опір. І ось сталося диво: Месут нарешті йде з «Арсеналу». У «Фенербахче». У свою «давню мрію», як він висловився. Напевно в Лондоні зітхнули з полегшенням.

Амад ДІАЛЛО

Колишній клуб: «Аталанта»
Куди перейшов: «Манчестер Юнайтед»
Ціна питання: 21 млн євро

«Аталанта» була дуже активною на ринку. Перша «проба пера» команди з Бергамо на зимовому ринку - продаж молодого півзахисника Діалло в «МанЮнайтед». Трансфер дуже цікавий, якщо не сказати більше. Справа в тому, що манкуніанці шукали статусного гравця на фланг атаки: розраховували викупити у «Барси» Дембеле або зазіхнути на Санчо з дортмундської «Боруссії». Але коли ці спроби завершилися крахом, англійці опустилися на землю і вибрали більш прийнятний варіант.

Цей хлопець може підкорити світ. Хто такий Амад Діалло - новачок МЮ

Таким виявився 18-річний півзахисник бергамасків Діалло, який в силу свого ніжного віку практично не грав в основі команди Гасперіні. Проте, скаути «МЮ» побачили в ньому хороші задатки. Івуарійцю дзвонив особисто тренер «червоних дияволів» Сульшер, пропонуючи перейти в його команду. Напевно, подіяло: багаторазові чемпіони Англії отримали потрібного для себе гравця. Але, з іншого боку, може, і переплатили: в якості різних бонусів за Амада вони можуть виплатити «Аталанті» близько 40 млн євро.

Лука ЙОВИЧ

Колишній клуб: «Реал»
Куди перейшов: «Айнтрахт»
Ціна питання: оренда до кінця сезону

У ще одного гравця теж була мрія грати за «Реал» - Луки Йовича. Всі ми пам'ятаємо його перші інтерв'ю в якості новобранця «Мадрида», розповіді про те, як зовсім ще хлопчиком він не знімаючи носив футболку мадридського суперклубу. Але заграти в команді Зідана сербу не вдалося. І не можна сказати, що йому не давали шанс. Давали, але він його просто не використовував. Лука в Мадриді виявився незабивним нападаючим, та й під стиль гри «вершкових» не особливо підходив. Фактично з осені циркулювали розмови про те, що «Реал» спробує спихнути форварда в оренду.

Першочерговим варіантом для Йовича називався «Мілан», але він вибрав свою колишню команду. І, схоже, не прогадав: у чотирьох поєдинках за франкфуртців Лука забив уже три м'ячі. Це більше, ніж до цього майже за півтора року в «Мадриді».

Алехандро ГОМЕС

Колишній клуб: «Аталанта»
Куди перейшов: «Севілья»
Ціна питання: 5,5 млн євро

Найшла коса на камінь: після сутички в роздягальні в перерві матчу Ліги чемпіонів «Аталанта» - «Мідтьюлланд» між головним тренером бергамасків Гасперіні і капітаном команди Гомесом ніхто не захотів йти на поступки. Тренер стояв на своєму, стверджуючи, що саме він має рацію, тоді як аргентинець, в свою чергу, наполегливо доводив свою правоту. У конфлікті клубне керівництво досить прогнозовано вибрало сторону тренера. «Папу» тренувався окремо від команди, і питання його відходу було питанням часу. Подейкували, що він може піти в «Ювентус» або «Інтер», але Гомес вирішив не посилювати конкурентів своєї колишньої команди і перебрався до Прімери. До речі, чи впишеться він в структурні побудови «Севільї» - велике питання. З Бергамо Гомес йшов через те, що Гасперіні нібито давав йому мало свободи, але ж на «Пісхуані» цієї свободи може бути ще менше...

Мартін ЕДЕГОР

Колишній клуб:
«Реал»
Куди перейшов: «Арсенал»
Ціна питання: оренда до кінця сезону

Талановитий норвезький півзахисник перейшов у «Реал» в 2015 році, але закріпитися в основі так і не зумів. Спочатку - через молодість і відсутність досвіду, останнім часом - через обставини і вибір Зідана. Незважаючи на те, що Мартін в нинішньому сезоні зіграв дев'ять матчів за «Мадрид» (сім в чемпіонаті, два в ЛЧ), тренер «вершкових» дуже рідко випускав півзахисника в основі. Незважаючи на те, що Едегор вважав за краще продовжити кар'єру саме в «Реалі», він був дуже незадоволеним кількістю одержуваного ігрового часу. Тому і відгукнувся на пропозицію «Арсеналу». Відгукнувся не в останню чергу тому, що з пропозицією перейти на «Емірейтс» до нього звернувся особисто тренер «канонірів» Артета. У новій команді Мартін виконуватиме ті ігрові функції, які повинен був виконувати Озіл.

Самі ХЕДІРА

Колишній клуб: «Ювентус»
Куди перейшов: «Герта»
Ціна питання: вільний агент

Останні три сезони для Хедіри - вирвати з пам'яті та забути. Основним гравцем «Ювентуса» він, за великим рахунком, так і не став. Більше мучився, ніж грав. Не в останню чергу тому, що виявився дуже травматичним. Ситуація з Самі візуально нагадує ситуацію з Месутом: і в тому, і в іншому випадку клуб був змушений платити високу зарплату давно вже збитому льотчику. В останній день трансферного вікна «Юве» зумів-таки відправити Хедіру назад в Бундеслігу. Тепер колишній футболіст збірної Німеччини захищатиме кольори «Герти». Берлінська команда не відрізняється ні статусом, ні стабільністю. Але гроші в клубі водяться. Може, це саме той випадок, коли наш герой може гідно зустріти футбольну старість, що насувається.

Маріо МАНДЖУКИЧ

Колишній клуб: «Аль-Духаіль»
Куди перейшов: «Мілан»
Ціна питання: вільний агент

Його називають одним з найбільш недооцінених форвардів Європи, адже в найкращі роки Маріо володів швидкістю Мессі, а за вмінням зіграти на «другому поверсі» міг перевершити Ібрагімовича. Тільки ось так виходило, що хорват майже завжди залишався в тіні. Після того, як збірна Хорватії стала віце-чемпіоном світу, Манджукич із почуттям виконаного обов'язку пішов з національної команди. Пішов і з клубу, вкотре вигравши з «Юве» скудетто. Існувала думка, що в «Аль-Духаіль» Манджукич подався за «довгим доларом», і що цей клуб може стати його останнім в кар'єрі. Однак Маріо вкотре довів, що здатний на реінкарнацію. Вибір його нової команди - вельми цікавий: досвідчений хорват перебрався в стан лютого ворога «старої синьйори». І там він напевно буде затребуваний, адже зможе закривати практично будь-яку позицію в атаці.

Домінік СОБОСЛАЇ

Колишній клуб: «Зальцбург»
Куди перейшов: «Лейпциг»
Ціна питання: 20 млн євро

Цей перехід не став сенсацією. Точніше, так: угорський захисник вже давно переріс рівень і «Зальцбурга», і чемпіонату Австрії. У послугах Домініка були зацікавлені (за чутками) багато топ-клубів, але в підсумку Собослаї опинився в «Лейпцигу». Напевно позначився факт спорідненості двох клубів: обидва є пташенятами «Ред Булла». Так що можна сказати, що двадцять мільйонів євро, заплачених за цей перехід, це перекладання грошей з однієї кишені в іншу. Собослаї вже встиг заявити, що «Лейпциг» для його кар'єри «підходить ідеально», проте велике питання: чи зможе 20-річний оборонець оперативно адаптуватися до досить атлетичного і швидкого німецького футболу.

Себастьян АЛЛЕ

Колишній клуб: «Вест Хем»
Куди перейшов: «Аякс»
Ціна питання: 22,5 млн євро

Потужний француз івуарійського походження був справжньою зіркою в «Айнтрахті», але в «Вест Хемі» загубився. За перехід Алле лондонці в 2019-му відстібнули німцям 40 мільйонів євро, виписавши нападаючому щедрий контракт на п'ять років з можливістю пролонгації ще на один сезон. Однак в АПЛ Алле не прижився. До нього проявляли зацікавленість на Піренеях і Апеннінах, але в підсумку форвард несподівано виявився в Нідерландах.

Його контракт викупив «Аякс». Сума угоди - 22 з половиною мільйона євро: рекордна в історії амстердамського клубу. Сам футболіст зазначив, що одним з вирішальних факторів, що вплинув на його вибір, стала фігура тренера «червоно-білих». З тен Хагом Себастьян перетинався раніше: вони разом працювали в «Утрехті».

Валерій Василенко Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 26 грудня 2024, 07:50 1

Френк розкритикував слова журналіста про надмірно підтягнуті шорти Тайсона

Коментарі