Різдвяна гонка-2020. Хто виграє пиво: Україна, Італія чи Білорусь?
Історія показує, що наші біатлоністи виграють шоу-гонку раз на шість років
- 28 грудня 2020, 09:00
- |
- 27 грудня 2021, 11:10
- 21547
- 9
У понеділок, 28 грудня, відбудеться традиційна Різдвяна гонка. Вперше за 18-річну історію шоу-гонку могли скасувати через пандемію коронавірусу, але, на щастя, любителі біатлону все ж зможуть подивитися ці цікаві змагання. Ось тільки цього разу альтернативи телевізору немає, та й місце проведення змінилося.
Вперше за останні 18 років World Team Challenge відбудеться не в Гельзенкірхені, а в Рупольдингу, який приймав подібні змагання до 2001 року включно. Планується, що перенесення гонки на інший стадіон є одноразовим, і вже в наступному році Різдвяна гонка знову пройде на «Фельтінс-Арені».
Про що взагалі мова?
Декілька слів про формат. У Різдвяній гонці беруть участь 10 дуетів - по жінці та чоловікові в кожному. Змагання нагадує одиночний супермікст і розділене на два етапи: спочатку біатлоністи пробіжать мас-старт, а за його результатами стартують в гонці переслідування. Саме за результатами персьюту будуть визначені переможці та призери гонки. Відставання перед переслідуванням буде розділене на два, тому спортсменам головне не програти дуже багато часу в першій гонці.
Обидві дисципліни складаються з восьми вогневих рубежів (по чотири стрільби у чоловіків і жінок). За кожен промах спортсмени пробіжать штрафне коло, яке, на відміну від звичайного, становить всього 50 метрів дистанції. Після останньої стрільби чоловіки біжать ще одне коло навколо стадіону, що становить 1300 метрів, а потім фінішують.
Хто бере участь?
Деніз Херрманн / Бенедикт Долль
Франциска Пройсс / Сімон Шемпп
Доротея Вірер / Лукас Хофер
Маркета Давідова / Міхал Крчмарж
Ліза Тереза Хаузер / Юліан Еберхард
Євгенія Павлова / Матвій Єлісєєв
Віта Семеренко / Дмитро Підручний
Елізабет Хогберг / Торстейн Стенерсен
Лєна Хеккі / Себастьян Сталдер
Дінара Алімбекова / Антон Смольський
Цього разу через COVID-19 в Різдвяній гонці не братимуть участі норвежці, яким не було рівних рік тому, і французи, тому склад учасників не такий зірковий, як хотілося б. Німеччина, як організатор, делегувала відразу дві команди. Для Різдвяної гонки це не рідкість, але все ж в минулому році всі 10 дуетів представляли різні країни.
До речі, для титулованого Сімона Шемппа це буде дебютна біатлонна гонка в цьому сезоні, оскільки він не зумів пробитися в основу збірної Німеччини. Тепер він в парі з Франціскою Пройсс має можливість показати, на що здатний в свої 32 роки. Цікаво буде подивитися на нього на тлі Бенедикта Долля. Саме останній нині є лідером збірної й разом з Деніз Херрманн входить в число головних фаворитів.
Відразу кидається в очі наявність білоруської пари. Дінара Алімбекова, яка стала одним з головних відкриттів першого триместру Кубка світу, разом з Антоном Смольським цілком здатна претендувати в Рупольдінгу на високі місця і, як наслідок, отримати ще одне запрошення, вже в 2021-му році.
Швеція буде представлена далеко не найсильнішими спортсменами. 34-річна Елізабет Хогберг і 32-річний Торстейн Стенерсен за всю кар'єру жодного разу не забігали в топ-6 в особистих гонках Кубка світу, але все ж отримали запрошення. Ймовірно, за підсумками нинішнього сезону вони завершать кар'єру, адже програють конкуренцію більш молодим співвітчизникам. Для Стенерсена і Хогберг це дебютна участь у виставковому старті.
Дуже «рівним» виглядає російський дует. Євгенія Павлова і Матвій Єлісєєв - досить посередні бігуни, але в той же час відрізняються своїми снайперськими якостями. А в цій гонці саме стрільба буде грати вирішальну роль. Тому швейцарцям і австрійцям буде непросто, оскільки Лєна Хеккі та Юліан Еберхард часто заглядають на штрафні кола.
Італійці Доротея Вірер і Лукас Хофер в 2018 році виграли Різдвяну гонку, тому боротимуться за перемогу і цього разу. Але в минулому році статус фаворитів їх привів лише до п'ятого місця в фіналі. Так що, в принципі, шанси на тріумф є абсолютно у всіх. Шведи, звичайно, здаються аутсайдерами, але за умови точної стрільби зможуть нав'язати конкуренцію будь-якій парі.
Ще цікаво, що відразу три пари представлені в тому ж складі, що і торік. Крім італійців, це вищезгадані німці Херрманн і Долль, а також Маркета Давідова і Міхал Крчмарж з Чехії. Останні тоді дісталися до фінішу лише восьмими в персьюті, так що будуть мотивовані реабілітуватися.
На що розраховувати українцям?
Україна вже 13-й раз поспіль має своїх представників у виставковій гонці, так що нашою участю давно нікого не здивувати. Чемпіон світу-2019 в гонці переслідування Дмитро Підручний в минулому році вперше взяв участь в подібних змаганнях, і в парі з Анастасією Меркушиною посів друге місце. Цього разу його напарницею стане Віта Семеренко, яка теж має досвід виступів у подібних стартах. У 2012 році вона разом з Сергієм Седнєвим дуже добре виступила в мас-старті (2-я позиція), але потім провалилася в переслідуванні (8 місце).
Зараз Підручний перебуває далеко не в оптимальних кондиціях, але все ж в одному зі спринтів посів шосте місце, що є найкращим виступом для України в особистих гонках нинішнього сезону. А ось Віті Семеренко не вдалося жодного разу забігти в очкову зону. Ймовірно, завадила 34-річній біатлоністці добре підготуватися коронавірусна хвороба, яку вона перенесла в жовтні. Так що записувати українців в число претендентів на перемогу складно, але все ж сподіваємося, що їм вдасться порадувати своїх уболівальників.
Додає оптимізму історія виступів українців у Різдвяній гонці. Наші біатлоністи багато разів фінішували в топ-3, а двічі взагалі перемагали. Оксана Хвостенко та Андрій Дериземля були найкращими в 2008-му, а в 2014-му не було рівних Валі Семеренко і Сергію Семенову. Цікаво, що між першими двома перемогами був інтервал у шість років - саме стільки часу пройшло з моменту останнього тріумфу.
Хвостенко, Дериземля, Семенов і Валя Семеренко завдяки перемогам мали виняткову можливість порушити спортивний режим і спробувати справжнє німецьке пиво з величезного келиха-кубка. А до того ж отримали пристойні призові. До слова, традиція вручати пиво переможцям залишилася, а сума призових зростає з року в рік.
Так що Підручному та Віті Семеренко буде за що боротися. Тільки поки до кінця не зрозуміло, чи можна буде в нинішніх реаліях пити пиво з одного келиха...
Розклад прямих трансляцій
18:45 - церемонія відкриття;
19:15 - мас-старт;
20:30 - гонка переслідування.
Телеканал «UA:Перший» не показуватиме змагання, бо воно не входить до переліку таких, які суспільний мовник має право транслювати на території України. Але подивитися Різдвяну гонку в прямому ефірі можна буде на телеканалі «112 Україна». А для тих, у кого не буде можливості споглядати на власні очі, Sport.ua проведе текстові трансляції всіх стартів в рамках шоу-гонки.
Біатлонний сезон-2020/21: розклад, анонси, трансляції, результати