Квиток залишився тільки до Ліги Європи. Динамо поступилося Барселоні

Підопічні Луческу не змогли стримати натиск суперників у другому таймі

Це не те «Динамо», яке могло бути: коронавірус і травми серйозно покосили київську команду. Але це і не та «Барселона», яка могла приїхати в столицю України: без купи травмованих і Мессі. Так, навіть напіврезервна «Барса» виглядала фаворитом на тлі знекровленого «Динамо», але проти такої «блауграни» можна і потрібно грати.

Стартовий склад віце-чемпіонів України можна було передбачити з точністю до одного гравця. Тим одним, якого вгадати не вдалося, виявився Вербич: саме словенського півзахисника, а не українського форварда Супрягу Луческу відрядив на вістря атаки. Напевно, втомився Містер чекати від Влада забитих м'ячів. В іншому - ті ж, хто грав в Кропивницькому проти «Інгульця». Тобто, з Гармашем і Шепелєвим в центрі поля, Миколенком в центрі захисту і Буяльський в ролі капітана. Загалом, цікаво. М'яко кажучи.

Визначити стартовий склад «Барселони» - завдання не з простих. Особливо після того, як Куман заявив, що через «комфортне» положення його команди в Лізі чемпіонів дасть відпочити Мессі, а заодно і де Йонгу. Через що варіантів складу в рази збільшилося. Напевно навіть каталонські видання не вгадали всіх тих, хто вийшов в основі на поле київського «Олімпійського». Там опинилися і Мінгеса, і Фірпо, і Аленья, і Трінкау, і навіть Брейтвейт. Не погарячкував Куман зі своїм «комфортним» відчуттям?

Рівна, розмірена гра без моментів і будь-чиєї ініціативи - ось що можна сказати про першу половину стартового тайму. «Барселона» не претендувала на гру «першим номером», хоча і більше володіла м'ячем, кияни теж грали дуже обережно. Тобто, в основному обопільні позиційні атаки. Без завершальних ударів. Здебільшого гра проходила в середині поля. А якщо команди обмінювалися атаками, то без родзинки, якось буденно. Та й без особливих швидкостей, що дозволяло тим, хто обороняється, сконцентрувати відразу два оборонних редути.

Зовсім нічого не змінилося і в другій частині тайму. Хіба що гості збільшили відсоток володіння м'ячем. Але особливої ​​користі їм це не принесло. Та й не особливої ​​теж. Справа в тому, що каталонці не пресингували високо, їхні атаки майже всі були позиційними, без особливої ​​швидкості, але з довгим розіграшем м'яча. Склалося враження, що віце-чемпіони Іспанії більше сподівалися на чужу помилку, ніж на власний талант. Гру брати на себе або ніхто не міг, або ніхто не хотів: ось такою виявилася «Барса» без свого генія. Коутіньйо, який, радше за все, повинен був замінити Лео, не дуже старався. Та й динамівська оборона грала проти бразильця чітко і щільно. Загалом, кияни без особливих клопотів і проблем, як і без особливих помилок, відіграли перший тайм. Проти такої «Барси» дійсно можна грати.

Таке ж відчуття було і зі стартових хвилин другого тайму. Гості плели свої мережива в атаці, але без вишуканості і надзвукової швидкості, господарі теж намагалися завдяки довгим закиданням виводити в атаку хавбеків. Але все змінилося практично на рівному місці. «Барселона» проводила чергову безлику атаку, але якось так вийшло, що вона завершилася взяттям воріт. Чи то заколисали підопічні Кумана наших футболістів, чи то у підопічних Луческу почали закінчуватися резерви: так чи інакше, але Дест відкрив рахунок ударом в дальній кут, оформивши собі прем'єрний гол за «блауграну».

Як виявилося, проблема все-таки в динамівській втомі. Після першого гола кияни швидко пропустили і другий. І якщо в першому моменті можна було говорити про прудкість атакуючої команди, то в другому, коли забивав Брейтвейт, мова апріорі про втрату концентрації «Динамо» під час подачі від кутового прапорця.

Луческу відреагував оригінально: випустив Андрієвського і Попова: заміни явно під посилення оборони. Хоча, з іншого боку, посилювати атаку особливо і нема ким. Ну, хіба що, Супрягою.

Другий гол надломив киян. А коли ще й Де Пена змазав з непоганої позиції, стало зрозуміло, що сьогодні прийнятного результату нам не бачити. А ось «синьо-гранатові» продовжували тиснути на «улюблений мозоль», і оперативно забили третій. Попов чогось зачепив у воротарському Брейтвейта, і арбітр без вагань вказав на точку. Сам постраждалий чітко виконав суддівський вирок. 0:3, виявляється, проти такої «Барси» у киян немає протиотрути.

Трохи пізніше динамівський тренер випустив і Супрягу, але було вже пізно. Перевернути гру не було змоги: гості відчували себе повновладними господарями становища, і були набагато ближче до четвертого м'яча, ніж динамівці - до першого. І так, четвертий вони таки забили. Під саму завісу матчу, коли господарі вже повністю опустили руки. Свою порцію оплесків отримав і Грізманн.

Обнадіявши в першому таймі, динамівці провалилися в другому. Точніше, «Барса» стала грати трішки швидше і гостріше, і ось цього «трішки» з лишком вистачило для впевненої перемоги команди Кумана. А команда Луческу після цієї поразки офіційно попрощалася з мрією про плей-оф Ліги чемпіонів. Наша доля - розіграти «четвертого зайвого» з «Ференцварошем».

Ліги чемпіонів УЄФА. Груповий етап. Група G. 4-й тур.

«Динамо» - «Барселона» - 0:4

Дест, 52, Брайтвейт, 57, 70 (пен.), Грізманн, 90+2

Попов, 69 - П'яніч, 15

«Динамо»: Бущан - Караваєв (Попов, 59), Миколенко, Забарний, Кендзьора - Гармаш (Андрієвський, 59), Шепелєв (Белуце, 83) - Де Пена (Супряга, 71), Буяльський, Шапаренко (Леднєв, 71) - Вербич.

«Барселона»: тер Штеген - Фірпо, Ленгле (Альба, 65), Мінгеса, Дест - Аленья, П'яніч (Пуч, 65) - Педрі (Матеус, 73), Коутіньо (Грізманн, 65), Трінкан (де ла Фуента, 83) - Брайтвейт.

Арбітр: Матей Юг (Любляна, Словенія).

Стадіон: «НСК Олімпійський» (Київ).

Удари (у площину): 7 (3) - 14 (7)
Кутові: 2 - 6
Оффсайди: 3 - 1.

ДИНАМО-БАРСЕЛОНА.ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Температура: 4°C

Валерій Василенко Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Футбол | 23 листопада 2024, 22:38 0

«Жирона» перемогла «Еспаньол»

Коментарі