Усик переміг Чісору. Але з ще більшими суперниками буде страшно

Лев Кравців - про якісну перемогу Усика і, можливо, проблематичне майбутнє

Олександр Усик знову переміг. У вісімнадцятий раз в кар'єрі і вдруге в суперважкій ваговій категорії. Дерек Чісора - відмінний гейткіпер. Боксер, що дозволяє перевірити рівень боксу спортсмена. Якщо виграв - готовий битися в супертяжах. Ні - щось не так із твоїми планами.

Усик переміг, але далі все буде тільки серйозніше.

Половина поєдинку була дуже рівною

Перший раунд поєдинку проти Чісори був, напевно, найважчим у кар'єрі Олександра Усика. Чісора бив багато, тиснув багато, порушував правила теж достатньо. Рефері уваги не звертав, а робив зауваження тільки після цих самих зауважень з боку Усика.

Далі все змінювалося, а успіх перебігав з одного плеча на інше. Усик був точним і бив точно більше за Ломаченка в бою з Лопесом. Чісора насипав. По блоку, по повітрю, іноді в ціль. Але так сильно і потужно, що було страшно за Олександра кожну секунду.

Загалом, деякі раунди можна було віддавати Усику, деякі - Чісорі. До середини бою рахунок точно повинен був бути 3-3, адже Чісора, навіть пропускаючи назустріч, все одно йшов вперед, все одно бив і працював першим номером. Усик же контратакував, зміщувався, бігав, намагався знайти місце в рингу, де Чісори було б хоч трохи менше.

Британці раділи, а після бою нарікали: Чісора ж проявляв активність і перегравав Усика, куди пішла перемога? Британці скаржаться на суддівство в Великобританії. Сміх, та й годі.

Насправді ж, після середини Усик став включатися все активніше. Більше йшов за спину, більше бив зліва. Особливо класно той боковий, що звалив Белью. Чісора теж не спав, йшов вперед, намагався, але отримував назустріч так багато з того, що вилітало, що питань у тому, кому варто віддавати раунд, взагалі не повинно було виникати.

Дерек міняв зовсім сонні раунди, коли у нього нічого не виходило, він приймав удари і ходив за українцем, на активні раунди. У них британець йшов вперед із джебом, тиснув і намагався вигравати за рахунок загального враження, забираючи початок і кінець раунду. Але це сумарно часто займало двадцять секунд екранного часу. Весь інший час панував Усик.

Загалом, поєдинок вийшов конкурентним, але не рівним. Усик більше влучав, веселіше рухався і бив, менше давав влучати по собі - все дуже просто. Навіть габарити не врятували - Чісора програв одноголосним рішенням суддів.

І що тепер?

Усик залишається обов'язковим претендентом на пояс чемпіона світу за версією WBO. Крім того, українець завоював титул WBO International, але кому цікава ця формальність, яка, скоріше, була потрібна функціонерам, ніж бійцям.

Далі Джошуа. А може, і не він, але бій за титул чемпіона світу за версією WBO. Олександр покликав Ентоні після бою, той посміхнувся і поки все. Але тепер піти вже не вийде.

Справа в тому, що команда Олександра погодилася на бій Джошуа проти Пулєва лише з умовою, що після цього Усик поб'ється з британцем. Але той вже почав планувати зустріч із Ф'юрі, а Тайсон примудрився все це анонсувати. Тут же включився Едді Хірн, який бажає набити повні кишені і Боб Арум, який звинувачує Усика в тому, що той - претендент. Так, саме так. Мовляв, зараз не до претендентів, йдіть відпочивайте.

Хоча цей же Боб Арум відправив свого Кубрата Пулєва боксувати з Джошуа саме через претендентство болгарина, а не з якоїсь іншої причини.

Тепер все залежить від бажання Ентоні і поступливості команди Усика. Щось підказує, що вони не погодяться на аргументи британської сторони і наступного разу Олександр боксуватиме за пояс у новій вазі. Будь в іншому кутку Джошуа або хтось інший.

До речі, по лінії WBC - там, де Ф'юрі - Усик теж може стати першим. Через перемогу і те, що Вайлдер не збирається боксувати з Тайсоном. Зараз Олександр - другий, а Деонтей - перший.

Олександр Усик - Дерек Чісора. Відео бою

Чому можуть бути проблеми?

Все просто - габарити. І суть не тільки в зрості та розмаху рук. Той же Чісора - менше. Хей був таким же, Ділліан Вайт лише трохи вищий, як і Кубрат Пулєв. Але вони - природжені супертяжі. Здорові мужики з важким ударом.

Чісора створював забійний тиск, а удари Усика здобули лише накопичувальний ефект до сьомого раунду. Раніше це було схоже на щеплення в дитинстві.

А що буде, якщо в іншому кутку стоятиме Джошуа? З великим розмахом рук, зростом, тільки більш технічний і з найсильнішим ударом? Або Тайсон Ф'юрі - істинний гігант з нестандартним стилем? Звучить проблематично.

Ті ж Хей або Холіфілд - люди, до яких зараховують Усика, називаючи трьох кращих крузерів в історії, могли (потенційно) вигравати і у Джошуа, і у Ф'юрі за рахунок потужності. Фішка Усика - ноги і швидкість. Але коли проти тебе настільки великий суперник, цього може бути недостатньо.

Звичайно, це лише теорія і все може скластися просто чудово. А можливо, і ні. Дізнаємося вже в 2021 році, коли вирішиться, куди подінеться пояс WBO (і чи подінеться), і якими будуть наступні кроки Усика на шляху до абсолюту.

Можливо, на той час уже буде актуальна нова категорія від WBC - як варіант битися з рівними, а не гігантами-переростками. Правда, і для неї Олександру потрібно добрати ще три кілограми.

Сергій Циба Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Футбол | 24 грудня 2024, 05:20 0

Франческо Граціані похвалив Артема та Алексіса Салемакерса

Коментарі