Страшно хороша Баварія. Боляче страшна Барселона

Оглядач Sport.ua намагається усвідомити подію в Лісабоні і відповісти на актуальні питання

«Останнім багаттям догорає епоха». «Осінь патріарха». «Мессі все». «Барселона» менше, ніж клуб». «Баварія» новий гегемон». «Німецька машина» - всі ці та подібні слогани і заголовки зараз дуже актуальні. І, напевно, правильні. Дійсно, в епоху Ліги чемпіонів (не плутати з Кубком європейських чемпіонів) «блауграна» не була такою поганою в окремо взятому матчі. Навіть з київським «Динамо» на «Камп Ноу», коли було 0:4, чи на «Енфілді», коли було те ж саме на табло. У той же час «Баварія» не була такою чарівно потужною, навіть коли перемагала в фіналі ЛЧ «Валенсію» чи «Дортмунд». Так що поспішаємо зафіксувати момент. Зупинити мить, так би мовити.

Але це аж ніяк не означає, що завтра (не в буквальному сенсі) у «Барселони» обов'язково все буде погано, точніше, не так - херово, а в «Баварії» - навпаки, все буде добре. Тому що футбольне життя вельми і вельми швидкоплинне. Часом навіть не помітиш, як вчорашній геній стає лузером. І навпаки. Дуже промовистий приклад в цьому зв'язку: в півфіналі чемпіонату світу-2014 збірна Німеччини рознесла господарів - збірну Бразилії 7:1. Ситуація дуже схожа на вчорашню. Але на наступному чемпіонаті світу Німеччина в статусі діючого володаря світової корони програла збірній Кореї і зайняла останнє місце в групі. Бразилія тоді, тобто на полях Росії, виступила краще. А потім стала чемпіоном Південної Америки. Змити 1:7 неможливо в принципі. Як і 2:8. Але ось трохи забути - цілком. Забути можна тільки новими перемогами. Подібні слова можна адресувати і тій самій команді Льова: 7:1 над самою Бразилією не гарантують довічного успіху або контракту.

Хоча, повторюся, сам по собі результат 8:2 або 2:8 феноменально приголомшливий і так само геніально принизливий. Але, знову-таки, завтра буде завтра, і обом суперникам доведеться вирішувати свої важливі завдання. «Най-най» з цих питань я постараюся зараз озвучити. З відповідями на них.

«Баварія»

1. Чи означають 8:2 над досі однією з кращих команд світу, що саме «Баварія» зараз краща на планеті? Так, якщо говорити про конкретну гру проти «Барселони». Якщо говорити про минулий сезон в Бундеслізі. І якщо говорити про турнірний шлях мюнхенців до півфіналу. Якщо не відбудеться нічого несподіваного, незмінні чемпіони Німеччини повинні стати і клубним чемпіоном Європи. Але! У футболі дуже часто логіка відходить на другий план. Згадайте хоча б минулий сезон в ЛЧ: якщо виходити з цієї самої логіки, то в фіналі повинні були зіграти «Барселона» - «Аякс». Але там опинилися «Ліверпуль» - «Тоттенхем». Так що не будемо поспішати з висновками. Шанувальники «Баварії», бійтеся «МанСіті» - з ними буде набагато складніше.

2. Ганс-Дітер Флік - реально тактичний геній, чи на тлі Сетьєна всі велетні? Так, дійсно геній. Те, як будує гру недавній тренер баварського дубля, змушує захоплюватися. У цього тренера для своїх підопічних немає другорядних ролей, всі головні. Навіть Коутіньо.

3. Чи потрібно писати петицію про те, щоб не відміняти вручення Золотого м'яча-2020? У прогнозі на матч «Барселона» - «Баварія» ми згадували про слова Ріо Фердинанда про те, що якщо в сезоні, що минає, таки не буде вручатися «Золотий м'яч», «Баварії» і особисто Левандовському потрібно написати петицію до «Франс Футбол», щоб повернули церемонію нагородження кращого гравця континенту і в цьому році. Чи потрібно подавати таку петицію після цієї феєрії? Обов'язково. Європа повинна не тільки знати своїх футбольних героїв, а й вшановувати їх.


Твіттер Баварії. Роберт Левандовськи

4. Як «Баварії» безболісно пережити цей тріумф? Та елементарно: вони німці, які звикли до правильного харчування, правильних доріг і взагалі до правильного життя. Це вам не «Інгулець», де будуть бухати за вихід в УПЛ до стартового туру УПЛ. Там максимум - по пиву в суботу. А далі - арбайтен, арбайтен і ще раз арбайтен. Навіть нудно якось...

«Барселона»

1. Як «Барселоні» пережити це приниження? Безболісно не вийде. Потрібно буде робити боляче. Причому робити абсолютно всім - і на рівні команди, і на рівні тренерського штабу, і клубного керівництва теж. Але винести урок з цього ляпасу потрібно обов'язково.

2. Чи здатна «Барса» стати сильнішою після лісабонського кошмару? А ось тут є сумніви. Як то кажуть, причину потрібно шукати в голові. А голова, тобто Бартомеу, занадто далекий від відчуття реальності. Приблизно, як декабристи від народу. В даному варіанті моя порада така: раді директорів «Барси» (чи як там у них називається цей курултай) потрібно обов'язково збиратися разом, причому оперативно, і ставити питання про недовіру президенту клубу. «Бармалей» програв усе, що можна було - від Неймара до ЛЧ. Так що він повинен піти.

3. Чи повинен піти Кіке Сетьєн? На мій погляд, в цьому питанні інтриги апріорі немає. І не було. Призначення цього тренера на пост керманича саме цієї команди - вже авантюра, дешевий водевіль. Сетьєн повинен сам кинутися на вихід. Якщо не хоче, йому потрібно допомогти.


Твіттер Барселони. Кіке Сетьєн

4. Чи повинен після такої ганьби залишатися в команді Мессі? Особисто для мене - однозначно так. Лео вчора був майже безпорадний. Але і навіть не це головне - він був спустошений і пригнічений. Напевно не тільки тому, що у нього нічого не виходило - швидше через те, що не виходило нічого у всієї команди. Піти зараз - простіше простого. Але це буде означати, що аргентинець розпишеться у власному безсиллі. Скажу тривіальну фразу, але дуже доречну в нинішньому контексті: по-справжньому великий не той, хто не падав, а той, хто знаходив в собі сили піднятися.


Твіттер Барселони. Ліонель Мессі

5. Після гри Піке заявив, що готовий піти, якщо він тягар для команди. Чи потрібно йому йти? Думаю, що поки ні. На мій погляд, Жерар ще може принести користь команді. Хоча б на сезон. Однак, разом з тим, команда дуже потребує свіжої крові. Потрібні молоді, чіпкі, голодні і швидкі пітбулі, типу Девіса, а не кастровані цуценята типу Дембеле, вічно травмовані типу Юмтіті або втомлені мандрівники типу Ракитича і Відаля.

6. Хто має очолити «Барсу» в новому сезоні? Особисто я б хотів ще раз побачити на тренерському кріслі «синьо-гранатових» Гвардіолу. Але я розумію, що зараз це нереально. Якщо не Пеп, то тоді потрібно вибирати з двох: Куман і Хаві. Ці двоє здатні навести і порядок, і вдихнути нове життя. З «небарселонських сердець» можна було б спробувати Аллегрі.

7. «Барселона» вже ніколи не повернеться на футбольний Олімп і перетвориться на свого роду аналог «Мілана» чи «МанЮнайтед»? А ось на це питання відповісти зможе тільки час. Чесно кажучи, не хотілося б, щоб вийшов гірший сценарій. І не тому, що я вболіваю за цю команду з 1990 року. Просто не хочеться втрачати справжній світовий шедевр, який, здається, лише через випадковість чи нерозуміння віднесли в загашники музею. Потрібно ж зовсім мало - стерти пил, прибрати зайве, і тоді вона повернеться, ця футбольна Мона Ліза. Але ж ми знаємо, що всі хвороби - від голови. А сьогоднішня барселонська голова, таке враження, не піддається лікуванню. Ну, хіба що гільйотиною...

Валерій Василенко Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 19 листопада 2024, 21:42 2

Колишній боєць UFC ледь не побився з Джоном Ф'юрі

Коментарі