Золотий дубль Бьо-молодшого, рекорд Екхофф, Україна без медалей

Денис Шаховець підводить підсумки етапу Кубка світу в Хохфільцені

З 13 по 15 грудня австрійський Хохфільцен приймав другий етап Кубка світу сезону 2019/20. Як і очікувалося, збірна України не зуміла завоювати жодної медалі на колись фартовому етапі, хоча в одній гонці була дуже близькою до цього. Але про все по порядку.
У Хохфільцені Україну представляли п'ять жінок і п'ять чоловіків. Рішення обійтися без запасних цілком логічне, адже три дисципліни були проведені протягом трьох днів без вихідних. На Кубок IBU вирушили Тарас Лесюк, Надія Бєлкіна і Анастасія Меркушина. Замість останньої була викликана біатлоністка, яка краще за інших проявила себе у «другій лізі».
Повернення Підгрушної
У жіночому спринті тільки дві українки зуміли потрапити в очкову зону, але при цьому вони показали дуже високі результати. Валя Семеренко стартувала під першим номером, через що могла тільки уявити, на яке місце може претендувати. Можливо, відсутність тиску допомогло їй бездоганно відпрацювати на вогневих рубежах і зайняти дев'яте місце.
Валя Семеренко
Капітан жіночої збірної України Олена Підгрушна провела першу гонку на Кубку світу в сезоні, тому що почала сезон вона на Кубку IBU, де стала другою в спринті в Шушені. Потрапити на подіум Кубка світу 32-річній біатлоністці цього разу не вдалося, але навіть з одним промахом в пасиві завдяки відмінній швидкості на останньому колі вона посіла 12-е місце.
Віта Семеренко і Юлія Джима через помилки на стрільбі були змушені пробігти по три кола штрафу і зайняли місця в шостому десятку, завдяки чому кваліфікувалися в гонку переслідування. А ось для Дар'ї Блашко спринт став першою і останньою гонкою в Хохфільцені в цьому сезоні. Участь в першому в кар'єрі персьюті Кубка світу доведеться відкласти на невизначений термін.
Перемогу здобула італійка Доротея Вірер, яка допустила єдиний промах на першому рубежі. Інгрід-Ландмарк Тандреволд з Норвегії зуміла закрити всі мішені і посіла друге місце. Третя підсумкова позиція у швидкісної росіянки Світлани Миронової, для неї це дебютний подіум в еліті.
Результати жіночого спринту:

1. Доротея Вірер (1+0) 21:26,5
2. Інгрід-Ландмарк Тандреволд (0+0) +5,9
3. Світлана Миронова (0+1) +18,3
...
9. Валя Семеренко (0+0) +34,7
12. Олена Підгрушна (0+1) +45,7
52. Віта Семеренко (2+1) +1:51,5
55. Юлія Джима (2+1) +1:55,2
67. Дар'я Блашко (0+2) +2:20,5

Перші очки Дудченка
Норвежець Йоханнес Тінгнес Бьо вийшов на старт чоловічого спринту в червоній майці лідера заліку дисципліни з наміром повернути собі жовтий біб, в якому втік француз Мартен Фуркад. Бьо-молодший з перших метрів дистанції показував блискучу швидкість на лижні і вирішив ризикнути на стрільбі стоячи. Йоханнес дуже швидко відстрілявся, залишивши незакритою при цьому тільки одну мішень, що не завадило йому здобути перемогу.
Довгий час компанію норвежцю на проміжному п'єдесталі пошани становили представники Росії Олександр Логінов і Матвій Єлісєєв. Обидва зуміли закрити всі мішені в гонці і напевно планували разом піднятися на подіум, проте Сімон Дестьйо несподівано включився в боротьбу за медалі. Навіть одне коло штрафу не завадило французу стати другим, він програв на фініші переможцю гонки менше 8 секунд.
Бронза в активі Логінова, а Єлісєєву завоювати нагороду слідом за спринтом в Естерсунді не вдалося, цього разу він зупинився на четвертому місці. Фуркад закрив топ-10.
Капітан чоловічої збірної України Дмитро Підручний показав найкращий результат в сезоні, зайнявши високе дев'яте місце. Якби не промах на стрільбі лежачи, він цілком міг би поборотися за третє місце. Вперше в кар'єрі в очки на Кубку світу забіг Антон Дудченко. 23-річний спортсмен закрив всі 10 мішеней і показав 28-й підсумковий результат.
Антон Дудченко
Артем Прима став 60-м, отримавши останню путівку в персьют. А Руслан Ткаленко і Артем Тищенко спринтерську гонку занести собі в актив не можуть від слова «зовсім».
Результати чоловічого спринту:

1. Йоханнес Тінгнес Бьо (0+1) 25:07,8
2. Сімон Дестьйо (0+1) +7,8
3. Олександр Логінов (0+0) +14,6
...
9. Дмитро Підручний (1+0) +37,6
28. Антон Дудченко (0+0) +1:16,1
60. Артем Прима (2+1) +2:10,6
68. Руслан Ткаленко (1+2) +2:15,7
76. Артем Тищенко (0+2) +2:34,6

Впущена бронза
У жіночій естафеті збірна України виступила тим же складом, який у 2014 році виграв золото Олімпійських ігор в Сочі. Однак, час бере своє, в цій гонці на перемогу наші дівчата не претендували. Проте, шанси зачепитися за подіум були. Але про все по порядку.
Юлія Джима і Валя Семеренко
З перших хвилин гонки збірна Росії була серед лідерів, а після того, як головні претенденти на медалі настріляли штрафні кола, взагалі перед останнім етапом мала 25 секунд гандикапу.
Катерина Юрлова-Перхт на заключному етапі зі стрільбою впоралася, але на останньому колі примудрилася втратити перемогу, пропустивши вперед реактивну норвежку Марте Ройселанд.
А боротьба за третє місце була серйозною. Відразу шість біатлоністок після заключної стрільби вирушили на фініш в інтервалі десяти секунд! Підгрушна відразу спробувала зачепитися на третій позиції і втекти від конкуренток, але молода швейцарка Лена Хеккі зачепилася за неї, грамотно відпрацювала в темпі українки, а на останньому підйомі перед фінішем зробила ривок і реабілітувалася за провал на стрільбі стоячи.
Підгрушній залишалося тільки зберегти за Україною четверте місце, але зробити це було непросто. Емма Ландер з Канади до останніх метрів намагалася вигризти для своєї команди місце в квітковій церемонії, однак черевик Підгрушної на якусь частку секунди раніше перетнув фінішну лінію.
Сенсаційно Швеція, Італія та Німеччина через нестабільну стрільбу не потрапили навіть у топ-9. Вище них також несподівано розташувалися Канада, Чехія, США і Польща.
Результати жіночої естафети:

1. Норвегія (1+7) 1:10:04,7
2. Росія (0+5) +8,2
3. Швейцарія (1+9) +1:04,1
4. Україна (0+8) +1:09,2
5. Канада (0+7) +1:09,3
6. Чехія (1+12) +1:16,1

Золотий дубль Бьо-молодшого
Переможець спринту Йоханнес Бьо провів ідеальну гонку переслідування. Норвежець зумів закрити всі 20 мішеней, завдяки чому в поодинці лідирував з перших і до останніх метрів дистанції.
Срібний і бронзовий призери гонки також обійшлися без штрафу. Олександр Логінов знову піднявся на п'єдестал пошани, цього разу на другу сходинку. А французу Емільєну Жаклену вдалося зробити прорив з 18-го стартового місця на третє!
Дмитро Підручний вийшов на старт персьюта в статусі чемпіона світу, однак поліпшити стартову позицію не зміг. З трьома промахами в пасиві він став 16-м. Антон Дудченко єдиний промах допустив тільки на останньому рубежі і знову забіг у очки, він зайняв 32 місце.
Дмитро Підручний
Прима став єдиним з українців, хто зміг поліпшити свою стартову позицію, але це навряд чи його радує. Артем розташувався лише на 52-му рядку фінішного протоколу.
Результати чоловічого персьюту:

1. Йоханнес Тінгнес Бьо (0+0+0+0) 31:27,0
2. Олександр Логінов (0+0+0+0) +33,5
3. Емільєн Жаклен (0+0+0+0) +40,5
...
16. Дмитро Підручний (0+1+1+1) +1:57,2
32. Антон Дудченко (0+0+0+1) +3:27,1
52. Артем Прима (0+2+0+2) +5:27,2

Найкращий персьют Екхофф
В гонці переслідування українки Валя Семеренко і Олена Підгрушна мали непогані шанси зачепитися за десятку найсильніших, але для цього необхідно було бездоганно відпрацювати на вогневих рубежах. Підгрушна допустила по одному промаху на лежках, Валя показала таку ж точність, але на стійках. Пробігши по 300 зайвих метрів дистанції, українки фінішували поруч, на 14 і 15 позиціях.
Віта Семеренко копіювала стрільбу своєї сестри і зуміла з 55-ї стартової позиції піднятися на 35-у. Але обігнала вона на дистанції трохи менше спортсменок, адже не всі стартували. Зокрема, Юлія Джима пропустила гонку переслідування.
Норвежка Тіріл Екхофф вперше в кар'єрі зуміла піднятися на першу сходинку п'єдесталу пошани за підсумками гонки переслідування. Це стало можливим після того, як вона закрила всі 20 мішеней. Раніше швидкісна скандинавка жодного разу в кар'єрі не примудрялася обійтися без промахів в гонці з чотирма рубежами.
Тіріл Екхофф
На друге місце піднялася Ханна Еберг зі Швеції, а подруга Екхофф по команді Інгрід-Ландмарк Тандреволд вдруге на етапі потрапила в трійку найсильніших в особистій гонці, в її активі бронза. Якщо додати сюди перемогу в естафеті, то Тандреволд везе із Хохфільцена повний комплект медалей.
Результати жіночого персьюту:

1. Тіріл Екхофф (0+0+0+0) 29:14,6
2. Ханна Еберг (0+1+1+0) +25,8
3. Інгрід-Ландмарк Тандреволд (0+0+1+0) +39,7
...
14. Валя Семеренко (0+0+1+1) +1:45,3
15. Олена Підгрушна (1+1+0+0) +1:45,5
35. Віта Семеренко (0+0+1+1) +3:00,5

Сенсаційна Канада

У чоловічій естафеті нашим біатлоністам не вдалося потрапити в десятку найсильніших. Антигероєм гонки став Руслан Ткаленко, який на третьому етапі не впорався з лежкою і пробіг коло штрафу.
Артем Тищенко та Артем Прима на стартових етапах зуміли обійтися без штрафних кіл, але все одно мали проблеми на вогневих рубежах. А ось Дмитро Підручний зі своєю роллю фінішера впорався відмінно, зумівши підняти нашу команду на 11 місце.
Норвегія, незважаючи на штрафне коло Бьонтегора, зуміла зусиллями братів Бьо на фініші вирвати перемогу у Німеччині. Йоханнес зробив справжній подвиг, випередивши швидкісного німця Бенедикта Долля. Трійку призерів замкнули французи, в складі яких не знайшлося місця Мартену Фуркаду. Четвертими сенсаційно фінішували спортсмени з Канади.
Результати чоловічої естафети:

1. Норвегія (1+7) 1:14:44,2
2. Німеччина (0+6) +2,0
3. Франція (1+8) +51,9
4. Канада (0+6) +1:28,7
5. Чехія (0+9) +1:52,2
6. Росія (1+8) +2:01,7
...
11. Україна (1+14) +3:31,5

Зміни в загальному заліку
Йоханнес Бьо
Норвежець Йоханнес Бьо завдяки золотому дублю зумів вирватися на перше місце в чоловічому тоталі, набравши 211 очок. Росіянин Олександр Логінов, який розташувався на другій сходинці, програє Бьо-молодшому 34 очки. А француз Мартен Фуркад, який почав етап в жовтій майці лідера, тепер лише п'ятий, у нього 162 бали.
В жіночому загальному заліку Кубка світу все стабільно. Італійка Доротея Вірер продовжує лідирувати з 188 пунктами. На друге місце піднялася Інгрід-Ландмарк Тандреволд, норвежка має в активі 161 очко. Топ-3 замикає шведка Ханна Еберг.
Боротьба за квоти
Успішний виступ в жіночій естафеті дозволив підопічним Валерія Лєснікова піднятися на сьому позицію в Кубку націй. До п'ятої сходинки, на якій швейцарки, менше 100 балів, так що поборотися за збільшення квоти нашим дівчатам цілком під силу.
Що стосується чоловічого рейтингу, то команда Юрая Санітри з сьомого місця опустилася на восьме. Але у наших чоловіків завдання швидше зберегти квоту у п'ять біатлоністів, адже в п'ятірку найсильніших Кубка націй прорватися поки нам не під силу. Закріпитися в топ-10 цілком реально, але розслаблятися рано: Словенія, яка займає 11 місце, програє всього 172 очки.
Що далі?
Боротьба за Кубок світу продовжиться у французькому Ансі Ле Гран Борнан, який прийме третій етап з 19 по 22 грудня. Очікується, що наші збірні відправляться до Франції в тих же складах, що виступали в Хохфільцені, а ротація буде проведена вже на німецьких етапах в січні.
Біатлонний сезон-2019/20: розклад, анонси, трансляції, результати
Денис Шаховець Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 02 сiчня 2025, 09:04 5

Фахівці впевнені, що українець візьме паузу після двох поєдинків із Ф'юрі

Коментарі