ПЕТРАКОВ: «Ми самі знищуємо наших молодих футболістів»

Наставник збірної України U-17 - про проблеми з вихованням юних талантів

Олександр Петраков, колишній головний тренер юніорської збірної України U-20, яка цього літа стала чемпіоном світу в своїй віковій категорії, поділився думкою про те, як складеться майбутнє його підопічних.
- Агенти мають вплив на тренерів? Вам пропонували відкати, тільки чесно?
- Ніколи! Десять років тому, коли я тільки прийшов у збірну, мені був один дзвінок з пропозицією працювати за схемою. Я послав цю людину. Кожен раз, коли я приймаю збірну, насамперед повідомляю хлопцям, що якщо побачу хоч одного агента в холі готелю, цей футболіст відразу вилетить зі збірної. Готель - це база збірної. Це місце, де не тільки агентів не повинно бути, але і взагалі будь-якої сторонньої людини, хоч би і батьків. Я не забороняю їм мати агентів. Але нехай зустрічаються з ними десь в місті, не в розташуванні збірної. Про це вже попереджені футболісти 2003 року, яких я зараз прийняв. Тому агенти мене недолюблюють і бігають від мене, як від прокаженого.
- Серед двадцяти одного чемпіона світу жодного киянина. Як би ви це пояснили?
- Практично киянином можна вважати Кирила Дришлюка. Він виріс в Борисполі. А взагалі, це проблема не тільки Києва, а всіх великих міст! Я днями був в Ужгороді на турнірі на честь легендарного закарпатського голкіпера Андрія Гаваші. Вони відкривали академію «Миная», і я їм сказав, що чекаю вихованців Закарпатського краю в збірній. Щоб людина стала пристойним футболістом, вона перш за все повинна бути фізично здоровою. А це - генетика. Закарпатський край завжди славився прекрасною генетикою. Хлопці з цих місць відмінно справляються з величезними фізичними навантаженнями. Вони від природи прекрасно готові функціонально. У великих же містах хлопці кволі, до того ж мають багато спокус. У провінції цього немає. Один Валера Бондар, капітан нашої збірної, з Харкова. Але він виріс на околиці і не пройшов через «Металіст». Валера починав в харківському «Арсеналі», він вихованець цього клубу.
- Є стереотип, що молоді гравці відразу отримують хороші контракти і більше їм нічого не треба. Спростуєте?
- Про це всі навколо говорять. Нічого нового не скажу. Звичайно, я попередив хлопців, але контролювати їхнє життя не можу. За кордоном отримують ще більші суми, але у молодих футболістів обмежений доступ до цих грошей. Велика частина заморожується на рахунках, вони фізично не можуть скористатися грошима. У Бельгії, наприклад, великий відсоток зарплати відкладається в пенсійний фонд, і футболіст може скористатися цими коштами тільки після 35 років.
Серби розповідали, що коли Мілінковичу-Савичу збільшили зарплату до 40 тисяч євро на місяць, він міг зняти тільки півтори. А в Україні 20-річні футболісти з резерву купують машини по 40-50 штук баксів! До чого їм прагнути? Ми самі їх знищуємо.
На жаль, я всього лише тренер збірної і ніяк не можу на це вплинути. А ось керівники клубів можуть, але не діють.
Читайте також: ПЕТРАКОВ: «Радує, що хоч Булеца і Супряга пішли в Дніпро-1»
Володимир Клепач Джерело: Золотий талант України
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Футбол | 25 листопада 2024, 08:53 4

Гаррі Кейн може переїхати в Мадрид

Коментарі