БРИНЗАК: «Конкретних місць не плануємо»
Через тиждень збірна України з біатлону вилітає до Канади
- 21 января 2010, 14:59
- |
- 767
- 0
Менш ніж через місяць розпочнуться перегони за медалями білої Олімпіади у канадському Ванкувері. Серед усіх українських олімпійців найбільше шансів постояти на п'єдесталі пошани мають біатлоністи. На етапах Кубка світу українські жінки неодноразово стояли біля підніжжя призового подіуму, обіцяючи тим самим, що у Ванкувері зброю без боротьби не складуть. Але говорити про якісь високі місця, тим паче про медалі, президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак не хоче. Він, як ніхто інший, знає, наскільки у цьому виді спорту успіх залежить від Фортуни. І щоб не злякати цю примхливу даму, результатів не прогнозує...
- Ми неодноразово були у Ванкувері, все бачили на власні очі, - розповів Володимир Бринзак. - І все нам сподобалося. Мені Вістлер, де проходитимуть змагання біатлоністів, нагадує наш Тисовець. До вподоби нам і олімпійське селище. Спортсмени, які змагатимуться у Вістлері - біатлоністи, лижники, - житимуть у котеджах по шість осіб у кожному блоці. Тобто все як зазвичай на олімпіадах. А яка там природа, ландшафти! Всюди панують тиша і спокій. Нам це підходить якнайкраще. У Турині, наприклад, місцевість була відкритою, не було стільки дерев. У самому Ванкувері також трішки по-іншому. Там спортсмени мешкатимуть у великих будинках. Та й на вулицях буде гамірно...
- Минулий сезон наші біатлоністи починали у борг. Чи були фінансові труднощі цього року?
- З фінансами все чудово. Ми провели усі заплановані збори, інвентарю не бракує. В олімпійський рік інакше не буває... Головне, щоб було здоров'я. Щоб спортсмени напередодні Ігор не захворіли чи не «підхопили» травму.
- На останніх етапах Кубка світу, особливо у чоловічих дисциплінах, складалося враження, що наші сервісмени не вгадали зі змазкою. У зарубіжних збірних цілі наукові групи, які розробляють та підбирають змазки. А хто у нас цим займається?
- Час від часу помиляються усі, навіть зарубіжні групи фахівців. Так, у мас-старті серед чоловіків лижі їхали не дуже добре. Але нічого страшного в цьому немає. Наші сервісмени - не тренери, як це було колись, а окремі фахівці - зазвичай добре змащують лижі. Не думаю, що через це у нас будуть проблеми на Іграх. Нам нічого не бракує: у команді, окрім того, є лікарі й масажисти.
- Поки що на кубкових етапах наші чоловіки виглядають блідо. Чого їм не вистачає? І чи зможуть вони змінити розклади на Олімпійських іграх?
- Наша проблема в тому, що не вистачає резерву - талановитих молодих біатлоністів. Ми у збірну обираємо з 10-15 осіб. А в Росії, для прикладу, зі 150-ти... Відсутність конкуренції і дає такий результат. Чого чекати від наших чоловіків на Олімпіаді? Поживемо - побачимо. Ми ставимо перед ними, так само, як і перед жінками, лише одне завдання - виступити якнайкраще. Конкретних місць не плануємо. Зараз наша команда в італійському Антхольці, де бере участь у заключному передолімпійському етапі Кубка світу. А 29 січня вже вилітаємо до Канади.
- Жіноча збірна розпочала сезон обнадійливо. Але Оксана Хвостенко далека від найкращих своїх кондицій…
- Вона перехворіла на початку сезону і тепер ніяк не може відійти від того стану. З нею працюють лікарі, і ми сподіваємося, що до Олімпіади Оксану поставлять на ноги.
- У Канаді «працює» чисельна українська діаспора...
- Канадські українці до нас добре ставляться. Ми зв'язувалися з діаспорою, вони пообіцяли допомогу волонтерів - зустріти команду та допомогти з транспортом. Чи пропонували вони фінансову допомогу? Ми не такі бідні, щоб хапати людей за руки, просити грошей. Нам вистачає того, що є.
Олена САДОВНИК, Високий Замок