Збірну з важкої атлетики очолив тренер, який працював в окупованому Криму

Рішення ухвалював особисто міністр молоді і спорту Матвій Бідний

Збірну України з важкої атлетики очолив 74-річний Олег Поляков, фахівець, який очолював в окупованому Криму в 2014-2018 роках так зване регіональне відділення федерації легкої атлетики рф у місті Севастополі. Таке рішення одноосібно ухвалив міністр молоді і спорту Матвій Бідний.

Передувала вольовому кроку міністра конкурсна комісія Міністерства молоді і спорту, яка, заслухавши програми всіх кандидатів, проголосувала за кандидатуру срібного призера Олімпіади-2004 Ігоря Разорьонова на посаду старшого тренера чоловічої збірної і олімпійської чемпіонки Афін-2004 Наталії Філоненко (в дівоцтві - Скакун) як за наставницю жіночої національної команди України з важкої атлетики.

Але в тому й річ, що голосування конкурсної комісії повинен підкріпити власним підписом міністр молоді і спорту. А пан Бідний прислухався не до фахівців з комісії, а до президента Федерації важкої атлетики України, власника мережі будівельних гіпермаркетів «Епіцентр» Олександра Гереги, який рекомендував на посаду головного тренера збірної України Олега Полякова. Той останнім часом невтомно трудився в спортклубі на вотчині Гереги, в Городку на Хмельниччині. А перед тим, покинувши окупований Крим, Поляков певний час безуспішно працював у Молдові.

Преса в окупованому Криму - про Олега Полякова

«Міністр навіть не хоче знати біографії і здобутків роботи тих, кого призначає, - каже Наталія Філоненко. - Я не кажу, що я велика і неповторна. Але питання: чим для Федерації і міністра кандидатура Полякова краща за мою? Наша країна воює, мій чоловік з перших днів пішов захищати Україну, а в середині країни коїться свавілля і договірняк. То як ми можемо перемогти? Я так розумію, що для нашої федерації ми просто іграшки».

«Я працюю старшим тренером збірної з важкої атлетики останніх 12 років і як ніхто знаю суть і специфіку мого виду спорту, - говорить Ігор Разорьонов. - Впевнений, мало хто має такий досвід. Але все це однієї миті, на думку міністра спорту, стало несуттєвим. Тиск з боку Олександра Гереги на міністра величезний. Герега бачить на посаді пенсіонерів, людей, яким за 70. І найголовніше - ці люди мають російські паспорти. Герега хоче поставити людей, які танцюватимуть під його дудку, а не розвивати наш вид спорту».

Додамо, що Олександр Герега очолив Федерацію важкої атлетики України в 2013-му, тобто, ще до того, як у статусі депутата від Партії регіонів проголосував за диктаторські закони 16 січня, котрі дали поштовх майбутньому кровопролиттю під час Революції гідності. За цей час українські важкоатлети не здобули на Олімпіадах жодної медалі. В Ріо-де-Жанейро-2016 виступало відразу восьмеро українських штангістів - по четверо чоловіків і жінок. Найкраще з них виступили Ірина Деха та Олександр Пелешенко, які посіли п'яті місця. Далі справи йшли щораз гірше. В Токіо-2020 змагалися лише дві українки: Каміла Конотоп стала п'ятою, а Ірина Деха не підкорила початкової ваги в поштовху.

На Олімпіаді-2024 у Парижі Україну представляла лише Каміла Конотоп. І запам'яталася не стільки власне виступом (вона посіла сьоме місце, не підкоривши притаманної собі ваги через травму), а скільки висловлюванням тодішнього головного тренера збірної України Юрія Кучинова, який звинуватив атлетку в безхаратерності: «Є спортсменки, що долають біль та йдуть далі. Вочевидь, у неї не вистачило волі, яку слід було проявити. Вона на тренуваннях рвала 110 кг та штовхала 135 кг. Їй було під силу виграти Олімпійські ігри».

Кучинов був багаторічним тренером атлета Разорьонова. Саме його особиста вихованка Юлія Паратова в Лондоні-2012 здобула останню досі олімпійську медаль українських важкоатлетів - бронзову. На тих же Іграх золото виграв Олексій Торохтій. Але медаль він змушений був віддати через вживання допінгу.

Sport.ua вже розповідав, що схожа ситуація з призначенням тренера збірної нещодавно трапилася у вільній боротьбі.

Іван Вербицький Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Інші види | 01 сiчня 2025, 05:23 0

Змагання завершилися 31 грудня у Нью-Йорку

Коментарі