Поразка на Уемблі. Україна програла Англії у кваліфікації Євро-2024

Долю поєдинку вирішили голи наприкінці першого тайму

Кваліфікація до чемпіонату Європи-2024, що вже влітку наступного року відбудеться в Німеччині, була тією подією, про яку постійно говорили наприкінці березня, коли на футбольному дворі панувала міжнародна павза. Долучитись до її перебігу зрештою мала й збірна України, яка через непарну кількість команд у відбірковому квінтеті під літерою C була змушена пропустити стартовий тур. А тим часом перші суперники нашої національної команди, англійці, здобували перемогу над Італією в Неаполі (2:1), завдяки чому підтверджували за собою статус одного з фаворитів боротьби за одну з пари прямих путівок до фінального раунду змагань.

Всі найяскравіші моменти матчу доступні в режимі Live в Telegram Sport.ua

Саме проти такої, у спортивному плані злої через невдачі під час останніх великих міжнародних змагань команди Гарета Саутгейта, потрібно було офіційно дебютувати на чолі головної команди країни Руслану Ротаню. Його останнім часом називають не інакше як «Юлій Цезар» через поєднання в собі виконання обов'язків головного тренера «Олександрії» на клубному рівні, а також національної та молодіжної збірних.

Стартовий склад на перший матч за нового керманича особливо не здивував, якщо не враховувати побажання більшості вболівальників побачити від самого початку гри Віктора Циганкова праворуч в атаці чи Артема Довбика на вістрі. У суперників, окрім необхідної ротації на лівому фланзі захисту через вилучення Люка Шоу в попередньому матчі, також знайшлось місце на полі для нерегулярного гравця накшталт Джеймса Меддісона ліворуч в нападі.

Саме атаці Англії й було приділено переважну кількість ігрового часу в першій половині. Важко сказати, чи побачили ми щось більше за те, що демонстрували «три леви» своєю грою кілька днів тому. Господарі володіли м'ячем, робили спроби знайти свого найкращого бомбардира Гаррі Кейна в нашому штрафному, але, здебільшого, захисники «синьо-жовтих» читали ці передачі. Разом із тим, Україна майже не приділяла увагу діям попереду, що викликало ледь не найбільше роздратування.

Із плином часу тиск на ворота Анатолія Трубіна виключно зростав, бо й англійці відчували потребу піти на перерву зі забитим м'ячем на власному рахунку, і наші гравці оборони все нижче розташовували лінію розіграшу м'яча.

У підсумку, майже в пішохідному темпі на 37 хвилині Сака зайшов до правого флангу атаки, звідки Мудрик дав йому вільно подати на дальню стійку, де Караваєв пропустив собі за спину Кейна. І вже в наступній атаці Букайо розхитав Матвієнка, після чого вгатив потужним пострілом у дальню дев'ятку, завдяки чому підсумував першу половину зустрічі, у якій Україна так і не дісталась чужого штрафного належним чином.

У другій половині гри на полі відбулись доволі очікувані зміни. Англія ніби власноруч запрошувала нашу команду атакувати до своєї половини поля, але при цьому надійно облаштувала підступи до штрафного. Команда Ротаня за рахунок цього отримала можливість тримати м'яч більш тривалий час у власних ногах, проте жодного зиску в суто атакувальному плані від того не було. Суперники за тактикою були на дві голови вищими.

Заміни від нашого тренерського штабу відбулись на завершення повної години ігрового часу, здивувавши своєю масованістю та рішучістю. Але навіть точкова ротація одразу на трьох позиціях не допомогла зламати захист суперників. Кілька непоганих передач пішло в напрямку Соболя до лівого флангу атаки, але позицію правого захисника при цьому укріпити не вдалось. Зрештою, під завісу гри Україна згнітилась у контексті власної наступальної спроможності, а суперники були близькими до третього голу, проте відверто вибачали.

У наступному матчі Англія зіграє проти Мальти в гостях, а Україна на виїзді протистоятиме Північній Македонії.

Відбір до ЧЄ-2024 з футболу. Група С.

Англія - Україна - 2:0.

Кейн (37), Сака (40)

Маліновський (69)

Англія: Пікфорд - Вокер, Стоунз, Магвайр, Чілвелл - Райс, Хендерсон - Сака, Меддісон (Гріліш, 85), Беллінгем (Галлахер, 86) - Кейн (Тоуні, 81).

Україна: Трубін - Караваєв (Буяльський, 61), Сваток, Матвієнко, Миколенко (Соболь, 62) - Степаненко (Коноплянка, 90), Зінченко - Судаков, Маліновський, Мудрик (Циганков, 61) - Яремчук (Довбик, 74).

Арбітр: Сердар Гезюбююк (Нідерланди).

Стадіон: «Вемблі» (Лондон, Англія).

АНГЛІЯ - УКРАЇНА. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Олександр Снітко Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 22 грудня 2024, 07:02 0

Промоутер Джошуа вважає, що Тайсону варто зустрітися з Ентоні

Коментарі