Юрист: «Сила договорів неофіційних трансляторів УПЛ із клубами закінчилася»

Маркіян Ключковський – про скандал із трансляцією матчів УПЛ

Спортивний юрист та арбітр Спортивного арбітражного суду в Лозанні (CAS) Маркіян Ключковський розказав, що договори неофіційних трансляторів УПЛ з клубами, які відмовляються показувати матчі на Setanta, втратили юридичну силу.

- Сьогодні в УПЛ маємо ситуацію, коли неофіційний транслятор заявляє, що отримав телеправа саме напряму від клубів, з якими у нього, виявляється, довгострокові угоди. Чи є сьогодні у таких договорів юридична сила, навіть якщо вони були укладені в період, коли клуби дійсно могли самостійно реалізовувати телеправа на свої домашні матчі?
- Якщо за законом будь-яка особа, в тому числі футбольний клуб, не має права володіти та розпоряджатись якимось активом, то до юридичної сили договорів щодо цього активу, звичайно, є запитання.

Груба аналогія. Ви не можете укладати договори з пасажирами про перевезення автомобілем, яким ви не володієте.

- Тобто дія цих довгострокових договорів, до яких апелюють сьогодні неофіційний транслятор та пов'язані з ним клуби, закінчилась в той день, коли телеправа перейшли від клубів до організатора змагань, так?
- Закінчилась його юридична сила. Бо дію договору на папері можна укласти будь-яку.

- І в юридичному порядку його можна успішно оскаржити?
- В принципі, так.

- Як саме можна оскаржити? В якій послідовності?
- Є два напрямки дій. З одного боку є клуби, які відмовляються виконувати рішення УПЛ про створення телепулу. Є правила для отримання атестата, за якими клуби повинні були підтвердити, що вони будуть виконувати це рішення. І є правила дисциплінарні, які передбачають відповідальність, якщо вони цього не роблять. Це штрафи та зняття очок. Рішення про це приймає КДК. Клуби це можуть оскаржувати в апеляційному комітеті УАФ, потім в Спортивному арбітражному суді.

З іншого боку, є стосунки трансляторів. Вони не підпадають під юрисдикцію КДК і апеляційного комітету УАФ, а також Спортивного арбітражного суду. В таких випадках, коли хтось незаконно користується правами інтелектуальної власності іншого, то можна звернутись до суду. Маю на увазі спір між правовласником, який отримав права від УПЛ, та транслятором, який транслює матчі на якихось інших підставах. Цього розумно очікувати. УПЛ та УАФ можуть бути в цьому процесі як треті сторони або навіть позивачі, - сказав Ключковський.

Денис Шаховець Джерело: Трибуна
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Футбол | 24 листопада 2024, 17:15 4

Аргентинський фахівець наполягає на підписанні Неймара

Коментарі