«Харків був центром артистичного плавання. А зараз школи там немає»
Головний тренер збірної України з артистичного плавання Світлана Саідова дала інтерв'ю Sport.ua
- 06 червня 2022, 15:25
- |
- 21 червня 2022, 03:54
- 1454
- 0
Напередодні чемпіонату світу з водних видів спорту, головний тренер збірної України з артистичного плавання Світлана Саідова розповіла про теперішні умови підготовки команди, поділилася думками щодо постановки максимальних цілей спортсменкам та про подальші плани своїх підопічних.
- Світлано Борисівно, розкажіть, де і у яких умовах наразі перебуває збірна України?
- Ми знаходимося в Савоні, Італія. Стосовно нашого побуту - у нас все добре. Ми люди не вибагливі. Живемо в квартирах по три людини. Умови в нас чудові, особливо враховуючи, в якому складному положенні перебуває український спорт та вся Україна.
- З якими спортивними труднощами зіштовхнулися українські синхроністи з початку повномасштабної війни?
- Наш вид спорту дуже координаційний, потребує значної фізичної сили. Ми пропустили 14 тренувальних днів з початку війни. Складно наразі говорити про пік форми спортсменок, але робимо все можливе та неможливе.
- У вас є все необхідне?
- Були труднощі з вивозом змагальних купальників з Харкова, але ми впоралися. І екіпірування для розминки отримали. Зі спортивними костюмами допомогли італійці, видали нам одяг, де половина прапору нашого, половина - італійського.
- Розкажіть, чи зіштовхнулася команда з психологічними труднощами?
- Так, є моменти. Уявляєте собі, одного ранку ви прокидаєтеся і усвідомлюєте, що все, чим ти займався - вже не актуально. Харків був центром артистичного плавання в Україні, наразі цієї школи просто немає, всі роз'їхалися, рятувалися. Доведеться все починати з початку.
- У спортсменок зараз подвійна мотивація?
- Звичайно, у дівчат зараз надпотужна мотивація. Завдяки їй вони й тренуються щодня і роблять усе можливе, щоб проявити свою країну на міжнародній арені. Вони молодці. Бувають у нашому тренувальному процесі різні моменти, це ж як у родині. Десь сльози, крики, але це цілком нормально та природно.
- У таких складних психологічних умовах можна ставити збірній максимальні завдання на чемпіонат світу?
- Не можна, а потрібно! Тільки максимальні завдання! Вони молоді, їм треба розвиватися, ні в якому разі не здавати позицій. Я їм щодня кажу: «Не дайте нікому забрати те, на що ви працювали роками». Не можна цього робити, не можна тішити опонентів. Щоб не думали, що в них мінус один конкурент, бо там війна. Ми нація міцна та незламна.
- Особисто ви довго не покидали Харків, навіть у тих надскладних умовах, наразі вам хоч трохи вдалося адаптуватися на новому місці?
- Я дуже люблю Харків і мені було дуже складно звідти їхати. Багато хто хоче за кордон, бо там нібито спокійніше. Як можна помітити, спортсмени, які багато де побували - не сильно і прагнуть покинути Україну. Бо вони багато чого усвідомлюють. Не все за кордоном так, як здається на перший погляд. Ментальність людей, наприклад, зовсім інша. Найкраще місце у світі - твій дім!
- Всебічна підтримка України з боку міжнародних спільнот вас вразила?
- Мене не вразила, а як по-іншому могло бути? Я давно усвідомила, що ми з росією зовсім різні. Наші спортсмени ніколи не носили «корон на голові». Коли в мене запитували: хто наші конкуренти, з ким ми боремося, я завжди відповідала: «Ми ні з ким не боремося, в першу чергу, ми рухаємося до самовдосконалення». Я ставлюся з повагою до конкурентів, до всіх наставників. Це дуже важка праця.
Фото Kharkiv Today
- Чим буде займатися збірна України після ЧС у Будапешті?
- Ми б дуже хотіли після ЧС повернутися до дому, але, на жаль, не вийде. Зруйновано багато спортивної інфраструктури в країні. Тому задля підтримки кондицій і підготовки, команда повернеться до Італії. Менш ніж за півтора місяці після чемпіонату світу, на початку серпня в Римі, на нас очікує чемпіонат Європи. Будемо готуватися.
- Довга дорога сильно впливає на спортивну форму спортсменів?
- Наприклад, нам в Україну доведеться їхати 2-3 дні. А для нашого виду спорту - це велике розбалансування і втрата форми. У нас один день не плавав - усе одно, що рік пропустив. Відчуття води - окреме мистецтво. Але якби було безпечно в Україні - ми б на все це закрили очі і навіть пішки повернулися додому.
- Що наразі найголовніше для артистичного плавання в Україні?
- Сьогодні для нас завдання номер один - вижити та зберегти команду. Зараз тяжко всьому українському народу, не тільки нам. Але ми віримо в краще і впевнені, що Україна обов'язково переможе!
Чемпіонат світу з водних видів спорту відбудеться з 18 червня по 3 липня у Будапешті.
Вадим АНДРЕЄВ