Переговори: у ЗМІ опубліковано проект можливої угоди між Україною та рф
У Стамбулі розпочалися переговори щодо припинення вогню
- 29 березня 2022, 11:25
- |
- 29 березня 2022, 14:06
- 17730
- 22
Видання Financial Times з посиланням на чотири джерела надало інформацію про можливий проект мирної угоди між Україною та рф.
Головне з цього проекту:
- Російських вимог щодо «денацифікації», «демілітаризації» та статусу російської мови в Україні більше у проекті немає.
- Україна відмовиться від прагнення членства в НАТО, а також від розробки ядерної зброї та розміщення іноземних військових баз.
- Україна отримає гарантії безпеки від 11 країн: росії (!), США, Великобританії, Канади, Франції, Німеччини, Китаю, Італії, Польщі, Ізраїлю та Туреччини. Це означає, що вийде свого роду альянс, члени якого мають надати Україні допомогу у разі нападу на територію країни.
- Не виключається можливість вступу України до Євросоюзу.
Найскладніше питання переговорів - Крим та Донбас. Це питання може бути відкладено до особистої зустрічі Зеленського та путіна. При цьому Україна не готова визнавати зміну своїх кордонів, але може дати обіцянку не намагатись повернути півострів та східні регіони силою.
За даними видання, Україна та країни Заходу скептично ставляться до намірів путіна. Вони побоюються, що лідер кремля може використовувати переговори як «димову завісу» для поповнення своїх військових сил та планування нового наступу.
Переговори України та росії розпочалися о 10:00 29 березня у Стамбулі.
Переговорні команди України та росії зустрілися у Стамбулі, перед ними виступив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та закликав до перемир'я.
Ердоган закликав до перемир'я і сказав, що продовження бойових дій не вигідне нікому. Він висловив сподівання, що переговори дадуть конкретний результат. Президент Туреччини також заявив, що успішні переговори у Стамбулі сприятимуть зустрічі лідерів України та росії:
«Як ваш сусід, дуже засмучений такою ситуацією. Ми докладали зусиль, щоб припинити її. Ми намагалися відновити мир, поновити міжнародне право. На всіх міжнародних платформах намагалися захищати права обох країн, щоб забезпечити справедливий підхід до питання. Наша країна теж втратила багато військових, і ми намагалися, щоби це не повторилося на північ від нас.
Туреччина відчуває відповідальність за мир у нашому регіоні, віримо, що мир буде відновлено. Продовження конфлікту нікому не принесе користі, кожен загиблий, зруйнований будинок відриває частину нашого майбутнього. Відновлення миру буде корисним для обох сторін і для всіх. Ми чекаємо від вас радісної звістки».
Після виступу Ердоган залишив переговори та повідомив, що вирушає до Узбекистану.
За столом переговорів від України: голова фракції Слуга народу Давид Арахамія, міністр оборони Олексій Рєзніков, депутати Андрій Костін та Рустем Умеров, радник голови ВП Михайло Подоляк, заступник міністра закордонних справ Микола Точицький, заступник голови ВП Кирило Тимошенко, генерал Олександр Кириленко, дипломат і колишній чиновник Олександр Чалий.
Російський олігарх Роман Абрамович також у Стамбулі. Перед початком переговорів він переговорив із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом та членами делегацій. Також відомо, що Арахамія взяв участь у тет-а-тет зустрічі глав делегацій із Володимиром Медінським.