Чотири золота і 18 медалей загалом. Медальний прогноз на Олімпіаду

Медальний прогноз для України на Ігри в Токіо від Sport.ua

Sport.ua в спецпроекті «Україна на Олімпіаді в Токіо» cпільно з FAVBET прогнозує кількість медалей, які українські олімпійці можуть завоювати в Токіо.

Україна буде представлена в 25-ти видах, найнижчою за часи виступів на літніх Іграх кількістю спортовців - 158. Попри це більшість міжнародних аналітиків прогнозують, що наша команда візьме не кількістю, а якістю. Україні пророкують у межах 20-ти медалей, сім-вісім з яких золоті.

Сьогодні свій прогноз на виступ українців у Токіо спробує зробити Sport.ua. Ми теж схильні вважати, що провалу, який спіткав нашу команду на попередніх Іграх у Ріо-де-Жанейро, коли українські атлети виграли всього дві золотих і 11 загалом нагород, вдасться уникнути. Проте й ілюзіями про медалепад теж жити не треба. У нашого спорту надто багато проблем, починаючи від фармакологічного забезпечення і закінчуючи особистими труднощами кожного з потенційних медалістів, щоб розраховувати, що з нагородами повернеться бодай 75 відсотків з тих, від кого ми очікуємо успішних виступів.

Головні ставки FAVBET на Олімпіаді в Токіо-2020

Sport.ua прогнозує Україні 18 нагород, чотири з яких золоті. Розпочнемо з бронзових прогнозів

Бронза - 11

Дарина Білодід (дзюдо)

З кінця 2017-го і 2019-й роки Дарина зібрала майже всі головні титули світового дзюдо - двічі вигравала чемпіонати світу, ставши наймолодшою переможницею змагань в історії, двічі брала золото чемпіонатів Європи і тріумфувала на ІІ Європейських іграх. Непереможною Білодід залишалася протягом 53-х сутичок. До колекції Дарині бракує лише олімпійського золота. Втім, перенесення Ігор у зв'язку з пандемією на рік відчутно підкосило плани українки. Вона продовжує дорослішати і втримуватися у ваговій категорії до 48 кг їй щораз важче. Боротися за ліцензію у вазі до 52 кг теж було пізно. Попередній свій турнір Білодід виграла ще в лютому 2020 року, а після того хоч найчастіше і входила до трійок призерів, але завжди комусь поступалася чи взагалі знімалася зі змагань через стан здоров'я.

Getty Images/Global Images Ukraine

У Токіо Дарина боротиметься вже найближчої суботи, 24 липня. Жереб її не пошкодував. Вже в першій сутичці Білодід зустрінеться з одними із найсильніших європейських опоненток - француженкою Ширін Буклі чи сербкою Міліцею Ніколіч. Француженці Дарина програла на цьогорічному Grand Slam у Тель-Авіві. З головною своєю опоненткою - японкою Фуною Тонакі - Білодід може зійтися у півфіналі. Раніше Дарина двічі перемагала Фуну у фіналах чемпіонатів світу. Але як буде зараз, коли умови трохи змінилися?

Жан Беленюк (греко-римська боротьба)

Getty Images/Global Images Ukraine

За своїм потенціалом 30-річний український борець, який двічі був чемпіоном світу, тричі ставав найсильнішим на континенті і вигравав Європейські ігри-2019 є, безперечно, найсильнішим борцем планети у ваговій категорії до 87 кг. Однак у тому й річ, що головні Жанові суперники - не на килимі, а в ньому самому.

Ставши народним обранцем, Беленюк не мав змоги концентруватися на підготовці в тому обсязі, в якому працював раніше сам і в якому працюють його опоненти. А в професійному спорті важлива кожна дрібниця. Показовим є виступ Беленюка на цьогорічному чемпіонаті Європи, де він здобув бронзу, дві сутички завершивши з мінімальним результатом 1:1. Один поєдинок Жан так програв, а один виграв. Беленюка в його оптимальній формі вирізняє якраз яскрава, комбінаційна боротьба. На Євро проблиски таких дій проявлялися лише епізодично, не у всіх сутичках. Гадаємо, без медалі Жан з Токіо не повернеться, але золото буде великим дивом.

Андрій Проценко (легка атлетика)

Getty Images/Global Images Ukraine

33-річний стрибун у висоту пробивався в олімпійські фінали на двох попередніх Олімпіадах - у Лондоні-2012 він став восьмим, а в Ріо-2016 посів четверте місце, показавши однаковий результат (2,33 м) з бронзовим призером, земляком Богданом Бондаренком. У міжолімпійському циклі Проценко став переможцем фіналу Діамантової ліги-2019. Цьогоріч Андрій уже двічі підкорював планку на висоті 2,30 м і ставав третім на етапі Діамантової ліги в Досі. Особистий рекорд Проценка, встановлений сім років тому - 2,40 м. Якщо він зможе приблизитися до цих показників, то здатен буде боротися навіть за золото Ігор-2020.

Ольга Харлан (фехтування)


Getty Images/Global Images Ukraine

На попередніх трьох Олімпіадах Ольга зібрали чотири медалі - золото в командній першості в Пекіні-2008, бронзу в особистих змаганнях у Лондоні-2012, срібло в команді і особисту бронзу в Ріо-2016. Харлан встановила історичний рекорд жіночого фехтування за кількістю особистих золотих медалей на чемпіонатах світу, де тріумфувала чотири рази. Загалом Ольга є шестиразовою чемпіонкою світу і восьмиразовою чемпіонкою Європи.

У Токіо-2020 саме Ольга вважається головною фавориткою. Проблема лишень у тому, що з часів пандемії фехтувальники практично не виходили на доріжки. Скажімо, Харлан цьогоріч стартувала лише раз, причому програла полячці Сильвії Матущак на етапі Кубка світу 12 травня у Будапешті в стартовому ж бою. Прогнозів у фехтуванні з огляду на нерозуміння поточного стану суперників зараз уникають навіть найбільші фахівці. З огляду на те можемо сказати, що медаль будь-якого достоїнства в Токіо буде для Харлан, шпажистки Олени Кривицької чи чоловіків-шпажистів великим досягненням.

Еліна Світоліна (теніс)

Getty Images/Global Images Ukraine

Саме з перемоги над великою американкою Сереною Вільямс в 1/8 фіналу попередньої Олімпіади почалося сходження Еліни до вершин світового тенісу, яке триває досі. За останніх чотири роки 26-річна Світоліна є найстабільнішою представницею жіночого туру. Бракує лише одного - гучних титулів. Еліна вигравала Підсумковий турнір у 2018-му, але звитяга на Grand Slam досі залишається мрією.

Власне, в сподіванні здобути олімпійське золото в Токіо Еліна пожертвувала навіть медовим місяцем. Підготовку до Ігор вона розпочала відразу після весілля з Ґаелем Монфісом. Згідно з жеребом, справжні випробовування для Еліни можуть розпочатися з 1/8 фіналу, коли вона може зійтися з 14-ю ракеткою світу Марією Саккарі з Греції. У разі успіху - поєдинок з Кароліною Плішковою з Чехії чи Дженніфер Брейді зі США у чвертьфіналі. На стадії півфіналу українка може зійтися з тенісистками, які мають перемоги на Grand Slam - японкою Наомі Осакою чи полячкою Іґою Свйонтек. Кожна наступна зустріч обіцяє стати серйозним випробовуванням.

Ілля Ковтун (спортивна гімнастика)


Getty Images/Global Images Ukraine

17-річний вихованець Ірини Надюк пробився на Ігри волею обставин. Не було б щастя, та нещастя допомогло: спершу - пандемія, через яку старт Олімпіади змістили на рік, а потім ще й дискваліфікація через порушення антидопінгових правил чемпіона Ріо-2016 Олега Верняєва.

Юного Ковтуна вже називають майбутньою зіркою світової спортивної гімнастики. На юнацькому європейському Олімпійському фестивалі у 2019 році Ілля виграв чотири золота і срібло, на торішньому чемпіонаті Європи серед юніорів - п'ять золотих нагород. Дебют Ковтуна серед дорослих на цьогорічному Євро теж виявився вдалим - він став бронзовим призером у найпрестижнішому виді, багатоборстві, ставши другим наймолодшим призером континентальної першості в історії. Ілля - універсал, який здатен боротися за перемогу на всіх снарядах. Звісно, враховуючи молодість нашого гімнаста, його зірковий час ще попереду, але за нагороду в одному з окремих видів багатоборства Ковтун здатен зачепитися вже в Токіо.

Олексій Середа (стрибки у воду)


Getty Images/Global Images Ukraine

Ще один юний діамант українського спорту, котрий сповна заявив про себе на домашньому чемпіонаті Європи-2019. У Києві Середа переміг у стрибках з десятиметрової вишки і став наймолодшим чемпіоном Європи в історії свого виду спорту. На чемпіонаті світу того ж року Олексій двічі був четвертим - сам і у синхронних стрибках з Олегом Сербиним. Саме тоді хлопці здобули олімпійські ліцензії.

Звісно, нині Середі непросто. Він дорослішає, ускладнює програму і цей процес не назвеш безболісним. Проте недавній чемпіонат Європи, де Олексій разом із Ксенією Байло стали чемпіонами в синхронних стрибках з десятиметрової вишки у міксті, демонструє, що вихованець Тетяни Погрібної продовжує прогресувати і в Токіо цілком може претендувати на медаль. Якщо не в особистому виді, то у змаганнях дуетів.

Олена Костевич (кульова стрільба)


Getty Images/Global Images Ukraine

Олімпійське золото у стрільбі з пневматичного пістолета з 10-метрової відстані Олена виграла ще 19-річною, в Афінах-2004. Подальші тенденції демонстрували, що результативною Костевич була через одну Олімпіаду. З Пекіна у 2008-му вона повернулася з порожніми руками, зате у Лондоні-2012 здобула дві бронзи - в стрільбі з пістолета з дестяти- і 25-метрової відстаней. Після того було безмедальне Ріо.

Й ось п'ята Олімпіада, на якій Костевич разом із фехтувальником Богданом Нікішиним нестиме стяг України на церемонії відкриття. Забобонні атлети вважають це недоброю прикметою. Але хочеться вірити, що Костевич і Нікішин з їх досвідом таких дурниць до голови не беруть. Олена традиційно буде в чисті фавориток в обох пістолетних видах.

Мар'ян Закальницький (легка атлетика)


Getty Images/Global Images Ukraine

У 2018 році в Берліні цей хлопець переписав історію. Мар'ян, якому тоді було 24, став першим в історії української ходьби (враховуючи часи СССР) чемпіоном Європи на дистанції 50 кілометрів. На чемпіонаті світу-2019 Закальницький посів дев'яте місце, а в поточному світовому рейтингу є серед скороходів на 50-кілометровій дистанції лідером. Про Мар'яна у медальних прогнозах найчастіше не згадують, але саме він здатен у Токіо стати першим в українській історії олімпійським призером зі спортивної ходьби. Хоча не треба сильно дивуватися, якщо нагороди на 20-кілометрових дистанціях серед чоловіків і жінок візьмуть Едуард Забуженко чи Людмила Оляновська.

Анна Рижикова (легка атлетика)


Getty Images/Global Images Ukraine

Анна, яка була бронзовою призеркою Олімпіади-2012 в естафеті 4х400 м, цьогоріч вражає результатами. Першим у 2021-му досягненням Рижикової став національний рекорд в естафеті 4х400 м на чемпіонаті Європи в польській Торуні. Там Анна разом із Катериною Климюк, Анастасією Бризгіною та Вікторією Ткачук пробігли дистанцію 3:30,38. А зі стартом літнього сезону Рижикова почала тішити особистими досягненнями. Протягом місяця встановлений у далекому 2012-му особистий рекорд на головній для себе дистанції 400 метрів з бар'єрами Рижикова била вже тричі. Дев'ять років тому на Євро в Гельсінкі Анна виграла бронзу з результатом 54,35 секунди, і до літа 2021-го швидше пробігти не змогла.

Влітку ж на трьох етапах Діамантової ліги дніпрянка бігла щоразу краще. У Флоренції вона стала другою з результатом 54,19 сек, в Осло теж посіла друге місце, пробігши на чотири сотих секунди швидше. А в Стокгольмі 4 липня Рижикова, фінішувавши третьою, перевершила своє ж досягнення більше, ніж на секунду - 52,96 секунди! Окрім усього іншого, Анні підкорився ще й національний рекорд, встановлений на Олімпіаді-2004 Тетяною Терещук-Антиповою, котра виграла бронзу Афін з результатом 53,37 сек.

Наразі виглядає, що окрім голландки Фемке Боль, яка останнім часом на 400-метрівці з бар'єрами залишається непереможною, Рижикова готова випереджати будь-яку суперницю. А отже - й боротися за олімпійські медалі.

Оксана Лівач (жіноча боротьба)


Getty Images/Global Images Ukraine

24-річна львів'янка у 2019 році стала чемпіонкою Європи. Але то за відсутності найтитулованішої з чинних представниці найлегшої вагової категорії (до 50 кг), екс-українки Марії Стадник, яка всі свої титули (два срібла і бронзу Олімпіад, два золота чемпіонатів світу, дві перемоги на Європейських іграх і сім титулів чемпіонки Європи) здобула під стягом Азербайджану. Пікантності ситуації додає той факт, що особистий тренер у борчинь один - старший тренер жіночої збірної України, срібний призер Олімпіади-2008, чоловік Марії Стадник Андрій Стадник.

Варто зазначити, що фавориткою олімпійського турніру в найлегшій вазі все ж буде не азербайджанська українка, а 22-річна японка Юї Сусакі, унікальна борчиня, яка на міжнародній арені за сім років не програла жодної сутички ні на дорослому, ні на кадетсько-юніорсько-молодіжному рівні. Стадник Сусакі перемагала ще 19-річною, в фіналі чемпіонату світу-2018.

Лівач у цій суперечці виглядає безапеляційно третьою. Враховуючи особливості жеребу, в якому враховується рейтинг спортсменок, якщо все буде гаразд, Оксана має доходити до півфіналу, а потім вигравати сутичку за третє місце.

Срібло - 3

Марина Бех-Романчук (легка атлетика)


Getty Images/Global Images Ukraine

Впродовж останніх трьох років Марина вперто прагне стрибнути в довжину на гросмейстерських сім метрів. До мети вона була близькою вже десятки разів, але наразі чинним її особистим рекордом на відкритих стадіонах так і залишаються 6,93 м, встановлені в червні 2016-го в Луцьку.

В залі цьогоріч цей результат Бех-Романчук перевершила, стрибнувши на 6,96 м у польській Торуні. Також обнадіює, що на останньому передолімпійському етапі Діамантової ліги в британському Ґейтсгеді Марина змогла перемогти головну фаворитку майбутньої Олімпіади - німкеню Малайку Мігамбо. Разом з тим, немає сумнівів, що для того, щоб боротися не лише з Малайкою, а й за нагороди Ігор,Бех-Романчук треба суттєво покращити свій найкращий результат у сезоні-2021. Він наразі рівняється 6,79 м. Однак, зважаючи на характер Марини, її вмінні концентруватися на вирішальних спробах, які принесли немало перемог у купі зі сріблом чемпіонату світу-2019, є підстави сподіватися, що в Токіо Бех-Романчук медаль здобуде.

Ігор Радівілов (спортивна гімнастика)

Getty Images/Global Images Ukraine

Через надмірну складність Ігор не зможе в Токіо скористатися своїм іменним стрибком. Його наразі заборонили виконувати через високу небезпеку отримати травму. Зрештою, навіть при цьому Радівілов буде одним із фаворитів що в опорному стрибку, в якому він був бронзовим призером Лондона-2012, переможцем двох попередніх Євро і призером трьох світових першостей, що у вправах на кільцях. На цьому снаряді Ігор вигравав золото чемпіонату Євро-2013, був бронзовим призером Європейських ігор-2019 і буде одним із фаворитів Олімпіади в Токіо. Досвід повинен стати додатковим союзником 28-річного спортовця.

Михайло Кохан (легка атлетика)


Getty Images/Global Images Ukraine

20-річний дніпрянин може стати одним із головних відкриттів токійської Олімпіади. Наразі Кохан є одним із головних відкриттів літнього сезону у світовій легкій атлетиці. Точніше, титули чемпіона світу-2017 серед юнаків, переможця юнацької Олімпіади-2018, юнацького і юніорського Євро наче Михайла до звершень серед дорослих й зобов'язують. Свій потенціал на найвищому рівні юний хлопець, якого тренує батько Сергій Кохан, продемонстрував ще під час дебютної світової першості-2019 у столиці Катару Досі, коли посів п'яте місце з результатом 77,39 метра.

Через півтора року, які відділяють той виступ від нинішнього часу, Михайло зміцнів і на початку літа бив особисті рекорди вже тричі. Спершу були 78,57 метра та бронза на змаганнях у польському Хожуві. Потім - 79,96 метра в іншому в польському місті Бидґощі - найкращий в Україні результат, починаючи з 2005 року. А буквально напередодні молодіжного Євро у Таллінні Михайло створив сенсацію на змаганнях в угорському Секешфегерварі. Він переміг найсильніших молотобійців світу, поляків Войцеха Новіцкі і Павела Файдека, а також угорця Бенче Галаша, вперше метнувши снаряд за 80 метрів - 80,78 метра. Завершив передолімпійський цикл Кохан перемогою на молодіжному Євро U23. Там для перемоги йому було достатньо результату 77,88 метра.

Звісно, на тлі особистих рекордів чотириразового чемпіона світу Павела Файдека (83,93 м) чи бронзового призера попередньої Олімпіади Войцеха Новіцкі (81,85 м) досягнення Михайла виглядають скромніше. Але хто сказав, що у Секешфегерварі була його межа?

Золото - 4

Михайло Романчук (плавання)


Getty Images/Global Images Ukraine

Рекордсмен України на дистанціях 400, 800 і 1500 м вільним стилем, чотириразовий чемпіон Європи і володар двох срібних медалей чемпіонатів світу 24-річний Романчук виглядає фаворитом Олімпіади найперше на новій олімпійській дистанції 800 м. На користь Михайла говорять і останні результати, і проблеми його суперників. Триразового олімпійського чемпіона Сунь Яна з Китаю в Токіо не буде через чотирирічну дискваліфікацію, пов'язану зі вживанням допінгу. Олімпійський чемпіон Ріо-2016 у плаванні на 1500 м, триразовий чемпіон світу і восьмиразовий чемпіон Європи Ґреґоріо Пальтрінієрі з Італії останнім часом багато лікувався, через що власне відмовився від наміру виступати на Олімпіаді не лише у басейні, а й у плаванні на відкритій воді.

Враховуючи, що фінал на 800-метрівці відбудеться раніше, ніж на дистанції 1500 м, Романчук цілком вірогідно буде претендентом на одну з нагород і в найдовшій особистій дисципліні класичного плавання.

Станіслав Горуна (карате)

Getty Images/Global Images Ukraine

Цьогоріч 32-річний львів'янин став першим в українській історії чемпіоном Європи з карате серед чоловіків. Він удруге поспіль переміг найтитулованішого каратиста в історії, п'ятиразового чемпіона світу, 11-разового чемпіоном Європи, переможця Всесвітніх і Європейських ігор Рафаеля Аґаєва із Азербайджану, котрий тривалий час вважався непереможним серед бійців куміте до 75 кг.

Тепер Горуна, в колекції якого є золото Всесвітніх ігор-2017 Європейських ігор-2019 і бронза чемпіонату світу-2014, буде головним фаворитом олімпійського турніру. Завдання Станіслава спрощується ще й тому, що останньої миті відсторонення від участі в Іграх отримав чинний чемпіон світу Бахман Аскарі з Ірану. Він уже не вперше звинувачується у вживанні жіночих гормонів.

Ярослава Магучіх (легка атлетика)


Getty Images/Global Images Ukraine

Перемоги Ярослави вже давно сприймаються як належне. Вихованка Тетяни Степанової цьогоріч у лютому в словацькій Баньскій-Бистриці стрибнула на 2,06 метра і побила одночасно дорослий рекорд України і світовий рекорд серед юніорок у приміщеннях. За три тижні до старту Олімпіади саме Ярослава, а не триразова чемпіонка світу Марія Ласіцкене з РФ виглядає головною фавориткою Ігор у Токіо в змаганнях стрибунок у висоту.

На недавньому чемпіонаті Європи U23 в Таллінні Магучіх з легкістю здобула золото, підкоривши планку на висоті два метри рівно і побивши рекорд змагань. Звісно, могла Ярослава стрибати й далі, але за відсутності конкуренції вона вирішила зупинитися. В коментарі після перемоги українка підкреслила, що збирається в олімпійському Токіо замахнутися на світовий рекорд, який у жіночих стрибках у висоту рівняється 2,09 метра. Його болгарка Стефка Костадінова встановила на чемпіонаті світу-1987 у Римі.

Наразі рекордними для Ярослави на відкритих стадіонах залишаються 2,04 м, з якими українка у 18-річному віці виграла срібло чемпіонату світу-2019. Тоді у Досі Ярослава поступилася Ласіцкене лише за кількістю спроб. У Токіо ж, окрім Магучіх, реальними претендентками на нагороди в цьому виді легкоатлетичної програми будуть ще дві українки, вихованки київської тренерки Ірини Пустовойт - срібна призерка чемпіонату світу-2017 Юлія Левченко і віце-чемпіонка Євро-2021 у приміщенні Ірина Геращенко.

Олександр Хижняк (бокс)

Getty Images/Global Images Ukraine

Боєць із Полтавщини, який відсвяткує 26-річчя під час Олімпіади, 3 серпня, залишається непереможним з того часу, як програв відбірні змагання до Олімпіади-2016. Після того він з батьком і тренером Олександром Хижняком-старшим прийняв рішення опуститися в легшу категорію до 75 кг, восени 2016-го на чемпіонаті України переміг лідера цією ваги Дмитра Митрофанова і з того часу не поступається першістю нікому й ніде.

В міжолімпійському циклі Хижняк став чемпіоном світу і Європи в 2017-му, переможцем Європейських ігор-2019. Він був визнаний найкращим бійцем першості планети і найкращим боксером-аматором у світі за підсумками 2017 року. Титулів, звісно, було б набагато більше, якби не конфлікти, пов'язані з Міжнародною асоціацією аматорського боксу (АІВА) і пандемія, через що чимало змагань банально не відбулися.

Основним суперником Олександра на Іграх вочевидь стане Гліб Бакши, кримець, який після анексії півострова прийняв громадянство РФ і виступатиме на Іграх-2020 за команду без розпізнавальних знаків.

***

За певних розкладів, боротися за медалі здатні чемпіонка світу-2018 Алла Черкасова, інша представниця жіночої боротьби Ірина Коляденко, борець-вільник Олександр Хоцянівський, дзюдоїст Яків Хаммо, стрільці Олег Омельчук, Павло Коростильов і Сергій Куліш. Реальною виглядає перша в історії українська нагорода у синхронному плаванні. Наша команда регулярно входила до числа призерок європейських і світових першостей.

Скільки медалей виграє Україна на Олімпійських іграх в Токіо

Читайте також:

Україна на Олімпіадах. 1996-2004 - підтримка діаспори і Золота Яна

Україна на Олімпіадах. 2008-2016 - під зірками Ломаченка, Харлан і Чебана

Іван Вербицький Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 22 грудня 2024, 10:15 6

Легенда боксу хоче побачити мегафайт Джошуа – Ф'юрі

Коментарі