Руслан РОТАНЬ: «У розширеному списку України U-21 близько 60 прізвищ»

Молодіжна збірна незабаром розпочне підготовку до відбору Євро-2023

Наставник збірної України U-21 Руслан Ротань розповів про те, як перебував в Туреччині, де на зборах клубів переглядав гравців для молодіжної команди перед стартом відбору Євро-2023.

- В Антальї ви працювали в тісному контакті з тренерським штабом національної збірної, зокрема, з її новим фахівцем Луїджі Ночентіні. Як пройшов обмін інформацією з аналітиком, який буде курирувати й вашу команду?

- Із цим тренером ми вперше зустрілися ще до вильоту до Туреччини й обговорили багато нюансів. Прихід такого фахівця стане гарною підмогою в нашій роботі. У нього таке саме бачення футболу, як і в тренерського штабу національної збірної, з яким ми постійно перебуваємо на зв'язку. Просто зараз Луїджі ближче познайомиться з можливостями молодих виконавців. Ми й так намагаємося не пропускати жодного таланту з перспективою потрапляння до першої збірної, а тепер цей процес буде налагоджений на ще більш високому рівні.

- На збори літали й тренери юнацьких команд. Як проходить комунікація з ними?

- Усе добре. Ми тісно спілкувалися з Володимиром Єзерським, Сергієм Нагорняком і Олександром Петраковим. Усі разом побували в гостях у італійських фахівців зі штабу Андрія Шевченка. У минулому відбірному циклі до «молодіжки» викликалося чимало хлопців 2001-го й 2002 років народження, та ми завжди знаходили спільну мову щодо футболістів із тренерами цих вікових груп.

Пріоритетом для всіх нас є національна збірна. Виклик гравців до цієї команди ніколи не обговорюється, а надто - не заперечується. Я завжди кажу хлопцям: «Проявляйте себе, і ми з моїми помічниками на руках віднесемо вас до головної команди країни, якщо вас туди покличуть». В усьому іншому в нас завжди розумний діалог. Наприклад, коли восени 2019 року Олег Кузнецов назвав мені прізвища футболістів, які йому потрібні для виступу у кваліфікаційному раунді чемпіонату Європи (U-19), ми не стали утримувати хлопців у молодіжній збірній. Приблизно така сама комунікація в нас і з Володимиром Єзерським. У березні ми, швидше за все, будемо проводити контрольні матчі, а його збірна - офіційні. Тому всі хлопці 2002 року й молодші, що знадобляться цьому тренерові, знову поїдуть на офіційні поєдинки з командою U-19. Важливо, що є вибір і є кого ділити.

- Попросимо поділитися враженнями від нинішнього стану кандидатів до команди. Хлопці виправдали ваші сподівання?

- У цілому - так. Найголовніше, що в них був шанс себе проявити. У підготовці й спарингах команд УПЛ узяли участь 82 українські футболісти молодіжного віку. Деякі із цих хлопців уже є гравцями основних складів своїх клубів, й у цьому ми бачимо великий прогрес порівняно з минулими роками. Так, багато в чому така довіра молоді пов'язана із загальним рівнем нинішнього чемпіонату України - клуби не так, як раніше, витрачаються на запрошення легіонерів. Сьогодні ми маємо більше футболістів з УПЛ, ніж два роки тому на цьому самому етапі формування «молодіжки». І набагато більше, ніж, наприклад, 10 років тому, коли до молодіжної збірної викликали до 70% гравців із дубля.

- Отже, у вашої команди хороші перспективи?

- У нас вони завжди були хорошими, але все пізнається в порівнянні. У тих самих Данії та Румунії, яким ми поступилися путівкою на Євро-2021, ще більше молоді, яка стабільно виступає в командах вищих дивізіонів. Туди з молодіжних колективів приїжджають одиниці. Приблизно така сама ситуація й у збірній Сербії, з якою нам доведеться стартувати в наступному відбірному турнірі. Про французів я навіть не говорю - гравці цієї команди не просто виступають за клуби елітних дивізіонів Англії й Франції, а борються з ними за найвищі місця.

- Ви відкрили для себе в Туреччині нові імена?

- Можна сказати, що так. Кілька нових хлопців потрапили до нашого розширеного списку, який наразі включає в себе близько 60-ти прізвищ.

- За жеребкуванням нового відбірного турніру стежили в прямому ефірі?

- Так. Ми саме були в Туреччині й дивилися його разом із помічниками.

- Коли дійшла черга до вашої групи, у першому кошику залишалися дві команди - Франція й Данія. Засмутилися, що не випала можливість поквитатися зі своїми кривдниками?

- Та ні, нормальний жереб. На тлі сильних команд простіше буде розвивати нашу гру, а роботи в нас ще дуже багато. Безумовно, французи - це елітний суперник. Досить сказати, що у 12-ти останніх матчах вони здобули 11 перемог. У березні Франція розпочне свої виступи ще на поточному молодіжному чемпіонаті Європи, і ми будемо знайомитися з принципами її гри.

Мене більше засмутив не так жереб, як календар ігор. Точніше, його обговорення. Наші менеджери більш ніж чотири години вели переговори з представниками всіх команд, знайшли спільну мову з Францією та Сербією щодо термінів, які мене в цілому влаштовували, але в останню мить вірмени заявили, що ні з чим і ні з ким не згодні. Звісно, це їхнє право, тому довелося визначати календар за допомогою жеребкування…

Іван Зінченко Джерело: Українська асоціація футболу (УАФ)
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Футбол | 08 липня 2024, 10:36 27

Дніпровський клуб припинить своє існування

Коментарі