Антхольц-2021. Дудченку не вистачило три десятих секунди до бронзи

24-річний український біатлоніст показав найкращий результат в кар'єрі

У п'ятницю, 22 січня, в італійському Антгольці відбулася чоловіча індивідуальна гонка в рамках сьомого етапу Кубка світу.

Антон Дудченко подарував українським уболівальникам емоції навіть яскравіші, ніж днем ​​раніше Юлія Джима в жіночій індивідуальній гонці. 24-річний біатлоніст теж закрив всі 20 мішеней і відправився на останнє коло з третім часом, маючи гандикап всього в 13 секунд над французом Фійоном Майє, який замикав топ-3 в проміжному фінішному протоколі.

Здавалося, що Дудченко не зможе витримати темпу найсильніших біатлоністів планети, тому багато хто був готовий просто спокійно спостерігати, як Антон покаже найкращий результат в кар'єрі. Але не тут-то було! Дудченко навіть не думав змиритися з ярликом аутсайдера, і чіплявся буквально в кожен метр дистанції. За 300 метрів до фінішу українець вигравав 3,8 секунди у Фійона Майє, і ось в цей момент з'явилася справжня віра в медаль! Аж до перетину фінішної межі не було зрозуміло, кому ж все-таки дістанеться бронза, але хепі-енду, як не прикро, не відбулося.

На фініші Дудченко показав п'ятий підсумковий час, поступившись італійцеві Хоферу всього одну десяту секунди, а бронзовому призеру Фійону Майє - три десятих. Для Антона це у всіх сенсах найкраща гонка в кар'єрі. Раніше він жодного разу не забігав в очкову зону в гонці на 20 кілометрів, а також не фінішував вище 20 місця в особистих гонках Кубка світу. Антон отримав безцінний досвід і в майбутньому, сподіваємося, все ж підкорить особистий п'єдестал пошани не тільки на Кубку світу, але і на Олімпійських іграх.

Перемогу в гонці здобув росіянин Олександр Логінов, який, як і Дудченко, обійшовся без штрафних хвилин. Норвежець Стурла Легрейд з двома промахами в пасиві завоював срібну медаль, а його зірковий співвітчизник, лідер загального заліку Кубка світу Йоганнес Бьо замкнув десятку найсильніших. Для Бьо-молодшого, як не дивно, це найгірша гонка в сезоні, хоч він і показав феноменальну швидкість на лижні.

Непогану гонку провели також Артем Прима та Артем Тищенко. Прима з трьома штрафними хвилинами в пасиві зайняв 23 місце, а Тищенко не закрив тільки одну мішень і вперше в сезоні забіг в очки - 34-й результат. Завдяки цьому Україна закріпилася в топ-10 загального заліку Кубка націй. Невдалі виступи Руслана Ткаленка і Дмитра Підручного на боротьбу за квоти майже не вплинули.