5 варіантів для Зінченка: залишитися в Сіті чи перезавантажувати кар'єру?

Sport.ua намагається передбачити, в якому напрямку буде розвиватися кар'єра лідера збірної

Олександр Зінченко - футболіст, розвиток кар'єри якого за останні кілька років може викликати тільки найпозитивніші емоції. Цей білявий хлопчина пройшов неймовірно складний етап в кар'єрі, в 18 років і 9 місяців дебютував у національній збірній України, а згодом довів скептикам, що його перебування в стані «синьо-жовтих» зовсім не чиясь примха, або випадковість. Нині Олександр Зінченко - один з лідерів національної команди, і той, на кому, на думку експертів, багато в чому тримається реалізація ідей гри, які прищеплюються тренерським штабом Андрія Шевченка.

Втім, поточний сезон поки не виглядає настільки позитивним для Зінченка, як минулий, коли Олександр взяв участь в 19 поєдинках англійської Прем'єр-ліги в рядах «Манчестер Сіті». Нині 24-річний українець далеко не завжди навіть потрапляє в заявку на гру, не кажучи вже про появу на полі.

Не дивно, що на тлі такої ситуації в пресі досить активно починають говорити про майбутнє Зінченка. Чи залишиться він в «Сіті», або вибере інший варіант для продовження кар'єри? Відповідь на ці питання ми отримаємо вже в січні, коли в Європі відкриється трансферний ринок, а поки спробуємо «розкласти по поличках» ймовірні (а іноді і просто уявно-бажані) варіанти в кар'єрі Олександра...

Варіант № 1 (амбітний) - «Манчестер Сіті»

Олександру Зінченку вдалося стати таким, яким ми його знаємо зараз тільки завдяки твердій вірі у власні сили і бажання рухатися до мрії. Згадайте, як багато хто сміявся над «Манчестер Сіті», коли англійський гранд купував у маловідомої в Англії російської «Уфи» молодого українця, на рахунку якого була лічена кількість матчів за свою національну збірну. Тоді Зінченко ніяк не виглядав гравцем рівня «городян», але пройшовши через оренду в ПСВ, а також зумівши зарекомендувати себе на тренуваннях, отримав шанс від Пепа Гвардіоли.

Так, тренер «Манчестер Сіті», на жаль, бачить в Зінченку не гравця центру поля, де в команді просто космічна конкуренція, а куди частіше ставить його на проблемний лівий фланг оборони, але це ані краплі не применшує заслуги Олександра. У минулому розіграші АПЛ на рахунку Зінченка в середньому за матч статистики фіксували по 99 техніко-тактичних дій - неймовірна цифра, що говорить про позамежну працездатність українського легіонера. Але довіру Гвардіоли Зінченко отримав аж ніяк не тільки за «трудодні» на полі, а й за своє розуміння футболу. Олександру вдалося майже ідеально увібрати ідеї тренера, а тому філософія «Сіті» - це те, що дається йому не з-під палиці, а із задоволенням.

Звичайно, ідеальним варіантом для Зінченка в «Манчестер Сіті» була б можливість грати атакуючим півзахисником, але поки що передумов для цього об'єктивно не виникає. Більш того, в поточному сезоні Гвардіола, здається, вже й на лівому фланзі оборони бачить більш гідних кандидатів, ніж Зінченко, але чи буде це приводом здатися для українця, або стане черговим викликом, з яким той вирішить впоратися і стати ще краще? Побачимо, але в будь-якому випадку амбітний характер Зінченка дозволяє припускати, що тікати від проблем він не стане, а тому цілком ймовірно, що вирішить продовжувати бути в «Манчестер Сіті».

Варіант № 2 (реальний) - «Вулверхемптон»

Якщо Зінченко все ж таки вирішить піти, то можливість спробувати свої сили в «Вулверхемптоні» була б для нашого співвітчизника чи не найкращою з існуючих. Футбол, який демонструють «вовки», крім своєї відвертої симпатичності, є ще й вельми сучасним, а це те, що абсолютно точно дозволить Зінченку не зупинитися в розвитку і продовжити свій особистісний прогрес.

Більш того, як запевняють англійські газетярі, бачити Зінченка серед своїх підопічних дуже хоче наставник «Вулверхемптона» Нуну Ешпіріту Санту. Португалець нібито захоплений технічними здібностями Олександра, і реально розуміє, як і де той зможе допомогти його команді добиватися ще більш високих результатів.

Звичайно, з «Вулверхемптоном» не доводиться розраховувати на «золото» АПЛ або перемогу в Лізі чемпіонів, але це дуже амбітна команда, яка гідно б'ється з грандами англійського футболу. Скажімо, в минулому сезоні «вовки» чи не до останнього претендували на зону Ліги чемпіонів, але в підсумку фінішували сьомими (до слова, вище за «Арсенал»!). Якщо Зінченко зможе отримувати регулярну ігрову практику в «Вулверхемптоні», то цей варіант однозначно варто розглянути, тим більше, що і з фінансової точки зору «вовки» навряд чи образять українця, за якого готові заплатити чималі, як на теперішні кризові часи, 19 мільйонів фунтів.


Твіттер Манчестер Сіті

Варіант № 3 (оптимальний) - «Наполі»

Англія Англією, але навряд чи на ній варто зациклюватися. На континенті у Зінченка також є ряд цікавих варіантів, серед яких вирізняється «Наполі». Неаполітанці, як нещодавно розповідав агент українського легіонера «Манчестер Сіті» Алан Прудніков, вже кілька років активно стежать за кар'єрою Зінченка, і були б зовсім не проти побачити його в своєму клубі.

Так, нинішній «Наполі» вже не настільки стабільний, як раніше, проте в поточному сезоні ця команда під керівництвом Дженнаро Гаттузо, здається, відчуває себе куди краще, ніж в попередньому розіграші Серії А. Все це може позначитися позитивно на Зінченку, який не буде під таким колосальним пресом відповідальності, як зараз в «Сіті», де від кожного гравця виключно вимагається результат. У «Наполі» в Олександра може бути право на помилку, що психологічно змусить нашого співвітчизника трохи інакше поглянути на футбол і свої можливості в ньому.

Цікаво, що за словами все того ж агента Пруднікова, Зінченко зовсім не проти переговорити з керівництвом «Наполі» про можливу співпрацю, якщо боси «Сіті» дадуть «добро» на подібне спілкування. Крім того, в Олександра є приклад Руслана Маліновського, який в Італії проявляє себе дуже непогано, а тому переїзд в Серію А ще й Зінченка міг би остаточно допомогти італійським фахівцям переконатися в добротній якості українських хавбеків, що в майбутньому, можливо, допомогло б переїзду на Апенніни й інших наших - наприклад, того ж Циганкова, інтерес до якого приписували «Фіорентині» або Зубкова, який деякий час тому перебував на «радарі» у «Сампдорії».

Варіант № 4 (ностальгійний) - «Шахтар»

Незважаючи на те, що історія відходу Зінченка з «Шахтаря» вийшла, м'яко кажучи, не найкрасивішою, нині все виглядає так, що сторони зовсім не «спалили мости» назавжди, і цілком можуть колись знову повернутися до переговорів про співпрацю. Принаймні, коли рік тому Зінченко прилітав в Україну з «Манчестер Сіті» для ігор проти «Шахтаря», то в відкриту говорив, що любить цю команду і не виключає свого повернення в стан «гірників».

Прихід Зінченка в «Шахтар» прямо зараз став би ідеальною можливістю як для самого клубу, так і для футболіста, який гостро потребує ігрового часу. 24-річний Олександр, на відміну від багатьох своїх однолітків-співвітчизників, вже є сформованим гравцем топ-рівня, і готовий прямо зараз брати на себе відповідальність за результат, що регулярно демонструє своїми виступами в збірній України. «Шахтар» же дуже близько підходить до кардинальної зміни лідерів команди, а тому нові герої були б дуже до речі для «гірників», тим більше, що Зінченко - це вихованець академії донецького клубу, і йому не знадобитися час на адаптацію.

Безумовно, повертатися в Україну і грати в УПЛ після АПЛ - аж ніяк не межа мрій, і Зінченко це розуміє. Але з іншого боку «Шахтар» довів, що є чудовим трампліном в топ-клуби Європи, причому не тільки для бразильців. Приклад Чигринського, який виблискував в стані «гірників», і цим звернув на себе увагу «Барселони» - це той шлях, по якому цілком міг би згодом вирушити і Зінченко, якби повернувся в «Шахтар». Зрештою, для відновлення відносин з «гірниками», напевно, немає кращого часу, ніж зараз, причому у всіх аспектах - це і перебудова в команді Каштру, і криза одержуваного ігрового часу у самого Зінченка, і філософія донецького клубу, яка не спонукає до підписання вікових футболістів. Виняток нещодавно було зроблено для Коноплянки, і він ще раз підтвердив правильність існуючого вектору.

Варіант № 5 (міфічний) - «Реал»

Відразу скажемо, що подібний варіант не варто сприймати всерйоз. Тому ми і назвали його міфічним, адже нині заслужити перехід в «Реал» для Зінченка - це щось неймовірне. І не тому, що Олександр не витягне рівень, а тому, що слабо віриться, що «бланкос» будуть битися за резервіста «Манчестер Сіті» і брати його з прицілом під першу команду.

Втім, дружина Зінченка нещодавно казала, що дуже хотіла б бачити чоловіка в «Реалі», давньою прихильницею якого вона є. Що правда, вона відразу ж наголосила, що «раділа б трансферу в клуб, в який Саша вписався б по стилю гри, і клуб, який потребував би допомоги Зінченка». Чи є таким нинішній «Реал»? Звісно, можна було б запитати у Луніна, але у Зінченка свій шлях і свої цілі в кар'єрі.

Олексій Сливченко Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 22 листопада 2024, 09:18 7

Промоутер Джервонти Девіса розповів деталі

Коментарі