Хто перший номер Р4Р прямо зараз?
Лев Кравців намагається розібратися за допомогою математики
- 05 травня 2020, 09:15
- |
- 05 травня 2020, 17:36
- 7560
- 8
Перший номер рейтингу pound-for-pound - обговорювана тема з, найчастіше, суб'єктивним підсумком. Навіть намагаючись оцінити рівень боксу, перемоги, рівень суперників і завойовані трофеї, бути об'єктивним неможливо. Як і уявити, що таке «поза ваговою категорією».
Теоретично це означає, що перший номер рейтингу був би також хороший і в легкій вазі, і в супертяжах, але як реально уявити Ломаченка важковаговиком? А Вайлдера в легкій? Саме так.
Сьогодні спробуємо зіграти в Boxrec - головний сайт боксерської статистики, чиї рейтинги складає комп'ютер, ґрунтуючись на математичній моделі. Система складна для пояснення в двох словах, але, якщо все скоротити до елементарного - перемагаєш суперника, який знаходиться досить високо в рейтингах Boxrec, - набираєш більше балів і підіймаєшся по таблиці. Передбачається, що високо в рейтингах знаходяться чемпіони, які перемагали крутих бійців.
Але ми не будемо розписувати складні математичні стратегії і довго рахувати коефіцієнти. Не вміємо, і це до боксу має далеко не найперше відношення. Зробимо простіше: візьмемо трьох бійців, які присутні в топ-3 частіше за інших: Василь Ломаченко, Теренс Кроуфорд, Сауль Альварес.
Василь Ломаченко
Оцінимо їх за трьома критеріями:
1. Виступи в головному бою вечора за останні два роки. Це дозволить нам оцінити їхню популярність і значущість в сучасному боксі.
2. Кількість поясів, які були завойовані за всю кар'єру.
3. Кількість перемог у чемпіонських боях.
Лідеру в кожному з показників присуджується 3 бали, другому місцю - 2 бали, третьому - 1 бал. У підсумку, рахуємо бали і отримуємо трійку найкращих боксерів світу на поточний момент.
Виступи в головному бою вечора за останні два роки
Абсолютно рівний компонент для всіх трьох. Безумовно, Сауль приносить в рази більше грошей, ніж Ломаченко і Кроуфорд, але зараз розмова про інше. Коли говорять, що Василь проводить мало поєдинків, на відміну від інших, просто нагадайте тому, хто говорить: Альварес, Ломаченко і Кроуфорд за останні два роки проводили однакову кількість поєдинків - по два на рік.
Це не Василь мало виходить в ринг, а просто темп виходів у ринг в рази зменшився, в порівнянні з тими ж вісімдесятими.
За останні два роки Василь Ломаченко переміг Хорхе Лінареса (нокаутом в десятому раунді), Хосе Педрасу (одноголосним рішенням суддів), Ентоні Кроллу (нокаутом в четвертому раунді) і Люка Кемпбелла (одноголосним рішенням суддів). Сауль Альварес розібрався з Геннадієм Головкіним (за очками за результатами дванадцяти раундів), Рокі Філдінгом (нокаутом в третьому раунді), Даніелем Джейкобсом (одноголосним рішенням суддів) і Сергієм Ковальовим (нокаутом в одинадцятому раунді). На рахунку Кроуфорда перемоги над Джеффом Хорном (технічним нокаутом в дев'ятому раунді), Хосе Бенавідесом (технічним нокаутом в дванадцятому раунді), Аміром Ханом (технічним нокаутом в шостому раунді) і Егідіусом Каваляускасом (технічним нокаутом в дев'ятому раунді).
Чий рекорд крутіший - вирішувати кожному з вас. Ломаченко з чотирьох поєдинків двічі зустрівся з чемпіонами та двічі з першими номерами рейтингів. Кемпбелл і зовсім олімпійський чемпіон 2012 року. Альварес боровся за вагові категорії - у нього чемпіонства вже в чотирьох. Кроуфорд просто розчавив усіх своїх суперників - жоден з них не почув фінального гонгу і не чекав на рішення суддів.
Але ми просто роздамо всім по 3 бали - за рівну кількість боїв у головних поєдинках вечора.
Сауль Альварес
Кількість поясів за всю кар'єру
Василь Ломаченко - чемпіон в трьох вагових категоріях. Він почав у напівлегкій вазі. Звідти перебрався в другу напівлегку, а зараз утримує пояси в легкій вазі. Василь - чемпіон світу вже шість років. Прощаючись із поясом в одній вазі, він тут же бере новий у наступній. Сумарно на рахунку Ломаченка шість чемпіонських поясів:
- WBO в напівлегкій;
- WBO у другій напівлегкій;
- WBA, WBO, WBC і The Ring в легкій.
Канело - абсолютно схиблений на чемпіонствах боксер. Він переходив через дві категорії, аби увійти в історію і стати чемпіоном ще й у п'ятій вазі. Не будемо рахувати його молодіжний пояс. Хоча і без нього у Сауля їх ціла колекція:
- WBA, WBC, WBO і The Ring в першій середній вазі;
- WBC, WBA, IBF і The Ring в середній вазі;
- Регулярний чемпіон WBA в суперсередній вазі;
- WBO в напівважкій вазі.
Разом: 10 поясів на рахунку Сауля Альвареса.
Теренс Кроуфорд теж встиг завоювати три ваги і навіть побути трохи абсолютним чемпіоном світу. На рахунку чудового американця:
- WBC, WBA, WBO, IBF і The Ring в першій напівсередній вазі;
- WBO в легкій вазі;
- WBO в напівсередній вазі.
Разом: сім поясів за всю кар'єру на рахунку Кроуфорда.
Василь Ломаченко поступився всього на один пояс, але залишився третім - йому один бал. Кроуфорд - два бали за сім поясів. Саулю Альваресу три бали за нереальні десять поясів до двадцяти восьми років.
Теренс Кроуфорд
Кількість перемог у чемпіонських боях.
Все гранично просто: багато боксуєш, багато перемагаєш на найвищому чемпіонському рівні - набираєш найбільше балів. Знову-таки, Канело тут просто ураган. Рано почавши професійну кар'єру (Саулю не було й вісімнадцяти), Альварес встиг перемогти у 53 поєдинках при 1 поразці і 2 нічиїх.
Другий, природно, Кроуфорд. У нього на рахунку 36 перемог в 36 поєдинках. Ломаченко - третій. 14 перемог у 15 поєдинках. Але важливо враховувати момент із чемпіонськими поєдинками, до яких українець увірвався з перших секунд кар'єри. Виходить наступний список:
- Сауль Альварес - 17 перемог у титульних боях;
- Теренс Кроуфорд - 14 перемог у титульних боях;
- Василь Ломаченко - 13 перемог у титульних боях.
Картина не змінилася, але з огляду на різницю в кількості поєдинків і роки, проведені в профі, Ломаченко вражає. Проте, оскільки домовилися рахувати бали без емоцій, знову Лома - 1, Кроуфорд - 2, Канело - 3.
Підсумок:
Сауль Альварес - 9 балів і перше місце в Р4Р.
Теренс Кроуфорд - 7 балів і друге місце в Р4Р.
Василь Ломаченко - 5 балів і третє місце в Р4Р.
Дані підрахунки - черговий доказ необ'єктивності будь-якого підходу до визначення найкращого. У багатьох показниках Василь був не гіршим за двох лідерів із перших поєдинків у профі, але, використовуючи математику, він не зайняв перше місце через менший час у рингу.
Чи справедливий такий математичний підхід до визначення найкращого в боксі? І, на вашу думку, як повинен виглядати топ-5 найкращих боксерів світу на поточний момент?