Лікар-експерт: «Поки тільки Боженька знає, правий Лукашенко чи ні»
Євген Комаровський пояснив, чому Білорусь не вводить карантинні заходи
- 01 квітня 2020, 22:23
- |
- 04 квітня 2020, 01:58
- 4106
- 4
Український лікар Євген Комаровський відповів на питання, чому Білорусь в особі президента Александра Лукашенко не стала вводити тотальний карантин.
За словами експерта, існує два шляхи в боротьбі з коронавірусом. Перший - це ввести карантин, уповільнити поширення вірусу і дочекатися, коли з'явиться вакцина. І другий - не стримувати поширення коронавірусу, а чекати, поки виробиться колективний імунітет.
Комаровський розповів: «Середній вік загиблих від коронавірусу в Італії - 80 років. Там реальний мор. А ми в нашій країні вже давно вбили людей того віку, яких в Італії вбиває вірус. Вбили реформою охорони здоров'я, безвладдям, мародерством, крадіжками, корупцією, брехнею, тратою грошей на що завгодно крім медицини і людей. Ми вже цю групу ризику прорідили. У нас до такого віку доживають вкрай рідко. Такого мору у нас не буде, тому що у нас немає для нього субстракта.
Щодо Білорусі. Це дуже відповідальне рішення. Якщо в країні не вводиться карантин, як в Білорусі та Швеції, то вони можуть зіткнутися з різким, вибуховим зростанням кількості хворих. Природно, коли одночасно буде багато хворих, то 95% людей не зможуть отримати адекватну медичну допомогу, точніше навіть ніякої допомоги. І смертність, природно, виросте. Це може статися, а може і не статися. Якщо цього не станеться - то Лукашенка будуть ставити в приклад всій планеті. Якщо ж відбудуться підйом смертності та мор, то всі білоруси почнуть розповідати, що бацька вбив. І це доля політичного лідера. Але він готовий брати на себе відповідальність, і йому не треба звітувати. Поки тільки умовний Боженька (не пам'ятаю, як називається Бог науки) знає, правий Лукашенко чи ні».
Крім того, за словами Комаровського, з'явилася ще одна гіпотеза. Щеплення БЦЖ, підвищуючи захист легенів від турберкульозної інфекції, якимось чином зменшує ймовірність розвитку важкого коронавірусного запалення. У країнах Європи та США такого щеплення немає, і, можливо, через це смертність там вище.