Контіолахті-2020. Фуркад виграв останню гонку в кар'єрі

Французький біатлоніст зачохлив гвинтівку на мажорній ноті

У суботу, 14 березня, у фінському Контіолахті в рамках восьмого етапу Кубка світу з біатлону відбулася чоловіча гонка переслідування.

14 лютого 2010 року французький біатлоніст Мартен Фуркад виграв першу гонку в кар'єрі. Сталося це в персьюті на етапі Кубка світу в Контіолахті. Минуло рівно 10 років, в Контіолахті знову проходить гонка переслідування, і знову виграє Мартен Фуркад!

Але до цього моменту Фуркад завоював на Олімпіадах 5 золотих і 2 срібних медалі, став 13-кратним чемпіоном світу, а також 7 разів виграв загальний залік Кубка світу, що є рекордом. Але виграти 8-й Великий кришталевий глобус Мартену не вдалося.

Норвежцю Йоханнесу Бьо, який стартував з першої позиції завдяки перемозі напередодні в спринті, було достатньо фінішувати не нижче четвертого місця в персьюті, і йому це вдалося. Фуркад відправився на дистанцію в жовтій майці лідера, виграв останню гонку, але посів лише друге місце в загальному заліку. Сталося це після того, як були відняті дві гонки, які принесли найменшу кількість очок для біатлоністів. Фуркад набрав в тоталі лише на два бали менше.

Варто відзначити, що в цій гонці весь подіум став французьким. Компанію Мартену на п'єдесталі пошани склали Кантен Фійон Майє і Емільєн Жаклен. А четверте місце Йоханнеса Бьо - той рідкісний випадок, коли зупинитися за крок від п'єдесталу пошани зовсім не образливо. Принаймні, на фініші норвежець радів і не особливо боровся, хоча, можливо, міг зачепитися за бронзу.

Непогано склалася гонка переслідування і для українців: всі підопічні Юрая Санітри, незважаючи на відсутність наставника (словацький фахівець був напередодні евакуйований до Словаччини), зуміли поліпшити свої стартові позиції. Дмитро Підручний та Артем Прима з двома промахами в пасиві фінішували разом, зайнявши 16 і 17 місця відповідно, а Руслан Ткаленко не закрив три мішені і опинився на 44-му рядку фінішного протоколу.