Шахтар почав новий проект в області масового спорту

Перше заняття відвідав екс-гравець «Шахтаря» Геннадій Зубов

ФК «Шахтар», Фонд ООН в області народонаселення (UNFPA) і «Спеціальна Олімпіада України» оголосили про старт спільного футбольного проекту для дівчаток з інтелектуальною інвалідністю. 3 листопада проект був презентований в Новопечерській школі в Києві, де на постійній основі будуть тренуватися 20 дівчаток з інвалідністю та особливостями розвитку.
Перше заняття відвідав екс-гравець «Шахтаря», а нині асистент тренера молодіжного складу Геннадій Зубов. Він допоміг організувати кілька вправ, поспілкувався і сфотографувався з дітьми, вручив їм подарунки від Shakhtar Social: «Дуже приємно, що проводяться такі заходи. Вони розвивають дітей і покращують координацію. Радий, що запрошують, і завжди із задоволенням йду назустріч подібним проектам. Вважаю, це ефективно і по-людськи правильно. Ми провели дуже хороший ранковий урок. Деякі дівчатка досить непогано поводяться з м'ячем, віддають точні передачі і влучають по воротах. На перших заняттях потрібно пояснити, які вправи потрібні, як виконувати те чи інше завдання, і далі вже в процесі їм буде легше робити те, що говорить тренер і педагог. Все геніальне просто: потрібно поводитися з дітьми природно, направляти і в усьому допомагати. У цьому немає ніяких складнощів. Будь-які розвиваючі вправи можна робити щодня, і, впевнений, вони підуть тільки на користь».
Представник Фонду ООН в області народонаселення в Україні Хайме Надаль: «Скорочення гендерної нерівності в спорті - дуже важлива справа. У минулому році разом з U-Report ми провели опитування серед молоді: близько 30% дівчат вважають футбол виключно чоловічим видом спорту, але при цьому 45% дівчат любили ганяти м'яч в дитинстві. Не повинно бути такого гендерного поділу. У новому проекті ми пішли далі і хочемо підтримати дівчаток з інтелектуальною інвалідністю, дати їм можливість займатися футболом, соціалізуватися і розвиватися.
Директор Shakhtar Social Інна Хмизова: «UNFPA, Special Olympics Ukraine і Shakhtar Social об'єднані одним баченням: в футбол можуть грати всі, незалежно від статі, фізичних і ментальних здібностей. В рамках проекту «Давай, грай!» Ми проводимо регулярні безкоштовні тренування з хорошими тренерами і необхідним інвентарем. На наших заняттях діти не тільки розвиваються фізично, а й соціалізуються, набувають навичок роботи в команді.
Виконавчий директор «Спеціальної Олімпіади України» Андрій Підварко: «Щодня завдяки спорту особливі діти відкривають в собі нові таланти і можливості, перевершують власні показники, знищують бар'єри і упередження. Жіночий футбол стрімко набирає обертів у світі. Все більше дівчат вибирають саме цей вид спорту, і не випадково в цьому році українська жіноча збірна з футболу виборола золоті медалі на Всесвітніх літніх іграх в Абу-Дабі. Тому ми даємо життя унікальним проектом. Участь дівчаток в ньому безкоштовно. Ми віримо, що люди з вадами інтелектуального розвитку можуть досягти успіху і зроблять це, якщо дати їм такий шанс.
Спільний проект стартував в чотирьох містах України - Києві, Маріуполі, Харкові та Івано-Франківську. З дівчатками працюють 4 тренера і 8 волонтерів «Давай, грай!» за адаптованою методикою тренувань, спеціально розробленої для Disability Football.
Микола Степанюк Джерело: ФК Шахтар Донецьк
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Хокей | 03 травня 2024, 21:47 21

Україна стала найкращою командою Дивізіону 1B

Коментарі