Хто Ви, містер Уолден? Що треба знати про новачка збірної України
Оглядач Sport.ua розповідає про новоспеченого гравця збірної України
- 23 серпня 2019, 12:55
- |
- 04 липня 2021, 01:06
- 11982
- 19
Корі Уолден. Ще два дні тому це ім'я мало що говорило переважній більшості любителів баскетболу в Україні. Але сьогодні цей гравець є одним з найбільш інтригуючих персонажів українського баскетбольного міжсезоння. Адже за інсайдерською інформацією саме він стане новим натуралізованим гравцем збірної України.
Ні для кого не є секретом, що в нашій збірній вже дуже давно існує якісний перекіс в ігрових лініях. Якщо наша передня лінія за європейськими мірками укомплектована досить непогано, то в задній лінії вже дуже давно відчувається брак високоякісних виконавців. У поточному десятилітті ФБУ приєдналася до загальноєвропейського тренду і стала закривати проблемні позиції шляхом натуралізації американських гравців, яких на теренах Європи грає величезна кількість.
З призначенням на посаду головного тренера збірної Айнарса Багатскіса і значним спадом в якості гри у Пуха Джетера, який закривав натуралізовану вакансію у відборі на Чемпіонат Світу, стало зрозуміло, що у нас в команді з'явиться новий гравець з-за океану.
І таким став 27-річний комбогард сербського «Партизана» Корі Уолден. Випускник університету Східний Кентуккі, який може успішно діяти як на позиції розігруючого, так і на місці атакуючого захисника, через півтора місяці почне четвертий сезон в Європі.
***
Перший сезон після університетського баскетболу (в якому Уолден, до речі, двічі потрапляв до збірної кращих гравців захисного плану у своїй конференції) Корі провів в команді G-ліги «Maine Red Claws», яка хоч і базується в Портленді, але є фармом «Бостон Селтікс». Та не здобувши там особливих успіхів і не зумівши зачепитися за НБА, Корі прийняв рішення переїхати в Європу.
Першою зупинкою на європейському континенті для Уолдена став бельгійський «Остенде», з яким Корі виграв чемпіонат і Кубок Бельгії. Всього за «Остенде» в сезоні 2016/17 Корі провів 65 ігор, в яких набирав в середньому 9,4 очка і виконував 2,2 підбори і 2,1 передачі за двадцять з половиною хвилин ігрового часу в середньому.
БК Остенде. Корі Уолден
Після цього Уолден переїхав до Ізраїлю, де провів два сезони в складі «Хапоеля» з Холона. І якщо в своєму першому ізраїльському сезоні Уолден не особливо відзначався, хоча і явно не губився на майданчику, продемонструвавши статистику в 10,4 очка, 3 підбирання та 2,6 передачі в 32 іграх ізраїльського першості, то сезон 2018/19 став по-справжньому проривним для американського захисника.
У 35 іграх сезону Уолден набирав в середньому 18,4 очка і додавав до них 3,7 підбирання і 5 передач за 31 хвилину ігрового часу в середньому. При цьому Уолден продемонстрував 40,9% точності кидків з-за дуги (70 точних із загальної 171 спроби), що є вельми солідним показником. Така успішна гра не залишилася непоміченою і за підсумками сезону Уолден отримав індивідуальну нагороду MVP ізраїльського чемпіонату і був включений в першу збірну ізраїльської ліги. Також по ходу минулого сезону Уолден взяв участь у матчі всіх зірок чемпіонату Ізраїлю, а в січні був визнаний гравцем місяця ізраїльської першості. Не менш успішним був виступ Уолдена і в Лізі чемпіонів ФІБА, де уродженець штату Флорида набирав майже 14 очок за матч, демонструючи при цьому 40,4% реалізації триочкових кидків.
Після цього Уолден пішов на підвищення і в міжсезоння, погравши спочатку в Літній Лізі за чемпіона НБА «Торонто Репторз», підписав контракт з белградським «Партизаном» і вперше у своїй кар'єрі візьме участь в Єврокубку під егідою УЛЄБ.
***
Важливим є той факт, що саме Уолден був пріоритетною фігурою в якості натуралізованого гравця, яку Айнарс Багатскіс представив для розгляду в ФБУ. Згадуючи період роботи Багатскіса в українських клубних командах ( «Кривбасбаскеті» і «Будівельнику»), варто зазначити, що вдалих кадрових рішень у латиського спеціаліста було набагато більше, хоча і невдалі трансферні ходи теж зустрічалися.
Чим Уолден принципово відрізняється від своїх попередників в ролі натуралізованого гравця в українській збірній, так це тим, що на відміну від Стівена Бертта, Юджина Джетера і Джерома Рендла, він ніколи не грав в українській Суперлізі. Це підштовхує до роздумів на тему, чи зможе Корі швидко зрозуміти і пропустити через себе специфіку українського баскетболу, наш менталітет і як можна швидше звикнути до партнерів, яких він бачив, в кращому випадку, через екран монітора. Адже з усіма своїми новими партнерами Уолдену належить познайомитися з чистого аркуша.
Втім, судячи за ігровою манерою Уолдена і кількістю результативних передач в його виконанні, Корі є досить командним гравцем (особливо з огляду на той факт, що він заокеанський представник задньої лінії) і тому є надія на те, що він зуміє якісно «нагодувати» передачами наших великих . Адже ні для кого не секрет, що Артем Пустовий і В'ячеслав Кравцов в атаці сильно залежать від партнерів і від якісної гри розігруючих їх ефективність зростає в рази. Крім цього Уолден і сам зможе взяти на себе роль «забивали» і поповнювати скарбничку нашої збірної пристойними набраними очками.
Звичайно, Корі забере собі частину ігрового часу українських гравців задньої лінії нашої збірної (Юссуф Санон, Денис Лукашов), але безперечно додасть їй варіативності і комбінаційного різноманіття, що буде явно не зайвим для тренерського штабу Айнарса Багатскіса.
Будь-яка натуралізація - це певний ризик. Ризик, як і з точки зору натуралізованого гравця (заграє / не заграє, приживеться/не приживеться), так і з точки зору довгострокових перспектив українського баскетболу. Вона може бути, як і успішною (без Пуха Джетера збірна України явно не досягла б шостого місця на Чемпіонаті Європи 2013 року), так і не дуже (замість Джуліуса Рендла на Євробаскету-2015 цілком міг би вирушити хтось із українських захисників).
Буде дуже добре, якщо Корі Уолден стане повноцінним елементом команди Айнарса Багатскіса, а його гра в майці нашої збірної стане взаємовигідним співробітництвом для обох сторін. Перші матчі у відборі на Євробаскет-2020 збірна України проведе в лютому майбутнього року - тоді ми і побачимо, що на ділі являє собою містер Уолден.