Богачук – майбутня зірка чи ні? Розбираємося

Лев Кравців про, можливо, майбутнє українського боксу, нокаутера Сергія Богачука

Ви не замислювалися над тим, що буде після Ломаченка? І йому, і Усику, і Гвоздику вже за тридцять. Якщо в разі двох Олександрів такий вік не смертельний, то для легковаговика всі цифри, що йдуть після тридцяти, наближають їх до пенсії семимильними кроками. Зараз у нас все прекрасно, але що буде далі?
Далі нас чекає зовсім інший український бокс, одним з головних представників якого є Сергій Богачук.
Як він з'явився на професійному рингу?
Українець в профі вже три роки. Лупить в основному мішків, але різко підвищувати рівень не планує, просто набиваючи рекорд і боксуючи часто. Провести в рік по 3-4 поєдинки для Сергія норма.
Перейшов у професіонали, трохи побоксував в WSB в «Українських отаманах». Там проявив себе непогано, навіть перемагав Олімпійського чемпіона-2012 року. До речі, того самого кубинця, який переміг Дениса Берічніка в фіналі ОІ в Лондоні. На Сергія в тому бою особливо ніхто не ставив, але він здивував. Пережив стартовий натиск, вирівняв хід бою і переміг за очками.
В аматорах він не був серед головних зірок, а тут надійшла пропозиція перейти в профі, виїхати в США і відразу битися там. Чому б і ні? Сергію на той моменти був 21 рік - часу на розвиток кар'єри, на те, щоб освоїться на місці і увійти в боксерський рух Америки більш, ніж достатньо.
І як справи в США?
Промоутер подбав про українця - він став тренуватися в залі з Головкіним під керівництвом його, вже екс-тренера. Абель Санчес - хороший тренер, хоч і останнім часом його ставки в загальному розумінні впали. Головкін пішов до Бенкса, а на поєдинок Гассіева проти Усика він не придумав нічого кращого, крім як говорити Мурату піти і побитися. З такими суперниками, як Олександр цей план, однозначно, приречений на провал.
Проте, зала Санчеса знаходиться у відмінному місці для тренувань - досить високо в горах, щоб розвивати витривалість, що для таких бійців, як GGG або Богачук мало не найважливіший компонент. Крім того у Абеля величезний досвід і для старту в професіоналах цього більш, ніж достатньо.
Сергій непогано облаштувався, знайшов контакт з тренером, та й це було нескладно, адже в залі завжди тренується досить бійців, які говорять на зрозумілій йому мові. Умови для початку кар'єри хороші. Не варто забувати те, який стиль сповідує Санчес. Навряд чи можливо побачити його бійців, які працюють на контратаках. А з огляду на, як б'ється Богачук - він точно клієнт Абеля.
Це зрозуміло. А як справи в рингу?
Стиль Сергія подобається фанатам. Його працездатність, вміння викидати багато ударів і влаштовувати бійки в рингу припадуть до душі навіть публіці, яка рідко дивиться бокс. Санчес вміє тренувати таких хлопців, так що все склалося.
Поки що Богачук виносить усіх: 15 поєдинків, 15 перемог нокаутом. Вражає, якщо не звертати увагу на рівень опозиції. Звичайно, варто враховувати і бажання бійця, тренера і промоутера - вони самі не хочуть різко підвищувати рівень, бажаючи набратися досвіду, щоб відчувати себе впевненіше далі.
Що Сергій, що Абель говорять про кількість раундів і те, що до виходу на більш-менш чемпіонський рівень потрібно проводити зовсім не по три раунди. З одного боку, все логічно. З іншого, хто заважає боксувати з більш серйозною опозицією, щоб відразу перевіряти себе. Рівень суперників зростає, але повільно. Так можна перевіряти себе ще три роки, хоча навіть через три роки Богачуку буде всього 27.
Мабуть, вік - головний момент, який знімає питання про рівень опозиції. Так, суперники відверто слабкіші за Сергія, але менеджмент вибрав старий добрий метод просування, коли боєць виходить на чемпіонський поєдинок з 25-30 поєдинками в багажі і декількома роками в профі. Це Лома відразу бився за титул, а Усик став абсолютом не маючи і 20 поєдинків. Тут зовсім інша ситуація. Часу купа, багато чого потрібно підтягнути і перевірити в бойових умовах. Куди поспішати?
Богачука порівнюють з Головкіним. Наскільки це виправдано - поки не ясно. Так, він теж йде вперед з величезною кількістю ударів. Так, має нокаутуючий удар, вміє затиснути і забити, але перевіримо порівняння лише з бійцями з хоча б топ-30. Поки це лише заглядання в майбутнє - не більше.
Так що з майбутнім українського професійного боксу?
Все буде цікаво. Майбутні зірки зовсім не такі, як зараз. Класикою боксу там і не пахне. Хижняк та Богачук - це фізична сила, витривалість і тисячі ударів за бій. Наскільки це працює - питання друге.
З одного боку, такі бійці збирають армії фанатів. Он, Головкіну 37, а він підписує контракт з DAZN і може забезпечити гонораром не тільки себе, але і суперника - за деякою інформацією Дерев'янченко може отримати близько 5-6 млн доларів за бій. Навіть Васі такі гонорари все ще не загрожують.
З іншого боку, такий бокс травматичний, небезпечний і ламається проти технічних суперників. Так, всі пам'ятають досвід WSB і більш крутого боксера з Куби, але це одне. А профі і рівень підготовки хлопців там - інше. Всі категорії, які близькі Богачука дуже конкурентні. Мало того, що його вага сильна: тут тобі і Чарло, і Херд, і Лара з Харрісоном. Крім того піднятися до нього може умовний Теренс Кроуфорд або Еррол Спенс.
Здається, що зараз про це говорити рано, але не встигнемо ми звикнути до того, що Богачук піднімається в рейтингах, як він потрапить на топового контрпанчера, якого, з його стилем, потрібно буде лише тиснути і ламати. Чи вийде - питання до його готовності і Абелю Санчесу.
У будь-якому випадку бокс Богачука і Хижняка - це справжнє шоу і якісна бійка, яка буде збирати біля екранів величезні аудиторії.
Максим Гаптар Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Футбол | 21 листопада 2024, 08:48 7

Андрій не зіграє у матчі Ліги чемпіонів проти «Ліверпуля»

Коментарі