Динамо обіграло Шахтар і завоювало Суперкубок України
Кияни здобули вольову перемогу над принциповим суперником
- 28 липня 2019, 22:58
- |
- 29 липня 2019, 22:25
- 51525
- 165
Перше в сезоні українське класико відбулося в Одесі в рамках матчу за Суперкубок України. «Перлина біля моря» приймала суперкубковий поєдинок в ювілейний, десятий раз. Після цієї гри команди могли або зрівнятися за кількістю виграних трофеїв (по вісім у кожного), або «гірники» могли вирватися вперед (дев'ять проти семи).
Матч в місті, яке втратило футбольну команду елітного дивізіону, викликав ажіотаж. Всі квитки на поєдинок були продані ще за день до його початку. Відвідав матч і Президент України Володимир Зеленський. Це його перший офіційний візит на спортивне змагання.
Перед грою було багато розмов і суперечок не тільки щодо ігрової форми суперників і стартового складу, але і щодо мотивації. І хоча в обох протиборчих таборах обережно натякали, що, мовляв, Суперкубок - трофей сумнівної цінності, а тому вигравати його за всяку ціну немає резону, було зрозуміло, що це всього лише відмазки на випадок невдачі. Тому що і «гірникам», і динамівцям дуже важливо було стартувати саме з перемоги. Донеччанам - хоча б для того, щоб перший млинець для Луїша Каштру не виявився глевким. А киянам - щоб нарешті відчути впевненість у власних силах і задати тон всій чемпіонській гонці.
Стартові склади якщо і здивували, то зовсім небагато. До відносної несподіванки можна віднести появу з перших хвилин у складі «помаранчево-чорних» Соломона. Каштру вважав за краще випустити в основі ізраїльтянина, залишивши на лаві Тете. Решта - прогнозовані всі обличчя.
А ось в «Динамо» несподіванок виявилося більше. Перш за все - в середині поля. Шепелєв - Буяльський - Гармаш - досить несподіване поєднання в центрі поля «біло-синіх» (особливо це стосується Гармаша). А ось поява Вербича та Караваєва читалася. Решта - на своїх місцях.
В принципі, не стала несподіванкою і манера гри обох команд. Хоч вони і награвали на зборах модну нині схему 4-1-4-1, в даному поєдинку тренери вирішили не ризикувати. І зіграли зі здвоєним центром в опорній зоні (Степаненко-Алан Патрік - Буяльський-Шепелєв).
Гра почалася з активних дій «гірників», що, взагалі-то, теж не стало одкровенням. Донеччани дуже швидко вибігали в атаку, створюючи чисельну перевагу в центрі поля. Уже в дебюті зустрічі Марлос добре бив під поперечину, але Бойко з ударом впорався. Надалі територіальна та й ігрова ініціатива була на боці чинних чемпіонів, з чим не особливо сперечалися їхні суперники. Але донеччани в завершальній фазі атаки по-старому намагалися завести м'яч у ворота, розіграти до вірного, тому ударів було небагато.
Кияни, теж, до речі, по-старому, сподівалися на швидкі контратаки, із закиданням м'яча у вільні зони на фланг. Особливо лівий, де звично проявляв активність Вербич. На 16-й хвилині зустрічі словенець в боротьбі з Болбатом впав у штрафному майданчику, але Романов дати пенальті не наважився.
Через десять хвилин динамівський лівий крайній повинен був відкривати рахунок в грі (не дарма саме його тренер «Шахтаря» побоювався найбільше), але після ідеальної передачі Караваєва не зміг влучити у ворота, потрапивши в захисника. Опонент відповів хорошим моментом, на вістрі якого був Ісмаїлі, але героєм епізоду став не він, а динамівський голкіпер. Однак і Бойко виявився безсилим на останній хвилині першого тайму, коли донеччани розіграли кутовий удар. Невигадлива на перший погляд подача від кутового прапорця завершилася метушнею в штрафному майданчику і більярдним ударом Патрика в дальній кут.
Другий тайм активніше почали вже динамівці. Власне, по-іншому і бути не могло, адже команді Хацкевича потрібно було відіграватися. Донеччани віддали територіальну ініціативу, і гра перейшла в позиційне русло. Небезпечних моментів біля обох воріт стало і того менше. Але в одному з епізодів у штрафному майданчику донеччан Степаненко зачепив Гармаша. Епізод претендував на пенальті, але Романов і на цей раз промовчав. Через кілька хвилин «гірники» відповіли небезпечною контратакою, в якій Марлос міг ставити ефектну крапку, але не влучив у дев'ятку.
Потім матч знову на кілька хвилин затих. Щоб вибухнути на 80-й хвилині. Динамівці зрівняли рахунок. І зробили це приблизно так само, як і «гірники» - після розіграшу кутового удару. Бурда виграв єдиноборство у Мораєса і поклав м'яч точно в кут воріт П'ятова. Не минуло й трьох хвилин, як кияни повели в рахунку. Гармаш, отримавши довгий перевід з лівого флангу, здавалося, втратив м'яч, але все-таки зміг пробити. І поцілив в самий кут воріт П'ятова. Ось так, фактично за три хвилини, гра перевернулася з ніг на голову.
«Шахтар» спробував виправити становище, але часу для цього залишалося дуже мало. Далекий і неточний удар Марлоса - перша спроба. Друга у виконанні Тете виявилася більш небезпечною, але бразилець з гострого кута не зміг переграти Бойка.
А третьої спроби і не було. Чи то часу не вистачило у донеччан, чи ще чогось. Ось так «Динамо» і стало володарем Суперкубка-2019, вигравши перше в новому сезоні українське класико.
Валерій ВАСИЛЕНКО
Суперкубок України.
«Динамо» - «Шахтар» - 2:1
Микита Бурда (80), Денис Гармаш (83) - Алан Патрік (45+3)
Віталій Буяльський (45), Тамаш Кадар (72) - Давид Хочолава (29)
«Динамо»: Денис Бойко, Віталій Миколенко, Тамаш Кадар, Микита Бурда, Томаш Кедзьора, Беньямін Вербич (Георгій Цітаішвілі, 73), Володимир Шепелєв, Денис Гармаш (Сергій Сидорчук, 84), Олександр Караваєв (Карлос Де Пена, 68), Віталій Буяльський, Артем Бесєдін
«Шахтар»: Андрій П'ятов, Ісмаїлі, Сергій Кривцов, Давид Хочолава, Сергій Болбат, Манор Соломон (Тете, 66), Тарас Степаненко, Алан Патрік (Дентіньо, 88), Тайсон, Ромеро Марлос, Жуніор Мораєс
Арбітр: Віталій Романов (Дніпро)
Стадіон «Чорноморець» (Одеса)
ДИНАМО - ШАХТАР. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ