Олександр ДЕНИСОВ: «Глядач не готовий платити за трансляції УПЛ»
Директор телеканалів «Футбол» - про тендер на права показу матчів УПЛ
- 06 травня 2019, 20:20
- |
- 06 травня 2019, 20:56
- 10151
- 20
Керівник телеканалів «Футбол 1/2» Олександр Денисов проаналізував причини, за якими тендер на придбання прав на показ матчів УПЛ провалився:
- На цьому тижні УПЛ повинна оголосити про результати тендеру, але вже зараз в інформаційному просторі з'явилися повідомлення про те, що тендер, по суті, провалений. Яка позиція каналів Футбол 1/2 в цьому питанні?
- Ми спілкувалися з представниками УПЛ до тендера, під час нього і після. Ми - єдині телевізійні партнери, хто не тільки брав участь у тендері, але і консультував УПЛ. Централізація прав, в першу чергу, потрібна клубам. Оскільки канали купували права у клубів безпосередньо. Централізація всіх прав робить УПЛ дорожчою, тому клуби повинні бути зацікавлені, щоб вона відбулася. Розвиток ліги і розвиток ринку - дві паралельні історії. У них є свій конфлікт інтересів: клуби хочуть більше, телебачення вважає по-іншому.
УПЛ - це всього лише організація. Це всього лише чиновники та кабінети. Але навіть коли ми побачили, що тендер провалюється, ми не відійшли в сторону від УПЛ і продовжили консультації. Якщо ви подивіться на моє березневе інтерв'ю, там є одна ключова фраза: «Тільки тендер покаже, скільки коштують права на українські клуби». На сьогодні тендер, по суті, провалився. Немає черги за телеправа. При тому, що тендер був відкритим, як змагання. Могли зайти будь-які західні компанії, будь-які українські телеканали. На виході, УПЛ отримала нуль. За винятком телеканалів Футбол 1/2. Ми єдині, будучи лідерами спортивного мовлення в країні, пішли цивілізованим шляхом і взяли участь в тендері, подавши нашу заявку на частину прав.
Ми не планували спочатку придбання повного пакета, оскільки вважали, що якщо буде два гравці на ринку, то це була б абсолютно нормальна історія, як і в будь-якій країні.
- Фігурували суми в 15 мільйонів за повний пакет, а тепер кажуть про спробу купити пакет за 5-6 мільйонів євро...
- На сьогоднішній день 5-6 мільйонів теж не знайшлося. Чому? Давайте тепер дивитися, чи все так погано щодо УПЛ. Я не схильний вішати всіх собак на Томаса Грімма і так далі. Так, вони щось зробили неправильно технічно. Але, оголошуючи міжнародний тендер і насичуючи інформаційний простір «неймовірним інтересом» з боку гігантів на кшталт DAZN, смішно було багатьом, включаючи тих, хто давно розвиває ОТТ-бізнес на території СНД.
Будь міжнародний великий гравець, перш ніж заходити на ринок, аналізує ситуацію. Є економіка, є аналітика, є інвестиційна привабливість входу на ринок, відповідно, і ефективність. Чи є тут платний ринок? Є тут законодавство, що захищає права власника? Який тут рівень піратства? Який рівень кардшарінга? Чи можна, маючи тут телеправа, отримати прибуток? Наскільки розвинена система HoReCa (коли власники готелів, ресторанів роблять відрахування за право показувати канали в своїх закладах)?
Точно також аналізують і українські транслятори: як монетизувати цей продукт? Скільки може платити наш телеглядач. Потрібно чітко вирахувати платоспроможність населення. Скільки людина може платити за телебачення, так само як і скільки платити необхідні речі та послуги. Звичайно, можна мріяти про ті абонентські платежі, які здійснюють в західних країнах, але ми, прораховуючи нашу ситуацію, розуміємо, що не можемо дати стільки, скільки мріяли б отримати клуби. Телеглядач просто не готовий платити».