Як правильно робити флай-йогу

Флай йога, інструкція для виконання вправ

Fly-йога - один із способів залишатися у формі і боротися зі стресом. Традиційна практика Асан корисна для душі і тіла, при цьому флай-фітнес має ряд переваг:

Але щоб практика повітряних вправ приносила тілу тільки користь, необхідно правильно нею займатися.

Флай-йога - це комбінований вид тренувань, що поєднує елементи гімнастики, пілатесу та традиційної йоги.Виконують вправи в підвішеному над землею стані з використанням специфічного інвентарю: гамаків,обручів, тканин, ременів, трапецій.

Аспекти трансформації

Суть трансформації

Здоров'я

Тіло: флай-йога для схуднення покращує фізичну форму. Зосередьтеся на енерговитратних вправах, що розвивають силові показники.

Флай-йога для початківців розвиває гнучкість, витривалість, готує тіло до складних асанам.

Дух: стан польоту сприяє медитативним практикам,очищає розум від стресу, знімає фізичну напругу, допомагає повному розслабленню.

Мислення

Флай-йога в щоденному розкладі формує стійкі нейронні зв'язки, стимулює вироблення ендорфінів, розвиває здорове мислення. Регулярно практикуючі повітряні асани,можна«перевернути»свідомість, інакше поглянути на речі, розвинути нестандартне мислення.

Рішучість

Філософія йоги фокусується на кінцевій меті. Вона допомагає культивувати «тапас» (рішучість) - життєву силу і енергію, необхідну для досягнення поставлених цілей.

Чим корисна флай-йога

Fly-йога підійде як початківцям, так і досвідченим спортсменам. Виділимо 5 основних переваг перед іншими заняттями спортом:

  1. Витягування хребта. Гамак допомагає усунути дискомфорт в хребті, що виникає через сили тяжіння, знімає навантаження з хребтів і суглобів. Щоб утримувати тіло у висячому положенні або в перевернутому стані,в роботу включаються м'язи-стабілізатори, зміцнюється м'язовий каркас, що підтримує хребет.
  2. Розвиток дихання. При виконанні асан особлива увага приділяється правильному, контрольованому диханню. Це розвиває функціональний об'єм легенів і діафрагмове дихання, підвищує рівень насичення крові киснем, стимулює роботу лімфатичної системи.
  3. Поліпшення гнучкості. Гнучке тіло дає більше мобільності в звичайному житті, розвиває навички для виконання більш складних асан.
  4. Антистрес. Інверсійні пози стимулюють приплив крові до голови, насичують мозок киснем, допомагають усунути стрес, заряджають енергією.
  5. Немає ефекту «перетренованості». Перевага флай-фітнесу в тому, що навіть при щоденних тренуваннях тіло не закріпачується.Головне - прислухатися до особистих відчуттях, внутрішньому стану.

Як правильно практикувати

Fly-йога має безліч варіантів, кожен з яких характеризується своїми плюсами і мінусами: одні види практики орієнтовані на схуднення, інші - на духовне самопізнання, розслаблення,треті - на загальний фізичний розвиток. Флай-йога, вправи якої підібрані для досягнення конкретні цілі, буде давати максимальну ефективність.

Флай-йога: вправи для новачків

Аерогравітаціонние вправи необхідно виконувати плавно, концентруючись на диханні, відчуттях в тілі.Правильне дихання - це фундамент, без якого всі зусилля будуть марними. Йому присвячено цілий розділ практики - пранаяма (на ньому ми зупинимося докладніше пізніше). Виконуючи асани, наведені нижче, не забувайте дихати повільно і глибоко, підтримувати ритм і задіяти діафрагму.

Асана «Гора»

Асана «Собака мордою вниз»

Асана «Метелик»

Асана «Поздовжня складка»

Асана «Грецький бігун»

Вважається, що fly-йога легше, ніж класичні напрямки йоги. Але все ж новачкам краще займатися в супроводі інструктора, який зможе контролювати правильність виконання Асан. Це вбереже недосвідчених спортсменів від травм або помилок.

Флай-йога для схуднення

Якщо ваша мета - флай-йога для схуднення, то тренувальна програма повинна складатися з енергозатратних вправ на баланс, доповнених комплексом розтяжки.

Асана «Міст»

Асана «Плуг»

Асана «Стійка на голові»

Асана «Воїн»

Асана «Верблюд»

Флай-йога для дітей

Флай-йога для дітей - один із способів розвинути дитини емоційно і фізично. З дітьми повинен займатися тільки кваліфікований інструктор, щоб контролювати правильність виконання вправ з урахуванням дитячої фізіології.

Для дітей рекомендується складати індивідуальні програми, підлаштовуючись під фізичні і психологічні особливості дитини: робити упор на вестибулярний апарат, силові асани, розвиток гнучкості.

Принципи правильного дихання

Техніка дихання важлива не тільки досвідченим практикам, але і новачкам. Від неї залежать як емоційний стан, так і фізичні відчуття. Це потужний інструмент управління психосоматикой, що дозволяє виходити на нові рівні сприйняття.

Ази пранаями вчать:

  1. Дихати "животом" (діафрагмою): на вдиху груди залишаємо нерухомою, а живіт надуваємо, на видиху - втягуємо живіт. Так збільшується амплітуда роботи діафрагми і робоча область легких (кисень проникає в нижні частки).
  2. Дихати повільно іглибоко:це дозволяє накопичити позитивну енергію і розслабити тіло.
  3. Тримати ритм: при зміні асани важливо не збиватися з рівномірного дихання. Рухи, спрямовані вгору робимо на вдиху, спрямовані вниз - на видиху. Під час статичних вправ не затримуємо дихання.

Кому протипоказана fly-йога

Флай-йога, користь якої незаперечна, все ж має ряд протипоказань. Не варто практикувати повітряні елементи:

Відповідаємо на питання

  1. Що вдягати на заняття? Для асан в гамаках буде зручний, еластичний одяг без прикрас, блискавок, гострих деталей (щоб уникнути зачепів за полотно). Краще, якщо костюм облягає, і повністю закриває тіло (це полегшить ковзання по полотну). Як альтернативу використовуйте накладки для зап'ясть, легінси, закривають щиколотки, обтягуючі футболки з рукавами, що прикривають зону пахв.
  2. Як вибрати інструктора?

Мета практики - не тільки фізичний розвиток, а й духовне. Інструктор (або вчитель) повинен підходити вам за темпераментом, темпу, рівню підготовки. Він повинен ділитися досвідом, а не насаджувати свої ідеї, допомагати розслабитися, а не дратувати. Тільки так з ним буде комфортно пізнавати себе, а також освоювати культуру антигравітаційної практики.

  1. Чи можна займатися самостійно?

Якщо рівень підготовки дозволяє займатися самостійно, то можна освоювати нові асани по відео урокам.

  1. Як часто потрібно тренуватися?

Кількість тренувань залежить від бажання, підготовленості і самовідчуття спортсмена. Рекомендується залишати один день для відпочинку, відновлення організму, акумуляції енергії. Новачки можуть почати з двох занять на тиждень для освоєння базового рівня асан, підтримки м'язів в тонусі. Три-чотири заняття - це «просунутий» рівень, який підійде тим, хто прагне до швидких результатів.

Віктор Курко Sport.ua
Читайте нас в Telegram