Снаряди падали на поміст. Верняєв розкритикував умови чемпіонату України
Чемпіонат України зі спортивної гімнастики організувала Стелла Захарова
- 06 листопада 2024, 05:29
- |
- 06 листопада 2024, 05:55
- 383
- 0
Олімпійський чемпіон 2016 Олег Верняєв розкритикував проведення чемпіонату України зі спортивної гімнастики, який організувала віце-президент УФГ Стелла Захарова:
«Довго думав, як буде правильніше та доцільніше прокоментувати ситуацію, яка склалася не тільки під час та після проведення так званого цьогорічного ЧУ, а й в принципі у спортивній гімнастиці зокрема. Так, я можу та маю право це коментувати, як олімпійський чемпіон, чемпіон світу та Європи. Я присвятив спортивній гімнастиці понад 20 років свого життя.
Стисло не вийде занадто багато накопичилося за цей час. Найкращі тренери топових спортсменів та легенди гімнастики вже висловили свою думку щодо проведення чемпіонату України.
Чемпіонат України - це змагання, які необхідні для відбору кращих спортсменів країни для участі у міжнародних змаганнях та ОІ 2024. Це захід не для юніорів, не для дітей, яких тягнули з різних регіонів для кількості та штучного створення масштабності події. ЧУ проходив вже після проведення ОІ. На ньому логічно не було жодного топового спортсмена зі збірної. Кожен зі збірної України у цей час виступав на клубних змаганнях в різних країнах, про що знала віце-президент Української федерації гімнастики. Але попри це, запевнила Міністерство молоді та спорту України в тому, що декілька учасників ОІ все ж таки будуть приймати участь.
Доцільність заходу саме у цей час вже викликає питання. Для кого? Для чого? Щоб що? Віце-президент УФГ, яка як раз і організувала цей захід, додала, що, якщо ми не приймаємо участі у ЧУ, то для участі в офіційних міжнародних змаганнях нового олімпійського циклу для кожного з нас двері зачинені. Цікаво.
ЧУ був перетворений на шоу однієї людини. Величезні гроші у війну [за даними журналістських розслідувань на захід було витрачено понад 6 мільйонів гривень] витрачаються не на розвиток спорту, не на облаштування залів, а на самопіар організатора. У нас є олімпійські чемпіони, призери олімпіад, чемпіонатів світу та Європи, але про них - ні слова!
Про «безпеку» взагалі нема чого говорити: снаряди падали просто на помості під час роботи спортсменів. Спортсмену сказала організатор: «Ну, нічого, живий же?» І це залишиться без наслідків? Здоров'я і розвиток спортсменів нікого не хвилює. Це не просто помилка - це зрада спорту і тих, хто присвятив йому своє життя.
А ще ультиматуми замість підтримки спортсменів. Віце-президент УФГ ставить перепони молодим спортсменам, відмовляючи їм у виїзді на змагання за кордон, дозвіл дається лише за особистими симпатіями. Талановитих хлопців позбавляють можливості отримати досвід заради чужих амбіцій. Мені особисто відмовили у виїзді з тренером, який був потрібен на зборах. У відповідь: «Ти сам впораєшся».
Кожен, хто причетний до спортивної гімнастики, не може залишатися осторонь. Якщо ми це не зробимо зараз, не надамо цьому ще більшого розголосу, то спортивна гімнастика в нашій країні не буде мати навіть маленького шансу на розвиток. Потрібно створити здорове середовище для розвитку та популяризації спортивної гімнастики, де кожному, хто любить наш вид спорту, знайдеться місце».