ОІ-24. Волейболісти Польщі у півфіналі перемогли збірну США

Вперше за багато років польська команда вийшла до фіналу і вже гарантувала собі медалі Олімпіади

Сьогодні на Олімпійських іграх у Парижі відбуваються півфінальні матчі чоловічого волейбольного турніру. В першому з них зустрічалися збірні Польщі та США. Незважаючи на те, що поляки є дворазовими чемпіонами світу та діючими чемпіонами Європи, Олімпіаду вони вигравали вже у далекому 1976 році. А за чотири роки програли в поєдинку за третє місце Румунії. Щодо американців, то вони тричі піднімалися на верхній щабель олімпійського п'єдесталу пошани (останнього разу у 2008 році), а у 2016 році здобули бронзові нагороди.

Цю зустріч краще розпочала європейська команда, яка виграла стартовий сет 25:23. Друга партія також завершилася з мінімальною перевагою, але на користь збірної США 27:25. Третій сет поляки просто провалили, поступившись суперникам 14:25, натомість у четвертій партії знову виявилися сильнішими, вигравши у запеклій боротьбі 25:23.

Отже, все вирішувалося на тай-брейку. Його найкраще провели волейболісти Польщі, які першими прийшли до матчболу 14:10. Втім, американці ще зберігали інтригу, взявши три очки поспіль - 14:13. І все ж таки останнє слово в цьому поєдинку було за поляками 15:13.

У складі переможців 26 очок набрав відомий у світовому волейболі догравальник Вільфредо Леон, а у збірній США 24 очки приніс своїй команді не менш відомий діагональний Метью Андерсон.