НОК України звернувся до ITF та МОК з приводу допуску тенісистів рф та рб
Олена Весніна та Мірра Андрєєва лайкали пости на підтримку війни
- 23 березня 2024, 02:17
- |
- 23 березня 2024, 02:32
- 1127
- 1
Президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт, в.о. Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний та президент Федерації тенісу України Сергій Лагур звернулися до президента Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха та президента Міжнародної тенісної федерації (ITF) Девіда Хаггерті у зв'язку з рішенням останньої дозволити російським та білоруським тенісистам змагатися разом на одному полі.
У листі вказується, що правила нейтралітету МОК, спочатку опубліковані у березні 2023 року та оновлені у грудні 2023 року для Олімпійських ігор у Парижі 2024 року, явно зазначають, що «команди атлетів з російським або білоруським паспортом не можуть бути розглянуті» та «не можуть брати участь в Олімпійських іграх Париж 2024». Це є суттєвим для мандату МОК та МПК, згідно з яким власники російських та білоруських паспортів можуть змагатися лише як індивідуальні нейтральні спортсмени.
Крім того у листі наводяться факти підтримки російськими атлетами загарбницької війни проти України. Зокрема, 8 грудня 2022 року Вероніка Кудєрмєтова була нагороджена медаллю «100 років формування Татарської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки». російська тенісистка особисто отримала свою нагороду від Президента Татарстану, Рустама Мінніханова, який був під санкціями Канади та США за підтримку російської агресії.
Єлена Весніна та Мірра Андрєєва вподобали кілька постів на підтримку російської агресії та путіна.
Анастасія Потапова відвідала матч WTA, одягнена у футболку спартак. На футболці також було ім'я санкціонованої компанії лукойл.
Попри те, що ITF може мати причини, пов'язані з конвенцією, які підтримують це рішення, підписанти листа наполегливо закликають переглянути цей підхід. Сприйняття громадськістю пар російських або білоруських тенісистів, які змагаються на подіях проти інших пар на основі національності, неминуче вказує на те, що вони представляють свої країни. Це кардинально суперечить ширшому підходу, узгодженому МОК та МПК, який забороняє представництво російської або білоруської держави на міжнародних спортивних змаганнях, тим самим виключаючи команди з цих країн.
Також непохитною залишається позиція України: допоки російські війська, підтримувані білоруським урядом, продовжують свою жорстоку війну проти українського народу, представники країн-акресорів мають бути відсторонені від участі у будь-яких міжнародних змаганнях, у будь-якому статусі.