Англійські експерти жорстко критикують Зінченка. Чи мають вони рацію?

Валерій Василенко – про ситуацію навколо українського «каноніра»

До різкої зміни оціночних суджень, як і несподіваної зміни погоди, потрібно просто звикнути. Тому що в обох випадках не вдасться дивитися та мислити глобально. Навпаки, виходить лише так: «що бачу, те й співаю».

Після невдалого поєдинку проти «Ліверпуля» український захисник «Арсенала» Олександр Зінченко отримав від британських експертів неабияку порцію критики. Як і слід було очікувати, критики однобічної, зневажливої.

Експерти різних мастей «штурхають» Олександра за той злощасний момент, коли він не зміг заблокувати прохід Салаха, після якого єгиптянин забив гол, зрівнявши рахунок у матчі.

Той поєдинок «Ліверпуля» та «Арсенала» я теж бачив. І зізнаюся, що, незважаючи на мою глибоку симпатію до «Зіни», маю зауважити, що той конкретний матч він якщо і не провалив, то, як мінімум, зіграв невдало. І за фактом саме його конкретна вина у тому, що нічого не зміг протиставити форварду «червоних».

Однак, на відміну від англійських критиків, які можуть собі дозволити дивитися на речі в дуже вузькому просторі, фактично в режимі «тут і тепер», я на таку хворобу «лівизни» не страждаю. На відміну від них, яким потрібно продавати себе від матчу до матчу, мені таке просто ні до чого. Тому я можу собі дозволити дивитися на світ ширше. Я знаю, що зрештою залишусь у меншості, але це, даруйте, мій привілей.

Але зараз дозволю собі вкотре згадати про привілеї інших. Отже, що конкретно говорили британські експерти та ЗМІ про гру українця в матчі проти «Ліверпуля». Далі будуть цитати.

Колишній захисник «МанЮнайтед» та збірної Англії Гаррі Невілл: «Треба прибрати Зінченка, треба подивитися на лаву для запасних. Він - це тягар. Знову він втрачає м'яч проти такого гравця як Салах».

Ще один колишній гравець «МЮ» та збірної Англії Оуен Харгрівз вторить своєму колишньому партнеру: «Зінченко - єдина слабка ланка «Арсеналу».

Підливає олії у вогонь і колишній захисник «Сандерленда» та збірної Англії Майкл Грей: «Вважаю, що Олександр може коштувати «Арсеналу» титулу АПЛ. Це дуже велика проблема команди».

Раніше по Зінченку «проїхався» колишній футболіст «Ліверпуля» та збірної Англії Майкл Оуен (після виїзного матчу «канонірів» у ЛЧ проти «Ланса»): «Зінченко постійно перебував у півдорозі до тієї позиції, в якій мав перебувати. Він повинен був акцентовано грати у відборі, або ж зближуватися з опонентом. Але він залишався на місці. Він не повинен дозволяти супернику так легко проходити себе. Останнім часом він став якимось повільним».

Якщо вам здається, що на Зінченка «котять бочку» відомі противники «Арсенала», то, на жаль, до їхніх струнких голосів приєдналися і колишні гравці «канонірів».

Зокрема, Пол Мерсон. Він вважає, що від Зінченка проти «Ліверпуля» була погана оборонна робота. Це мій привід для занепокоєння. На мій погляд, Зінченко потрібний для матчів проти команд із нижньої частини турнірної таблиці. Але не для поєдинків проти великих хлопців».

Мені здається, всього цього навіть більше, ніж достатньо, щоб зрозуміти спрямованість критичних стріл та й взагалі риторики тамтешніх фахівців та експертів стосовно українського легіонера «Арсенала».

В даному випадку напрошується цілком логічний висновок, що Зінченко просто піддається цілеспрямованому цькуванню. І що всі ті експерти - ну, як мінімум, ангажовані та суб'єктивні.

У такій постановці питання справді щось є. Однак, на мій погляд, все дещо інакше. Все складніше А може, й набагато простіше. Зважаючи, з якого боку подивитися.

***

Вище я згадував про те, що відомі особи коментують події, що відбуваються, якраз у розрізі «тут і зараз». Їм абсолютно не потрібний, не цікавий контекст, тло, обставини.

Getty Images/Global Images Ukraine. Олександр Зінченко проти Мохамеда Салаха

Зінченко дав себе обіграти Салаху - отже, він - «найслабша ланка команди». В даному випадку зовсім не обов'язково метушитися і шукати причини постійних розривів між ігровими ланками «Арсенала», розуміти, чому просіла опорна зона, чому Зінченко виявився фактично один проти Салаха, з яким, за визначенням, не може конкурувати за швидкістю. Навіщо це робити, якщо є видима вершина айсберга? Адже люди все це слухатимуть, люди все це читатимуть.

І скажу вам по секрету, що людям саме такі «рецензії» від відомих медійних осіб і потрібні: такі, що б'ють навідмаш. Як, наприклад, свого часу робив Леоненко.

Адже головне в даному випадку - розігнати «хвилю», підняти хайп, збільшити кількість переглядів, лайків та коментарів. Це легко досягається фразою «сам дурень» або «ваша дочка повія». І байдуже, що у вас син. Все одно не вийде відмитися, тому що за фактом все одно виправдовуватимешся.

Я дуже хочу сподіватися, що Зінченко байдужий до такої критики. Адже, за великим рахунком, усі ці Невілли - випадкові пасажири, аж ніяк не безгрішні у своїй футбольній кар'єрі, які зараз прагнуть залишатися на плаву і на чужому святі життя вихопити і собі солодкі булочки. У мільйони разів важливіша для Сашка оцінка Артети. Якщо тренер йому довіряє, то все нормально. Тренер вкаже на проблеми та шорсткості, а футболіст їх намагатиметься вирішити.

Однак, з іншого боку, тут треба розуміти і ще от що. Я далекий від думки, що Мерсон і товариші особисто ополчилися на «Зіну». Я більш ніж впевнений, що у разі наступного вдалого поєдинку Зінченка за «Арсенал» експерти в один голос його розхвалюватимуть. Так, як раніше в один голос його «знищували».

Навіщо далеко ходити - згадайте хоча б гру та гол Олександра у ворота «Бернлі». Тоді не лише вболівальники, а й фахівці в унісон співали здравниці, стверджуючи, що «Зінченко провів суперматч» і що він «найкращий у команді».

Згадайте й аналогічні ситуації з іншими нашими повпредами в АПЛ - Мудриком та Миколенком. Віталія вбивчо критикували на старті сезону, але потім швидко «перевзулися». Як і стосовно Михайла: варто йому відзначитись результативною дією, як його носять на руках. А не виходить - одразу ж говорять про викинуті на вітер мільйони.

І так буде завжди, бо футбольне (та й не лише) життя рухається від матчу до матчу, від події до події. Дивитися на речі глобально багатьом ніколи, та й навіщо, адже потрібно бути в тренді прямо зараз.

Тому не дивуйтеся, якщо вже в наступній грі «канонірів» Зінченко зіграє чудово, і відразу отримає купу компліментів. Собакам - гавкати, а каравану - йти.

Валерій Василенко Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 18 травня 2024, 20:45 5

Поєдинок за абсолют пройде ввечері 18 травня у саудівському Ер-Ріяді

Коментарі