Збірна України з волейболу вийшла до 1/8 фіналу чемпіонату Європи

У заключному матчі групи В підопічні Угіса Крастіньша перемогли Іспанію 3:0

Чоловіча збірна України з волейболу сьогодні завершила груповий етап чемпіонату Європи з волейболу матчем із Іспанією. Щоб продовжити виступ у турнірі, нашим волейболістам треба було не просто перемагати, а обов'язково з рахунком 3:0 або 3:1.

Зі старту першої партії українці відпустили суперників на три очки 2:5, але вже незабаром не лише вирівняли ситуацію 8:8, а й самі вийшли вперед 9:8. Ще трохи пізніше вже підопічні Угіса Крастіньша повели із різницею у три очки 14:11. А коли на табло рахунок став 19:14 на користь України, подумалося, що їм уже не важко буде довести цю партію до позитивного результату. Але похвилюватися довелося. Іспанцям вдалося скоротити відставання навіть до мінімального 21:20. Добре, що наприкінці вдало зіграли Юрій Семенюк та Василь Тупчій, завдяки чому жовто-сині виграли 25:21.

У другому сеті українці спробували продовжити у тому ж ключі та повели 7:4, 9:6. Але іспанці, у свою чергу, здобули три очки і зрівняли рахунок 9:9. Втім наша команда знову зуміла піти у невеликий відрив, який ближче до кінця партії виріс до п'яти очок 23:18, а остаточний рахунок виявився таким самим, як і в першому сеті 25:21.

І в третій партії українські волейболісти спочатку зробили собі непоганий доробок 5:2, 9:4. 12:8, 15:10. Саме після цього результату Василь Тупчій невдало провів дві атаки, згодом українці пропустили ейс та блок суперників. На табло з'явилися цифри 15:14, а невдовзі рахунок зрівнявся 16:16. Але добре те, що добре закінчується. Україна зробила вирішальний ривок та виграла сет 25:19.

Таким чином, здобувши перемогу 3:0, збірна України вийшла до 1/8 фіналу. З чим ми її вітаємо!

Склад збірної України у цій грі був таким: Юрій Семенюк (набрав 9 очок), Юрій Синиця (2), Олег Плотницький (15), Владислав Щуров (1), Василь Тупчій (15), Ілля Ковальов (12), Олександр Бойко (ліберо) - стартовий. На заміну виходив Віталій Кучер (1)