Стражники-рекордсмени: найдорожчі трансфери воротарів в історії

Розповідаємо про рекордні угоди за участю голкіперів

Топ-клуби готові сплачувати великі суми за польових гравців. Голкіпери часто губляться у загальному потоці трансферів. Але все ж таки трапляються угоди, які стають рекордними і для воротарів. Ці люди мають дуже відповідальну позицію на полі, оскільки вони починають атаки своєї команди і перешкоджають чужим. Тому й цінувати їх слід належним чином. Далі розповімо про найдорожчі трансфери воротарів в історії.

Мануель Ноєр (з «Шальке» до «Баварії», 30 млн євро)

«Баварія» - лише другий клуб у кар'єрі Ноєра. Свій шлях німець розпочинав у «Шальке», звідки й перейшов до мюнхенського клубу влітку 2011 року. Сума трансферу склала 30 млн євро. Футболіст уже 12 років провів у складі «рекордмайстра» та ще до завершення кар'єри затвердився у статусі клубної легенди. На рахунку 37-річного голкіпера 488 матчів за «Баварію», 233 з яких - «сухі», тобто майже половина. Немає сумнівів, що Ноєр залишиться першим номером мюнхенського клубу, незважаючи на солідний вік. У німця, як і раніше, велике бажання захищати ворота «рекордмайстра».

Яспер Сіллессен (з «Барселони» до «Валенсії», 35 млн євро)

Влітку 2019 року «Валенсія» заплатила «Барселоні» пристойні 35 млн євро за голкіпера Яспера Сіллессена. Сума була солідною, враховуючи те, що за 3 сезони в каталонському клубі нідерландець провів лише 5 матчів у Ла Лізі. «Кажани» повірили в гравця, але їхню співпрацю навряд чи можна назвати успішною. У першому сезоні у складі «Валенсії» Яспер зіграв 24 матчі в Ла Лізі, у другому - лише 10, у третьому - 17. Все закінчилося тим, що минулого літа «кажани» продали 34-річного голкіпера в нідерландський «Неймеген» всього за 1 млн євро.

Тібо Куртуа (з «Челсі» до «Реала» Мадрид, 35 млн євро)

Трансферна вартість Куртуа та Сіллессена виявилася однаковою, але результат - протилежним. Бельгієць одразу (з 2018 року) став першим номером «королівського клубу» і залишається у цьому статусі досі. У кожному з чотирьох останніх сезонів Ла Ліги 31-річний голкіпер проводить понад 10 «сухих» матчів. У цьому ж проміжку він пропускає в середньому менше 1 голу за матч. Це хороші показники. Куртуа багато разів рятував «вершкових» і продовжує це робити. Вік у бельгійця оптимальний для гравця його позиції, тож співпраця між сторонами обіцяє бути ще довгою.

Getty Images/Global Images Ukraine. Тібо Куртуа

Едерсон (з «Бенфіки» до «Манчестер Сіті», 40 млн євро)

«Бенфіка» вміє вигідно продавати гравців. «Орли» підписали Едерсона з «Ріу Аве» влітку 2015 року за 500 тис. євро. Через 2 роки вони продали його «Манчестер Сіті» за 40 мільйонів. Але «містяни» навряд чи пошкодували про витрачену суму. Цим трансфером вони на довгі роки закрили позицію першого номера. Бразилець одразу став основним стражником воріт «Манчестер Сіті» і залишається ним досі. Едерсон регулярно входить до трійки найкращих голкіперів АПЛ за кількістю «сухих» матчів, а в кількох сезонах і очолював цей рейтинг. Чемпіони Англії не завжди вгадують із трансферами, але з 29-річним бразильцем спрацювали чудово.

Андре Онана (з «Інтера» в «Манчестер Юнайтед», 52,5 млн євро)

Цей трансфер - найсвіжіший. Заради Онана манкуніанці попрощалися з Давідом Де Хеа, який був першим номером команди протягом 12-ти років. Головний тренер «МЮ» Ерік тен Хаг хотів підписати саме цього голкіпера. Переговори з «Інтером» не були простими, але все ж таки 27-річний голкіпер опинився на «Олд Траффорд». Камерунець провів хороший минулий сезон - виграв конкуренцію у Саміра Хандановича та допоміг «нерадзуррі» дійти до фіналу Ліги чемпіонів. «Чорно-сині» гідно оцінили воротаря. В АПЛ він не розгубиться.

Джанлуїджі Буффон (з «Парми» до «Ювентуса», 53 млн євро)

Буффон перейшов до «Ювентуса» з «Парми» у далекому 2001-му році. «Б'янконері» заплатили за гравця 53 млн євро - величезні гроші на ті часи. Навіть зараз далеко не всі клуби можуть дозволити собі такі угоди. Минуло вже 22 роки, але цей трансфер досі залишається у трійці найдорожчих серед воротарів. Буффон сповна відплатив «Ювентусу» за довіру та вкладення. Італієць провів у туринському клубі більшу частину кар'єри, виграв 21 трофей і став легендою «б'янконері». Наразі 45-річний голкіпер виступає у рідній «Пармі», якій допомагає повернутися до еліти.

Getty Images/Global Images Ukraine. Джанлуїджі Буффон

Алліссон (з «Роми» до «Ліверпуля», 62,5 млн євро)

До приходу Аліссона «Ліверпуль» багато пропускав - по 40-50 голів за сезон. З приходом бразильця пожежі біля воріт «червоних» затихли, хоча в них, як і раніше, трапляються невдалі періоди. Наприклад, минулого сезону мерсисайдці лише в АПЛ пропустили 47 м'ячів. Але загалом трансфер Аліссона можна вважати успішним. Не без допомоги 30-річного голкіпера «Ліверпуль» став чемпіоном Англії та виграв Лігу чемпіонів. Бразилець залишається першим номером «червоних» і продовжує змагатися зі своїм співвітчизником із «Манчестер Сіті» за звання одного з найкращих воротарів Прем'єр-ліги.

Кепа Аррісабалага (з «Атлетика» до «Челсі», 80 млн євро)

Трансфер Кепи - найдорожчий в історії серед воротарів. Влітку 2018 року «Челсі» заплатив «Атлетику» за гравця 80 млн євро. За ці 5 років було все: іспанець видавав гарні відрізки, робив неймовірні сейви, відмовлявся йти на заміну, втрачав та повертав місце у стартовому складі. Кар'єра 28-річного голкіпера в лондонському клубі така ж суперечлива, як і результати синіх в останніх сезонах. Але гравець та клуб підходять один одному. Без їхніх взаємин на «Стемфорд Брідж» було б нудно.

Текст: meta.ua/sport

Сергій Циба Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 26 грудня 2024, 02:27 2

Відомий тренер поділився думками про цей поєдинок

Коментарі