Реванш не відбувся. Україна знову програла Туреччині у фіналі Євроліги

Підопічні Угіса Крастіньша поступилися суперникам у вирішальному матчі з рахунком 2:3

Національна збірна України зазнала поразки сьогодні у фіналі Золотої Євроліги з волейболу 2023 серед чоловіків. У хорватському місті Задар українці зустрічалися з командою Туреччини і програли з рахунком 2:3.

Початок матчу вийшов для наших хлопців просто чудовим. У стартовому сеті вони були на голову сильніші за своїх суперників і не залишили їм жодних шансів - 25:14.

Втім, турецькі волейболісти у другій партії виглядали вже зовсім інакше, нав'язавши українцям справжню боротьбу. Довгий час на майданчику була рівновага, але наприкінці збірна Туреччини зіграла надійніше і досягла успіху 25:22.

Наша команда мала брати третій сет, коли повела незадовго до його закінчення 18:14. Але таку солідну перевагу втримати не вдалося, і незабаром попереду були турецькі волейболісти 22:20. Деяка надія на перемогу з'явилася після того, як збірна України змогла відіграти два сетболи за рахунку 22:24. На жаль, два наступні розіграші залишилися за Туреччиною 26:24.

Четверта партія вийшла досить нервовою з обох боків. Було багато зупинок у грі та розмов з арбітрами. Наставник українців поміняв зв'язуючого і замість Віталія Щиткова на майданчик вийшов Юрій Синиця. А ще ми побачили серію ейсів у виконанні Олега Плотницького та потужні удари Василя Тупчія. Партію українці виграли 25:22 і тепер доля першого місця мала вирішитися на тай-брейку.

Що трапилося у п'ятому сеті, сказати важко. Українці його відверто провалили. Вже на старті вони поступалися суперникам 0:3, 1:5, 2:8. Потрібно було рятувати ситуацію. На жаль, рахунок продовжував зростати на користь збірної Туреччини. Остаточний підсумок - 15:6.

Українці грали у такому складі: Ілля Ковальов (набрав 17 очок), Дмитро Терьоменко (10), Віталій Щитков (3), Олег Плотницький (20), Юрій Семенюк (10), Василь Тупчій (13), Дмитро Канаєв (ліберо) - стартовий. На заміну виходили Тимофій Полуян (1), Євген Кисилюк (1), Владислав Щуров (0), Юрій Синиця (0).

Третє місце у турнірі посіла збірна Хорватії, яка у «бронзовому фіналі» перемогла Чехію 3:0.

3:0 (25:23, 25:18, 25:20)

Таким чином, як і в 2021 році збірна України зазнала поразки у фіналі Золотої Євроліги від команди Туреччини.

Ігор Заржицький Sport.ua
По темі:

Бокс | 18 травня 2024, 03:50 31

Sport.ua разом із GGBET анонсує головний поєдинок суперважкої вагової категорії в боксі за 25 років