Ні – участі спортсменів рф та рб! Заява представників спорту 35 країн
У заяві засуджується рішення МОК щодо допуску спортсменів країн-агресорів
- 04 травня 2023, 22:07
- |
- 04 травня 2023, 23:56
- 7722
- 7
Представники 35 країн підготували спільну заяву, в якій відреагували на рекомендацію Міжнародного олімпійського комітету від 28 березня 2023 року допустити до змагань спортсменів з росії та білорусі у статусі індивідуальних нейтральних атлетів. Відповідна заява з'явилася на сайті уряду Великобританії.
Наприкінці березня МОК рекомендував міжнародним спортивним федераціям повернути атлетів з росії та білорусі до змагань. Допуск міг бути відновлений у статусі нейтральних спортсменів, крім того, атлети цих країн повинні не мати відношень до силових структур, а також не висловлювати активної позиції на підтримку війні в Україні.
Після оновлених рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету частина спортивних федерацій зголосилася повернути атлетів з росії та білорусі до змагань. А міжнародна федерація дзюдо допустила до чемпіонату світу одразу 20 атлетів з цих країн, більша частина з яких мали відношення до центрального спортивного клубу армії.
Через місяць після виходу оновлених рекомендацій МОК представники 35 країн підготували спільну заяву, в якій висловили свою позицію щодо ситуації з поверненням спортсменів росії та білорусі до змагань.
У заяві зазначається, що в рекомендаціях МОК не піднята частина питань, які стосуються фінансування спортсменів з росії та білорусі державою, їхньої приналежності до силових структур, а також механізмів забезпечення виконання всіх умов, на основі яких їх допускають до міжнародних змагань.
«Ми, міністри та старші посадові особи, відповідальні за спорт, наших держав-однодумців, звернули увагу на рекомендовані умови участі для індивідуальних нейтральних атлетів та допоміжного персоналу з російським або білоруським паспортом у міжнародних спортивних змаганнях та супровідну заяву для преси, опубліковану Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) 28 березня 2023 року.
Наголошуємо на тому, що російській державі, яка двічі порушила олімпійське перемир'я, не можна дозволяти використання спорту для легітимізації її варварського та неспровокованого вторгнення в Україну. Тоді як білоруська держава не мусить мати можливості використати спорт для легітимізації своєї співучасті у загарбницькій війні росії.
Щодо рекомендацій МОК, нам зрозуміло, що хоча деякі аспекти наших серйозних занепокоєнь, які ми підняли у нашій колективній заяві від 21 лютого 2023 року, були відреаговані Міжнародним олімпійським комітетом, все ще залишаються істотні питання, не лише щодо військових зв'язків атлетів, державного фінансування, визначення команд, але й механізми забезпечення виконання.
Учергове підкреслюємо, що наша позиція не є дискримінацією проти окремих осіб на основі їхнього паспорта. І ми поважаємо права всіх атлетів на ставлення без жодної дискримінації відповідно до Олімпійської хартії. Зосереджені на чесному спортивному змаганні, як і на забезпеченні того, щоб російські та білоруські спортсмени за ніяких обставин не виступали як представники своїх держав, що МОК також прагне забезпечити завдяки своїм рекомендаціям.
Повністю поважаючи автономію спортивних організацій, ми будемо уважно стежити за виконанням рекомендацій МОК міжнародними спортивними федераціями упродовж найближчих тижнів. Якщо ці проблеми не будуть вирішені, очікуємо перегляду МОК свого підходу».
Під спільною заявою підписалися представники 35 країн: Австралії, Австрії, Албанії, Бельгії, Болгарії, Великої Британії, Греції, Данії, Естонії, Ісландії, Іспанії, Ірландії, Італії, Канади, Кіпру, Латвії, Литви, Ліхтенштейну, Люксембургу, Нідерландів, Німеччини, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, Португалії, Республіки Кореї, Словаччини, Словенії, США, України, Фінляндії, Франції, Чехії, Хорватії, Швеції та Японії.
Від України під заявою підписався очільник НОК України та міністр спорту Вадим Гутцайт.