САЛАДУХА: «Лише тиск змусить Баха заблокувати росії вхід на ОІ»

Народна депутатка України та колишня легкоатлетка – про рішення МОК повернути росіян у спорт

На думку Ольги Саладухи, повернення росіян в світовий спорт можливе лише після припинення війни, деокупації України в кордонах 1991 року, компенсації втрат, яких зазнала спортивна інфраструктура.

«Вчора президент МОК Томас Бах оприлюднив нові рекомендації щодо допуску росіян і білорусів до міжнародних спортивних змагань.

На жаль, він фактично дав «зелене світло» федераціям на їх поступове повернення.

Так, під нейтральними прапорами, в некомандних видах спорту і за виключенням тих, хто служить в армії рф. Але ми розуміємо, що для України це дуже поганий сигнал.

Всі критерії, які виставив МОК, є напівмірами. Вони залишають привідкритими двері агресорам у світовий спорт. Адже виступати зможуть ті, хто не засуджує злочини росії та бере кошти з російського держбюджету.

А на етапі розробки критеріїв допуску та визначення «забанених» спортсменів буде багато маніпуляцій на їхню користь.

Та і відсторонення росіян від Олімпіади зовсім не гарантоване. Питання лише відкладене. Очевидно, російські лобісти використають цей час, аби й далі корумпувати та дезінформувати світовий спорт.

Тому сьогодні нам потрібна енергія та ініціативність, адже боротьба за майбутнє українського та світового спорту в розпалі!

На щастя, в нас є союзники. Зокрема, дякую Прем'єр-міністру Польщі Матеушу Моравецькому за рішучу позицію на засудження нових рекомендацій МОК. А також Міністерці внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фейзер, яка назвала рішення Комітету ляпасом для українських спортсменів.

Спільно з Польщею, країнами Балтії, Скандинавії та іншими державами мусимо розширювати та зміцнювати проукраїнську коаліцію. Лише потужний тиск змусить Томаса Баха і його колег заблокувати росії вхід на Олімпіаду-2024.

Важливо не забувати про персональні спортивні санкції. Вони вже апробовані в Україні й можуть бути застосовані будь-якою іншою державою. Слід піднімати ці питання перед політиками й управлінцями різних країн.

А наші вимоги до агресора залишаються незмінними:
- припинення війни
- деокупація України в кордонах 1991 року
- компенсація втрат, яких зазнала спортивна інфраструктура.

Лише після цього можна говорити про зняття усіх спортивних санкцій», - написала Саладуха.

Сергій Циба Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Футбол | 22 грудня 2024, 15:23 10

Римляни виграли останній домашній матч року

Коментарі