У НОК України закликають викреслити країни-агресори зі світового спорту

НОК України звернувся до колег з інших країн та міжнародних федерацій

Національний олімпійський комітет (НОК України) надіслав листа всім НОК та міжнародним олімпійським федераціям із закликом продовжити усунення російських та білоруських спортсменів від міжнародних спортивних змагань.

У листі також стверджується, що дослідження МОК щодо можливості повернення спортсменів із двох країн суперечить юридичному аналізу, згідно з яким забезпечення безпеки всіх учасників повинно мати пріоритет над правами російських та білоруських спортсменів на участь у змаганнях.

Після початку вторгнення рф та рб в Україну в лютому 2022 року Міжнародний олімпійський комітет (МОК) видав рекомендацію відсторонити спортсменів із двох країн від міжнародних змагань до подальшого повідомлення. Зараз МОК, схоже, пом'якшує свою позицію, заявивши, що вивчить шляхи повернення російських та білоруських спортсменів у великий спорт.

21 березня 2023 року Національний олімпійський комітет України надіслав президентам і генеральним секретарям Національних олімпійських комітетів, а також міжнародних федерацій з олімпійських видів спорту листа, в якому викладено юридичні аспекти питання захисту прав людини та приклади судової практики з цього питання. При цьому Україна вкотре закликала всіх до об'єднання задля продовження Рекомендації Виконкому МОК від 28.02.2022 року про відсторонення російських і білоруських спортсменів від участі в міжнародних спортивних змаганнях.

Зокрема, у листі зазначено про те, що «інтереси організаторів спортивних змагань щодо їх безперебійного проведення та загальна мета забезпечення безпеки всіх учасників (як учасників, так і громадськості) є законним недискримінаційним заходом, який має перевагу над правом російських і білоруських спортсменів брати участь у таких змаганнях».

Викладений правовий аналіз ситуації грунтується на судовій практиці Арбітражного спортивного суду та Європейського суду з прав людини, який дає право говорити, що «доповідь спеціальних доповідачів ООН, яка послужила основою для перегляду позиції МОК, не врахувала принаймні відповідну судову практику CAС та ЄСПЛ, проігнорувала неабсолютний характер залучених прав та обставини, що склалися внаслідок російської агресії проти України. Тому неприйнятно, щоб фрагментовані та необґрунтовані висновки спеціальних доповідачів ООН слугували підставою для будь-якого подальшого рішення МОК», - зазначено у листі.

Україна вкотре закликала світову спортивну спільноту продовжити раніше визначені обмеження щодо представників країн-агресорок до міжнародних змагань. Однак, у випадку, якщо Виконавчий комітет МОК вирішить дозволити участь російських і білоруських спортсменів у міжнародних змаганнях, усі члени Виконкому МОК повинні взяти на себе персональну відповідальність за всі наслідки такого рішення, включаючи відповідальність за безпеку всіх спортсменів-учасників і громадськості та відновлення глобального миру.

Микола Степанов Джерело: НОК України
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Футбол | 25 листопада 2024, 08:18 2

Колишній захисник киян похвалив Тараса Михавка